Jihočeská univerzita a individuální studijní plán

Anonymní
4.9.19 16:37

Jihoceska univerzita a individual

Ahojte, z osobných dôvodov poprosím anonymne. Bola som prijatá na kombinovanú formu štúdia na jihoceskou univerzitu v Českých Budějovicich. Na nádherný obor Pediatricke osetrovatelstvi, ale mám náročného zamestnávateľa - 5 mesačný kojenec. :D
Samozrejme požiadam o uznanu dobu rodičovstvi, ale bez individuálneho študijného plánu môžem o štúdiu len snívať. Lebo bývam v okolí Prahy, takže aj diaľka, manžela síce mám, ale ten funguje len o víkendoch, babicky nám funguju nepravidelne. Jednu vnuk nezaujíma a druhá býva veľmi ďaleko. A štúdium je žiaľ aj piatky. Nemáte skúsenosti priamo či Vy alebo niekto z Vašich známych priamo s touto školou s individuálnom? Lebo na študijnom jeden raz mi hovoria, že to pôjde, potom že tak ľahké to nebude, dnes na zápise to vyzeralo, že vôbec nie, tak ja už neviem. Budem vďačná za akýkoľvek postreh. Lebo som veľmi rada, že mi to vyšlo, nechcem to odkladať, chcem práve využiť čas kým som na rodičovskej dovolenke aj na štúdium, nech nie som po skončení v pracovnom živote s nálepkou nepoužiteľná. Tým viac, že sa akosi nemám kam vrátiť.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.9.19 16:58
@Anonymní píše:
Ahojte, z osobných dôvodov poprosím anonymne. Bola som prijatá na kombinovanú formu štúdia na jihoceskou univerzitu v Českých Budějovicich. Na nádherný obor Pediatricke osetrovatelstvi, ale mám náročného zamestnávateľa - 5 mesačný kojenec. :D
Samozrejme požiadam o uznanu dobu rodičovstvi, ale bez individuálneho študijného plánu môžem o štúdiu len snívať. Lebo bývam v okolí Prahy, takže aj diaľka, manžela síce mám, ale ten funguje len o víkendoch, babicky nám funguju nepravidelne. Jednu vnuk nezaujíma a druhá býva veľmi ďaleko. A štúdium je žiaľ aj piatky. Nemáte skúsenosti priamo či Vy alebo niekto z Vašich známych priamo s touto školou s individuálnom? Lebo na študijnom jeden raz mi hovoria, že to pôjde, potom že tak ľahké to nebude, dnes na zápise to vyzeralo, že vôbec nie, tak ja už neviem. Budem vďačná za akýkoľvek postreh. Lebo som veľmi rada, že mi to vyšlo, nechcem to odkladať, chcem práve využiť čas kým som na rodičovskej dovolenke aj na štúdium, nech nie som po skončení v pracovnom živote s nálepkou nepoužiteľná. Tým viac, že sa akosi nemám kam vrátiť.

Mám zkušenosti s jinou fakultou a oborem na JU. Chce to co nejdřív sehnat rozvrh hodin. Podle toho, kolik vás je, budete rozděleni do kruhů. Také určitě dost předmětů budou mít i jené obory. Doporučuji si tedy zjistit, kdy se dané předměty vyučují, domluvit se s vyučujícím (anebo když to půjde ve STAGu přehlásit) a naplánovat si cvičení tak, aby vyšlo třeba jednou, dvakrát týdně. Přednášky nejsou povinné, stejně bys na ně při individuálu nechodila. Takže zkusit uhnat nějakého spolužáka a poprosit ho, jestli by ti vždy nepředal klíčové informace (občas se je dozvíš jen na přednáškách), případně poprosit a ofotit vždy poznámky, nebo pořídit diktafon a nechat přednášky nahrávat.
Edit: to se tedy nejednalo o individuální studium, ale povedlo se mi to takhle zařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
4.9.19 17:14
@Anonymní píše:

Mám zkušenost s podobným oborem na jiné univerzitě. Individual půjde pouze po tu dobu, kdy bude teoretická výuka. Ošetřovatelství je obor, ve kterém je mnoho výuky praktické a s tím se ti hnout nepodaří. Pokud nesplnís hodiny (a že jich je fakt dost), nemůžeš do dalšího ročníku. Bez pravidelného hlídání pro dítě bohužel nemáš šanci, každodenní několika týdenní praxi v nemocnici nelze nijak obejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 17:14

No jelikož tenhle obor je úplně nový na ju, tak si myslím, že to tak jednoduché nebude. Studuju jiný obor na zsf kombinovaně a vím, že některé holky se o indiv. zajímaly, taky z důvodu těhotenství/péči o novorozence apod. a bylo jim řečeno, že by se musely na tom indiv. domluvit s každým vyucujim a každý z nich by musel souhlasit. Žádná z mých spolužaček tedy do toho nešly, zvládají to i bez toho, ale my nejsme zdravotní obor. Nemáme tolik praxe a ani povinných seminářů, takže se to nějak udělat dá… Nevim jestli se dá tenhle obor vystudovat bez hlídání s takto malým dítětem, upřímně o tom dost pochybuju. Budete tam mít určitě hodně praxe a tu v tomto oboru jen tak neobejdeš, aspoň teda doufám.. a připrav se, že někteří vyučující nechápou matky, které jdou takto studovat.. některé mé spolužačky si berou dítě na přednášky a někteří učitelé to nenechají bez komentáře a dokonce jeden zkoušející vyhodil spolužačku ze zkoušky, protože si prý měla rozmyslet jestli chce studovat nebo se starat o dítě. Takhle to tam prostě je, ale to bude asi na všech školách podobné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama