Jídlo pro dítě v restauraci, na dovolené

Evkkaa
19.2.10 18:13

jídlo pro dítě v restauraci, na dovolený

Ahoj holky, možná to bude blbý dotaz, ale budu ráda za vaše rady nebo jak to děláte vy? Chystáme se v létě na dovču se synem, bude mu necelý rok. Chceme do Čech, ubytování nejlépe s polopenzí. Jak mám vyřešit stravu pro prcka, převaří mi v penzionu třeba vodu na mlíko, nebo ohřejí skleničku s obědem pro něj?Nebo jak to praktikujete když jste třeba někde v restauraci, to dáte číšníkovi skleničku (zavřenou/otevřenou) a on ji někde v kuchyni ohřeje?Doma vše ohřívám ve vodní lázni.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15166
19.2.10 18:18

Ohřívač lahví a vlastní rychlovarná konvice… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
19.2.10 18:24

Neměla jsem s ohřevem skleničky problém. Prostě jsem požádala číšníka. Většinou donesli ohřátou skleničku na talířku s ubrouskem i se lžičkou.
Kamarádka číšnice mi kdysi říkala, že nadšená byla z maminky, která ju požádala o horkou vodu do vlastní misky, aby si mohla ohřát skleničku pro dítě. Kamarádka tvrdila, že tenhle způsob je pro číšníka nejrychlejší a nejmíň pracnej. Z kávovaru nalije horkou vodu a nemusí se rozčilovat s kuchařema u mikrovlnek, který v době obědů jedou na plný výkon.
A na vodu na mlíko jsem si většinou brávala rychlovarnou konvici :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
19.2.10 18:25

Já to řeším tak, že číšníkovi dám zavřenou skleničku a oni mi ji ohřejou, ale počítej s tím, že ti to ohřejí v mikrovlnce. Ještě se mi nestalo, že by mi to někdo odmítl, ale někdy se ptají na jak dlouho to mají dát, aby to nebylo horké. Jinač bych ohřívání vody řešila tak, že bych si vzala sebou varnou konvici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
19.2.10 18:26

Teda já zatím v takové situaci nebyla, ale když jsem pracovala jako servírka, tak maminky nosily skleničky a my jsme ohřívali ve vodní lázni, popř. jsem se ptala jestli mamince vadí či nevadí mikrovlnka. A na mlíčko jsme normálně ohřivali vodu. Takže já bych to řešila normálně tak, že bych poprosila obsluhu a oni to rádi udělají. Nebo možná neradi, ale to už záleží na kvalitě restaurace. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
19.2.10 18:42

taky jsem neměla s ohříváním skleniček nikde problém. A myslím že zvlášť když někde budete ubytovaní hosté, tak to problém nebude. A pokud jde o ohřívání - doma používám mikrovlnku pro obě děti a nevidím žádný problém. Jediné riziko u ohřívání je, že by se to neprohřálo úplně, ale to jednoduše odstraní promíchání jídla /protřepání mlíčka:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
19.2.10 19:19

Skleničky ohřáli v mikrovlně, konvici jsem vozila svoji a ještě se mi dost šikla termoska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
19.2.10 20:24

Stejně jako ostatní. Na mlíko a kaši rychlovarná konvice, oběd skleničky v restaraci. Nestalo se mi, že by někde odmítli.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
19.2.10 20:36

Ja si s sebou vozila casto ohrivacku na lahve a poprosila jsem jen o pripojeni k zasuvce. Kdyz jsem chtela ohrat jidlo v mikrovlnce, tak nikdy nebyl problem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
19.2.10 20:55

ahoj,

v restauraci vzdycky nechame ohrat sklenicku v mikrovlnce, davame ji cisnikovi otevrenou. myslim, ze jsou na to zvykli, v nekterych restauracich i sami nabizi detske sklenicky jako obed.

na dovolenych jsme si brali termosku a rano si do ni nechali na baru dat horkou vodu (na sunar, kasi a na smichani se studenou vodou na piti), minule jsem si uz vzala rychlovarnou konvici s sebou, je to pohodlnejsi.

v lete na dovci nam dali do jejich lednicky v kuchyni i jogurty a kazde rano nam jeden prinesli ke stolu pro malou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
20.2.10 17:11

Jo jo tu termosku taky potvrzuji, voda byla vzdycky akorat, lila jsem vodu varici a mela jsem po ruce jeste vodu studenou, abych pripadne dochladila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47099
30.4.12 19:59

Funguje ohřívačka jídla rychle?
Jedeme v září na dovču do Chorvatska, v apartmánu je vše možné včetně myčky, pračky, internetu, ale mikrovlnka bohužel ne. Prckům bude rok a půl, určitě budou mít nějaké své jídlo - skleničky, případně jim co dva dny ukuchtím něco jen pro ně. Čili to budu potřebovat nějak ohřát - jak? V množství pro dvě děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
30.4.12 20:02

Asi bych si vzala viapohárky či jejich alternativu a ohřívala ve vodní lázni (určitě půjde i v hrnkách, ale ty pohárky jdou zavřít). Ohřívačka (pokud myslíš např. na lahve) není nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
30.4.12 20:03

můžeš normálně ve vodní lázni - do rendlíku dáš vodu, do toho skleničku, anebo když budeš vařit jednou za dva dny, tak ten druhý den to ohřát rovnou na plotně. Ohřívačku jsem používala, ale přijde mi, že to ohřívá stejně rychle, jak ten rendlík s vodou, možná i pomaleji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47099
30.4.12 20:04
@Etcetera78 píše:
můžeš normálně ve vodní lázni - do rendlíku dáš vodu, do toho skleničku, anebo když budeš vařit jednou za dva dny, tak ten druhý den to ohřát rovnou na plotně. Ohřívačku jsem používala, ale přijde mi, že to ohřívá stejně rychle, jak ten rendlík s vodou, možná i pomaleji :nevim:

to jsem potřebovala vědět, dík. Tak je asi zbytečnost to vozit :think: :think:

No, právě že ohřát nějaké tuhé jídlo - nějak nevím jak. Asi mi nezbyde nic jiného než ta vodní lázeň.

Via pohárek je co? :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama