Jídlo pro děti na cestu autem - 12 hodin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petája
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 11.06.19 17:29
Jídlo pro děti na cestu autem -12 hodin

Holky, nějak mi to nemyslí, co nachystat pro děti na cestu autem na dovču? Dětem 5 a 2 roky, jedeme cca 12 hod., s malými přestávkami. Chladící box máme samozřejmě sebou. Vyjíždíme brzy ráno, na jídlo v restauraci se z časových důvodů stavovat nechceme. Něco, čím se zaplácnou. Malý bude mít sebou ještě UM. A holky, co pro nás dospělé? Já nevím, chleby? Naprosto mne opustila fantazie…Díky moc za rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15153 příspěvků 11.06.19 17:32

Tousty

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 36253 příspěvků 11.06.19 17:34

Toasty, toritily, quesadilas (dělám ty tenké placky na quesadilas zapečené se šunkou a sýrem). Ale podle mě by byla lepší zastávka v nějaké restauraci po cestě, aby se děcka a řidič mohli pořádně protáhnout a chvíli si odpočinout.

Uživatel je onlinevonajebohyne2
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 11.06.19 17:35

Slane tasticky z listoveho testa (od naplne sunka, sus. rajcata, syr po spenat, sunka a feta), detem klasicky sladke tasticky s jablky nebo slane se sunkou a syrem, tortilly s kurecim masem a jogurtovym dresinkem se zeleninou, bramborove muffiny podle Dity. P…

ugluk
Hvězda diskuse 46722 příspěvků 11.06.19 17:35

Já dělá sendviče pro děti i dospělé. Tousťák namazas, šunka, sýr, salát. Ale takovej řízek na chleba se taky neztratí :mrgreen: A vleze-li se chlazenej meloun, krásně osvěží, jen se děti zapatlají.

cascada1
Povídálka 22 příspěvků 11.06.19 17:37

Bože to je dotaz…

Uživatel je onlinetulipán
Závislačka 4420 příspěvků 11.06.19 17:38

Rizek je v chladicim boxu dobrej. Pecivo a horu krajenych okurek a paprik, cherry rajcata vcelku, jablka vcelku. Osvedcenou sussi buchtu, babovku. My mame radi i terba zeleninove placicky, jsou dobre studene, dam do nich syr a k tomu zase zelenina. Platkove syry na zakousnuti pri jizde (kolona), nebo tousty - ty davam do boxu u ridice (je chladici).

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7144 příspěvků 11.06.19 17:38

Staré známé a osvědčené smažené kuřecí řízky a rohlíky se salámem, jablka, hrozny, vánočka

Kriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 11.06.19 17:41

Já na delší cestu dělám tousty, nebo klasický řízky do chleba. Jinak s sebou beru tatranky, musli tyčinky, slané tyčinky, jablka apod na zakousnutí nebo zabavení dětí (nejlíp vše bez čokolády) :lol: cestou stejně pak většinou někde ještě zastavíme.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 11.06.19 17:50

@cascada1 boze ty jsi omezenec :roll: zakladatelko, delame vetsinou tousty nebo nejake oblozene chleby, manzel je trosku straspytel a boji se, aby ho nekde neco neprohnalo, takze se uz den predem vyhyba smetane, chilli, mastnemu apod :mrgreen:

Uživatel je onlinetulipán
Závislačka 4420 příspěvků 11.06.19 17:58

Koukam, ze stary dobry rizek je stale popularni jako jidlo na cesty. Mame to stejne.

katintheBOx63
Kecalka 458 příspěvků 11.06.19 18:01

Na cestu do Černé hory (18 hodin autem) sem do chladícího boxu vzala: obložené žemle s šunkou, syrem, paprikou, okurkou + cherry rajčata ve vaničce, obložené žemle s vejcem na tvrdo a sýrem, alpro sojové pudingy, nakrájané ovoce do misky: jablka, víno, meloun, banány do banánového pouzdra, k pití neperlivou vodu, do termosky kafe + cestovní mini mlíčka, do další termosky čaj a ještě alpro sojové nápoje vychlazené se ještě vešli do boxu. Vyráželi jsme ve 2 v ráno, takže na snídaní jsem vzala sladké koláče a jogurtové mléko, to nemuselo na snídaní do boxu, pač se to jedlo za pár hodin po vyrazení na cestu.
Hlavně nic těžkého na žaludek - mně osobně nedělají dobře řízky, salám, horalky a podobně těžké věci, když jdu dlouze autem. Takže spíše lehčí varianta jídla co osvěží. Navíc při dlouhé cestě se moc nehýbeš takže i to trávení je horší, takže čím lehčí varianta jídla tým lépe.

sakota
Kelišová 5815 příspěvků 11.06.19 18:07

Ja mam rada zapecene toasty, oblozeny sendvice (ale ze sendvicoveho chleba, ne z toastaku) s pom. maslem, redkvickou, sunkou, nebo maslem, syrem, sunkou, mnam!… pro deti jsou super cuciky, jak ovocne, tak termixove, ruzne susenky a piskoty. A nakrajene ovoce, zelenina. Pripadne pizza dneky z listoveho testa na mlsani pro vsechny. :)

ludmilaadamkova
Závislačka 2611 příspěvků 11.06.19 18:09

Ja dělala oblozene bagetky.. dobry jsou i karbose nebo kureci rizky do te bagety proste at se to da chytit. KdZ jsem byla v priprave na soutez tak jsem sebou v chladicim mela i normalne jen maso a salat.. taky se da. Nakrajej do krabicky melouna nebo jine ovoce ci treba okurku na ochlazeni.

Moise
Hvězda diskuse 40219 příspěvků 14 inzerátů 11.06.19 18:27

@Petája Vzala bych něco osvědčeného, co víš, že ti děti vždycky snědí. Na větší jídlo se vždycky dá zastavit u nějaké benzínky, mívají tam stolečky a zázemí, někde i menší hřiště, kde se můžou děti proběhnout. Do auta jsme měli krabičky s nedrobivými věcmi, když bylo nejhůř :mrgreen: Nakrájenou okurku, papriku atd. Dospělí jsme měli obložené bagety, toasty, plechovky s nealko birellem :mrgreen: Plus nezapomeňte na větší kanystr s vodou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama