Jiné příjmení vnučky než babičky

Anonymní
21.10.19 21:28

Jiné příjmení vnučky než babičky

Ahojte, potřebovala bych poradit. Čekám holčičku a s přítelem se dohadujeme na příjmení. Jeho rodiče byli slováci, ale on se narodil v česku a zde i celou dobu žije. Jeho příjmení je Tkadleček a jeho matka je Tkadlečekova. Mě to příjmení příjde divné, jelikož s takovým příjmení znám paní a je Tkadlečkova. Má jeho matka vliv na příjmení naší dcery? Jelikož na matrice bylo napsáno Tkadlečkova. Diky za radu a za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11749
21.10.19 21:30

Myslim, ze muzete zvolit podobu, jakou chcete. Kamarad je Krejci, jeho mama Krejcova, ale manzelka a dcery Krejci. Tak nevim, proc by to nemelo jit u vas. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
21.10.19 21:33

Proč by měla mít přítelova matka vliv na příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
21.10.19 21:35

U některých příjmení jde prechylit více způsoby a vy si pak můžete vybrat. Tkadlečková je česky přechýlené správně, takže jestli s tím neměli problém na matrice, nebude s tím problém ani jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
21.10.19 21:40

Nebude problém, prostě dáte Tkadlečková, v ČR je to správný tvar :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17918
21.10.19 21:47

Dej příjmení po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
21.10.19 21:49
@Bubla Bůčková píše:
Dej příjmení po sobě.

jo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8059
21.10.19 21:53
@Anonymní píše:
Ahojte, potřebovala bych poradit. Čekám holčičku a s přítelem se dohadujeme na příjmení. Jeho rodiče byli slováci, ale on se narodil v česku a zde i celou dobu žije. Jeho příjmení je Tkadleček a jeho matka je Tkadlečekova. Mě to příjmení příjde divné, jelikož s takovým příjmení znám paní a je Tkadlečkova. Má jeho matka vliv na příjmení naší dcery? Jelikož na matrice bylo napsáno Tkadlečkova. Diky za radu a za odpověď

A jsi si opravdu jistá, že chceš dát dceři jiné příjmení než máš ty? Já osobně to u nemanželských dětí nepovažuji za zrovna dobrý nápad. :nevim:

Jinak, k dotazu - obě varianty jsou správně, záleží na vás, kterou vyberete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
21.10.19 21:55

@SAJ taky fakt
otec dítěte, který by si mne nevzal,
by měl dítě s mým příjmením
ZCELA JEDNOZNAČNĚ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
21.10.19 22:06

@Lucy75 A proc mate pocit, ze kazda zenska touzi po tom, aby si nekdo vzal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
21.10.19 22:09
@j.a.n.i1 píše:
@Lucy75 A proc mate pocit, ze kazda zenska touzi po tom, aby si nekdo vzal :think:

Protože podle emimi je to největší štěstí, které může ženskou potkat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8059
21.10.19 22:13
@terien píše:
Protože podle emimi je to největší štěstí, které může ženskou potkat :mrgreen:

Ale houby. Jen je fakt pitomost dát dítěti jiné příjmení než má matka, na které je většinou veškerá institucionální péče (škola, úřady, doktoři). Když teda nezáleží na svatbě (jakože podle vás teda fakt nezáleží), tak proč tatínek řeší příjmení po sobě a maminka ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
21.10.19 22:14

@terien ale vůůbec :mrgreen: :mrgreen:
jen bych prostě nechtěla být svobodná matka, nikdy jsem nebyla, ani nebudu :mrgreen:
není to žádná životní výhra a už vůbec NE záruka životního štěstí
ale (nejen) mé osobní nastavení
a nikomu ho necpu, jen jsem pro tradiční model svatba-dítě (na sexu na druhém místě netrvám :mrgreen: :mrgreen: na prvním byl už v 15 :mrgreen: :mrgreen: )
každý svého štěstí strůjcem..
(a fakt bych NIKDY v životě nechtěla vysvětlovat u lékaře nebo učitele, proč se nejmenuju stejně jako mé dítě.. ala : Dobrý den, tady Nováková, potřebovala bych Novotného objednat na očkování - a propos - ano, OČKUJU :-DD pokud možno co nejvíc… )
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
21.10.19 22:20
@Lucy75 píše:
@terien ale vůůbec :mrgreen: :mrgreen:
jen bych prostě nechtěla být svobodná matka, nikdy jsem nebyla, ani nebudu :mrgreen:
není to žádná životní výhra a už vůbec NE záruka životního štěstí
ale (nejen) mé osobní nastavení
a nikomu ho necpu, jen jsem pro tradiční model svatba-dítě (na sexu na druhém místě netrvám :mrgreen: :mrgreen: na prvním byl už v 15 :mrgreen: :mrgreen: )
každý svého štěstí strůjcem..
(a fakt bych NIKDY v životě nechtěla vysvětlovat u lékaře nebo učitele, proč se nejmenuju stejně jako mé dítě.. ala : Dobrý den, tady Nováková, potřebovala bych Novotného objednat na očkování - a propos - ano, OČKUJU :-DD pokud možno co nejvíc… ) :mavam:

To je zajímavý, já jsem se jmenovala jinak 6 let a nikdy jsem nikomu nic vysvětlovat nemusela :think: to jsou problémy, které se nikde jinde, než tady neřeší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
21.10.19 22:20
@SAJ píše:
Ale houby. Jen je fakt pitomost dát dítěti jiné příjmení než má matka, na které je většinou veškerá institucionální péče (škola, úřady, doktoři). Když teda nezáleží na svatbě (jakože podle vás teda fakt nezáleží), tak proč tatínek řeší příjmení po sobě a maminka ne?

Třeba je to mamince úplně jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat