Jiné trvalé bydliště než má rodina. Co to znamená?

17.10.19 09:49

Jiné trvalé bydliště než má rodina. Co to znamená?

Dobrý den, prosím o radu. V práci řešíme nějaké formality a můj šéf by potřeboval, abych si přepsala na nějakou dobu (rok až dva) trvalé bydliště sem do práce. Jsou k tomu nějaké konkrétní důvody, ale to je jedno. Nevím, jestli mu na to přistoupit. Co vše to znamená? Jak se mě to dotkne? Dnes mu musím říct ano nebo ne. Je mi jasné, že si budu muset oběhat veškeré úřady. Ale je to vše? Nedotkne se to rodiny? Nějakých výpočtů, dávek atd? Nic nebereme, ale nikdo neví, co bude. Co když půjdu na mateřskou? Co společná domácnost? Poradíte, v čem by mě to mohlo ohrozit? Moc děkuji, Kač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3752
17.10.19 10:02

@Kulišanda ja bych to rozhodne neudelala. Nechapu jedinej duvod proc by si nekdo mel psat trvaly bydliste do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57534
17.10.19 10:06

Ne, neudělala, za tim čuju nějaké šméčko a nechtěla bych se toho účastnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7510
17.10.19 10:07

Treba muz ma TP jinde nez my celou dobu, mame 3 deti, zadne davky nebereme a nikdy to v nicem nevadilo. Jste manzele? Deti uz jsou ve skole? Jen me napada kvuli spadovosti je nutne predkladat v MS, ZS OP jednoho z rodicu, ale tak kdyz by s nima sel chlap, tak asi nebude problem.

edit: Ale jinak mi to prijde divny.

Příspěvek upraven 17.10.19 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23418
17.10.19 10:07

Jak si můžeš napsat bydliště do práce? Tam je nějaký byt? Neudělala bych to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10782
17.10.19 10:09

Rozhodně bych to neudělala, tušila bych v tom nějaký podvod, protože tohle rozhodně není normální požadavek zaměstnavatele. Plus to obíhání všech úřadů. Ani náhodou.
Nicméně manžel má taky TP jinde, než já s dětmi a nevadilo to nikdy ničemu, ale to je jiná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14438
17.10.19 10:13

Nedělala bych to. Proč mít tp v práci?? Ale jinak je to jedno, chlap má taky bydliště jinde než já a děti a co se týče matersky a rodicaku to ničemu nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 10:15

Já se synem mám taky jiný TP než partner, nikdy to ničemu nevadilo, i když bydlíme spolu.

Nicméně, jak píšou ostatní, popřemýšlela bych, proč tě o to šéf žádá, co tím sleduje a jeslti je to jen taková formalita, tak ať si tam to trvalé bydliště napíše sám :nevim: :think:
A jestli je to nebytový prostor, tak si nejsem jistá, jestli by to vůbec šlo, tam ten pobyt napsat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18083
17.10.19 10:24

To není normální to co chce, neudělala bych to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
17.10.19 10:40

Souhlas viz výše. taky jsme léta bydleli v nájmu, TP jinde. pak jsem se já přehlásila a manžel ne. a taky to nevadilo. krome úřadů mne napadá jěště platba popelnice. ale to je různé dle města.

ale neudělala bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 10:42

Žádné šméčko v tom není. Ano, jsou tu ubytovací kapacity, je to hotelový resort. Prostě jsem ve funkci jednatele (budu) a podmínkou pro určité věci (provoz činnosti) je potřeba určitý druh vzdělání+místo trvalého bydliště zde. Tudíž neptám se na to, jestli je to či není šméčko, já podmínky přesně znám proč to tak chce, ale co to bude znamenat pro mě jako fyzickou osobu…Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 10:42
@pikola píše:
Jak si můžeš napsat bydliště do práce? Tam je nějaký byt? Neudělala bych to

Bydliště si můžeš napsat do jakéhokoliv objektu…
A zde to lze opravdu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 10:43
@Lama Lama píše:
Ne, neudělala, za tim čuju nějaké šméčko a nechtěla bych se toho účastnit.
Šméčko to není, já vím, proč to chce udělat, to jsme domluvení…Jen mi jde o to, jestli to pro mě bude něco znamenat…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 10:45
@unuděná píše:
Rozhodně bych to neudělala, tušila bych v tom nějaký podvod, protože tohle rozhodně není normální požadavek zaměstnavatele. Plus to obíhání všech úřadů. Ani náhodou.
Nicméně manžel má taky TP jinde, než já s dětmi a nevadilo to nikdy ničemu, ale to je jiná situace.

Nejde o požadavek tak uplně. Jde o naší dohodu, šméčko to není, budu v pozici jednatele/majitele a prostě k určitému druhu zde musím mít jednatel TB…Jestli vás to v ničem neomezilo a ničemu to nevadí, tak to bude snad ok…Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57534
17.10.19 10:52
@Kulišanda píše: Šméčko to není, já vím, proč to chce udělat, to jsme domluvení…Jen mi jde o to, jestli to pro mě bude něco znamenat…

A jak chceš tedy nazvat situaci, kdy za účelem jiného prospěchu účelově změníš TP, ikdyž ve skutečnosti tam nebydlíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama