Jídlo po vytržení zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
18verca
Stálice 93 příspěvků 22.11.18 14:22
Jídlo po vytržení zubu

Ahojky, dneska o půl 12 jsem byla trhat osmičku, zákrok proběhl v pořádku, žádný problém :potlesk: a chci se zeptat na vás názor a zkusenost, jak to děláte s jídlem po vytržení zubu 8o dala jsem si vývar, ale vim, ze určitě budu mít hlad.. napadlo mě, ze bych si udělala palačinky, ty jsou měkké, mě spis zajímá jak je to když se do rány dostane kousek nějakého jídla.. kamarádka mi říkala ze její strejda dostal zánět okostnice kvůli toho, ze mu tam zůstal kousek neceho, tak jsem z toho taková zmatena :D budu rada za všechny vaše zkusenosti :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 7937 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 14:29

@18verca no asi bych byla radsi nejaky cas na polevkach ,zkus se inspirovat.
Pak nejake jogurty,kase.. Úplně kousat by se mi nechtelo..ale zkusenost nemam-nastesti zatim :)

pocker
Kecalka 124 příspěvků 22.11.18 14:34

Když mi trhali zub, tak mě to bolelo a koupila jsem si na to zmrzlinu. Jedla jsem asi za 3 hodiny po vytržení zubu.

Prtulak
Kecalka 332 příspěvků 22.11.18 14:40

@18verca po vytržení osmičky jsem čekala katastrofu a hladovění. Nakoupila jsem jogurty, presnidavky, kasicky. Výsledek… Za první den snedeno skoro všechno. Druhý den jsem si udělala hambáče. Sice jsem ho jedla hodinu a ne tak jak se hambáč jí, ale odkrajovala jsem ho příborem :lol:. Pohoda jazz. Záleží jak to bolí. Jo a zubařka mi řekla, ať si toho nevšímám a dělám, že nic. Hlavně žádný výplachy. Já jsem „operater“ takže jsem vždy paratkem opatrně z té díry vyndala zbytek jídla. :lol:

Jagwa
Kecalka 252 příspěvků 22.11.18 14:49

No nevidím velký rozdíl jestli ti v ráně zůstane kaše nebo nějaký kousek :nevim: . Mě trhali ráno tři a večer jsem už jedla pizzu :P

Daniela PB
Kecalka 225 příspěvků 92 inzerátů 22.11.18 14:52

Já jsem jedla normálně, ránu jsem čistila mezizubním kartáčkem a vyplachovala tantum verde, teď po třech týdnech to vypadá už zaceleně. :-)

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 22.11.18 14:55

A to ti nedali informační papír co dělat a nedělat?
Musí se tam udělat krevní sraženina a ta tam musí zůstat. Jinak budeš mít odhalenou kost a to bolí.
Taky je rozdíl, jestli ti vytrhli horní, nebo dolní.
Takže do rány nešťrourat, nesnažit se jí vysávat, nevyplachovat, nekloktat.

Za mě teda bylo lepší jíst něco v čem jsou větší kousky (třeba ten bramorák), než nějakou krupicovou kaši.
Nebo naopak to, v čem nejsou žádné kousky. Tj. jogurt atd.

EDIT:
Panebože, ránu hlavně nečistit. :roll:

tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 22.11.18 14:58
@Jagwa píše:
No nevidím velký rozdíl jestli ti v ráně zůstane kaše nebo nějaký kousek :nevim: . Mě trhali ráno třia večer jsem už jedla pizzu :P

Ahoj.

Fakt Ti trhali 3 zuby naráz? Tak to máš pěkného „sadomaso“ zubaře. :)

Mně když vylezli zuby moudrosti a chtěla jsem je vytrhnout, protože se strašně kazily, tak mi má zubařka řekla, že OK, ale po týdnu. Že nikdy netrhá dva zuby najednou. :)

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:02

tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 22.11.18 15:00
@18verca píše:
Ahojky, dneska o půl 12 jsem byla trhat osmičku, zákrok proběhl v pořádku, žádný problém :potlesk: a chci se zeptat na vás názor a zkusenost, jak to děláte s jídlem po vytržení zubu 8o dala jsem si vývar, ale vim, ze určitě budu mít hlad.. napadlo mě, ze bych si udělala palačinky, ty jsou měkké, mě spis zajímá jak je to když se do rány dostane kousek nějakého jídla.. kamarádka mi říkala ze její strejda dostal zánět okostnice kvůli toho, ze mu tam zůstal kousek neceho, tak jsem z toho taková zmatena :D budu rada za všechny vaše zkusenosti :potlesk:

Ahoj.

Po vytržení zubu moudrosti mě to jeden den opravdu bolelo a brala na to Ibuprofen 600, a to jsem na jídlo neměla ani chuť.

Pak druhý den už v klidu. Jedla jsem, ale po každém jídle jsem si vypláchla pusu Listerinem.

Tak brzké uzdravení přeji.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 22.11.18 15:12

Trhali mi po těhotenství všechny osmičky a to dva a týden na to další dva (pravou a levou stranu abych na té druhé mohla kousat , nejhorší to bylo jak povolil ten opich tak jsem šla na hoďku spát ,ale večer už jsem.jedla úplně normálně .

Irinka0210
Závislačka 4614 příspěvků 22.11.18 15:36

Mě trhali dva a ještě jsem měla ránu po vytržení zašitou, většinou ten den jsem nejedla nic, ale druhý den jsem jedla úpně normálně :)

Jagwa
Kecalka 252 příspěvků 22.11.18 15:44
@tininas píše:
Ahoj.

Fakt Ti trhali 3 zuby naráz? Tak to máš pěkného „sadomaso“ zubaře. :)

Mně když vylezli zuby moudrosti a chtěla jsem je vytrhnout, protože se strašně kazily, tak mi má zubařka řekla, že OK, ale po týdnu. Že nikdy netrhá dva zuby najednou. :)

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:02

Poslali me na stomatochirurgii a za měsíc šly čtyři 8)

Jagwa
Kecalka 252 příspěvků 22.11.18 15:46
@tininas píše:
Ahoj.

Po vytržení zubu moudrosti mě to jeden den opravdu bolelo a brala na to Ibuprofen 600, a to jsem na jídlo neměla ani chuť.

Pak druhý den už v klidu. Jedla jsem, ale po každém jídle jsem si vypláchla pusu Listerinem.

Tak brzké uzdravení přeji.

Listerine ne-e. Neměl by tam přijít alkohol.

Sůvička80
Kecalka 207 příspěvků 22.11.18 15:47

Ahoj, mě trhali osmičku dneska v 10 ráno a doktorka říkala, že mám jíst normálně :nevim: , vše jako vždy. Teda zatím jsem měla jahlovou kaši ale mám drsnou chuť na steak :mrgreen: . Vypadá to, že bych si večer mohla dát normální jídlo.

tininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 22.11.18 15:49
@Jagwa píše:
Poslali me na stomatochirurgii a za měsíc šly čtyři 8)

Ahoj.

Ale tak stomatochirurgie je úplně něco jiného než zubař čili dentista. :)

Příspěvek upraven 22.11.18 v 15:50

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >