Reklama

Jiné pracovní uplatnění učitele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bella donna
Povídálka 20 příspěvků 28.03.18 15:05
Jiné pracovní uplatnění učitele

Všechny zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo je vystudovaný na učitele, učil a pak si našel jiné uplatnění.
Já už učím delší dobu, ale stále se utvrzuji v tom, že jsem si asi nevybrala dobře, prostě se na to nehodím. Mám problémy děti kázeňsky zvládnout, ne pořád, ale stává se. Prostě si neumím dupnout, navíc jsem introvert atd… No zkrátka „ideální“ povaha před tabuli. Škoda, že mi to nedošlo už kdysi dávno.
No a teď co s tím. Já samozřejmě vím, že když se budu snažit, tak jinou práci nejspíš seženu, ale jaksi nevím, co bych tak mohla dělat. Mám aprobaci zeměpis - biologie. Někde na úřadě? V laborce? V kancelářích? Sice učitelský plat není kdovíjaký zázrak, ale přeci jen bych nerada šla s platem třeba o tisíce dolů.
Snad napíše někdo, kdo má určitou zkušenost, navíc by mě i zajímalo, jestli jste pak třeba odchodu ze školství nelitovali…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jkra
Generální žvanilka 24128 příspěvků 28.03.18 15:08
@bella donna píše:
Všechny zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo je vystudovaný na učitele, učil a pak si našel jiné uplatnění.
Já už učím delší dobu, ale stále se utvrzuji v tom, že jsem si asi nevybrala dobře, prostě se na to nehodím. Mám problémy děti kázeňsky zvládnout, ne pořád, ale stává se. Prostě si neumím dupnout, navíc jsem introvert atd… No zkrátka „ideální“ povaha před tabuli. Škoda, že mi to nedošlo už kdysi dávno.
No a teď co s tím. Já samozřejmě vím, že když se budu snažit, tak jinou práci nejspíš seženu, ale jaksi nevím, co bych tak mohla dělat. Mám aprobaci zeměpis - biologie. Někde na úřadě? V laborce? V kancelářích? Sice učitelský plat není kdovíjaký zázrak, ale přeci jen bych nerada šla s platem třeba o tisíce dolů.
Snad napíše někdo, kdo má určitou zkušenost, navíc by mě i zajímalo, jestli jste pak třeba odchodu ze školství nelitovali…

Ucila jsem hodne v soukrome jazykovce, individual.
JInak jsem utekla do komercni sfery, ale mam jazyk a utekla jsem pred 20 lety.
Biologie- zemepis- sousedka s zemepis-telak prodava cvicebni a masazni stroje.

P4ja
Kelišová 5309 příspěvků 28.03.18 15:10

@bella donna No, nám psycholog říkal, že spousta personalistů i učitele vyhledává, protože mají takové ty vlastnsoti jako dochvilnost, time management, schopnost se přizpůsobit atd.

No znám učitele s biologií, kteří dělají výukové programy v eko cnetrech a tak. Nebo i školí učitele. Dovedu si i představit práci někde na CHKO. Někteří dělají prodejce pomůcek a nebo dealery léků. Ono záleží v čem jsi dobrá, a co tě opravdu baví.

Důležité je, že máš VŠ a nějakou praxi. A pokud to prostě před tabulí nedáváš, tak je mnohem lepší odejít. I za cenu toho, že si doděláš nějakou rekvalifikaci, než se trápit ve škole.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 28.03.18 15:11

Když zeměpis, tak co do cestovní kanceláře? Ale chce to i jazyky.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 28.03.18 15:15

U nás šla učitelka dělat do firmy, která se specializuje na projekty financované z fondů EU.
Odešla kvůli klesající úrovni studentů a korupci, která to provázela.

bella donna
Povídálka 20 příspěvků 28.03.18 15:18

No, o práci v EKOcentru jsem taky uvažovala i jsem se na to ptala, ale bylo mi řečeno, že ty ženské tam dělají za plat 13 tisíc. Tak to už by moc motivační nebylo.

jkra
Generální žvanilka 24128 příspěvků 28.03.18 15:20
@bella donna píše:
No, o práci v EKOcentru jsem taky uvažovala i jsem se na to ptala, ale bylo mi řečeno, že ty ženské tam dělají za plat 13 tisíc. Tak to už by moc motivační nebylo.

ja odesla do odvetvi letectvi, kosmonautika.
mam plat tak 3-5×nasobny oproti skole.
Ale ma to jina usklai zase.

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 15:21

Co jit na urad? Treba odbor školství? Vymyslet ruzne koncepce a zlepseni pro skolsky system? Financne asi stejne, ale bez prázdnin. Ale prace tak trochu v oboru.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19254 příspěvků 28.03.18 15:28

Co vím, tak ze studentů peďáku máme:

distributor lékařských zařízení
vychovatel v zařízení pro madistvé delikventy šéf personálního oddělení IT firmy
divadelní herec a muzikant
sekretářka
správce golfového hřiště

to jen tak namátkou, na další bych musela víc vzpomínat.

bella donna
Povídálka 20 příspěvků 28.03.18 15:36
@TamaraAlmara píše:
Co jit na urad? Treba odbor školství? Vymyslet ruzne koncepce a zlepseni pro skolsky system? Financne asi stejne, ale bez prázdnin. Ale prace tak trochu v oboru.

No, ten úřad je právě tak to jediné, co mě napadá, samozřejmě ideálně odbor školství. Ono dělat se dá asi opravdu skoro cokoliv, pokud je člověk schopný a nebojí se prosadit. Což je právě poněkud u mě problém s mojí introvertní povahou.
Když prohlížím inzeráty, všichni chtějí kreativitu, flexibilitu, inovaci, samozřejmě jazyky atd.
Co já jim se svojí introvertní povahou můžu nabídnout? Spolehlivost, málomluvnost, ochotu učit se, ale moc se neprosazovat…Jasně, to jim při pohovoru říkat nebudu, ale jenom přemýšlím, v čem bych tedy asi byla dobrá? Koukám, že po dnešku mám zároveň sebevědomí na nule..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 15:36

Taky bych se zeptala pokud muzu. Co musi dostudovat Mgr. sociální pedagogiky aby mohl ucit v MŠ? Dekuji

truelly
Závislačka 2633 příspěvků 28.03.18 15:36

Drahá kolegyně, považuji za velké neštěstí, že odcházejí ze školství kvalitní pedagogové kvůli nekázni dětí. Hlavně si to neber Osobně, jako svou neschopnost. Bojují s tím všichni. Bohužel doba nahrává dětem a v rodičích zastání nemáme. Já už se jen pousměju, když docházejí informace o bývalých žácích…jak nedodělali ani učňák, jsou v pasťáku nebo je rodiče vyhodili z domu, protože už odmítali žehlit jejich věčné průšvihy.
Hlavně, že my je léta upozorňujeme, že něco není v pořádku a měly by nastoupit účinnější sankce.
Kdysi by se ti učilo mnohem líp, hák mi potvrzuji kolegyně před důchodem. Držím ti palce v jakékoli nové profesi, pro kterou se rozhodneš.

jkra
Generální žvanilka 24128 příspěvků 28.03.18 15:40
@bella donna píše:
No, ten úřad je právě tak to jediné, co mě napadá, samozřejmě ideálně odbor školství. Ono dělat se dá asi opravdu skoro cokoliv, pokud je člověk schopný a nebojí se prosadit. Což je právě poněkud u mě problém s mojí introvertní povahou.
Když prohlížím inzeráty, všichni chtějí kreativitu, flexibilitu, inovaci, samozřejmě jazyky atd.
Co já jim se svojí introvertní povahou můžu nabídnout? Spolehlivost, málomluvnost, ochotu učit se, ale moc se neprosazovat…Jasně, to jim při pohovoru říkat nebudu, ale jenom přemýšlím, v čem bych tedy asi byla dobrá? Koukám, že po dnešku mám zároveň sebevědomí na nule..

a dovedes si predstavit, ze nekde delas do 5, bez prazdnin a tak?

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 15:41
@bella donna píše:
Co já jim se svojí introvertní povahou můžu nabídnout? Spolehlivost, málomluvnost, ochotu učit se, ale moc se neprosazovat…Jasně, to jim při pohovoru říkat nebudu, ale jenom přemýšlím, v čem bych tedy asi byla dobrá? Koukám, že po dnešku mám zároveň sebevědomí na nule..

Joo tohle je mor dnesni doby. Cim jsem starsi tim jsem taky asi introvert. Nemam chut se honit a rvat. Taky casto premyslim co se sebou. Vsichni chteji flexibilitu, dravost, pracovni nasazeni atd. Ja dominuji spise pasivitou, empatii, loajalitou, odolnosti. Jsem proste takový ten poslusny zamestnanec.

belladonna
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 28.03.18 15:45

Neporadím, nejsem z oboru, ale máš pěknou přezdívku :D

Příspěvek upraven 28.03.18 v 15:46

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama