Jiné východisko, než potrat nevidím

Anonymní
17.3.20 18:10

Jiné východisko, než potrat nevidím

Nevím, kde začít. Jsem ted v 6 tt těhotenství. Dítě bylo neplánované. Chvíli před zavedením tělístka…pozdě. Stalo se. Chtěla jsem si ho nechat. Zezačátku nebyl proti ani otec dítěte. Hodil zpátečku. Už ho nechce, že mi přidá na potrat. Když jsem mu řekla, že to nedám, tak mi řekl, at si sbalím věci a jdu. Nemám kam jít. K rodičům nemůžu. Vlastně jsem bezdomovec za chvíli. Mám jinou volbu? Mám hrozné výčitky, ale asi potřebuji ujistit, že nemám jinou možnost. Mám ještě sedmiletou dceru z předchozího vztahu. Máme jí u sebe tak nějak oba dva. Na dohodu. Máme dobrý vztah, takže jsme do toho netahali soud. Mam jeste sestru v Decine. Pomohla by mi. Jenomze co s dcerou? Nemůžu se jí vzdát a sebou jí vzít nemůžu. Její otec to nedopustí. Má tady školu, všechno. Muselo by to před soud a nemám nejmenší šanci uspět. U sestry je jich tam už tak dost v bytě. Otec dcery by to na to v pohodě uhrál a získal do péče. Sám má veliký byt v pronájmu. Podmínky u sestry vážně nejsou nic moc. A než bych si našla něco svého…těhotná, bez peněz sama. Vidíte jiné východisko, než potrat? Jsem zoufalá. Asi píšu dost zmateně, ale je to narychlo. Myšlenky krouží hlavou. Brečím. Je mi špatně od žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.3.20 18:27

Moje milá, to je hrozná situace. Těžko něco doporučovat, ale v téhle mizérii asi není úplně chytré si plod nechávat. A čím dřív, tím menší zákrok to bude. Doporučila bych ti určitě i psychologickou poradnu, aby ses s tím byla schopna nějak srovnat. Bude to dobré, uvidíš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
17.3.20 18:30

Není to lehká situace, obzvláště v dnešní době.
Je otázkou, jestli ti tato situace neotevře oči, s kým že to vlastně žiješ a jestli ti tento člověk vůbec za něco stojí.
Na tvém místě bych řešila přerušení těhotenství. Pokud půjdeš pryč, přijdeš o dceru a dost pravděpodobně nakonec i o miminko. Při druhé volbě by ti zůstala alespoň dcera.
Je to Sophiina volba, nezáviděníhodná situace a věřím, že se s tím hodně těžko žije, ale volila bych menší zlo, tedy potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8016
17.3.20 18:39

Jsi v hrozné situaci. Na tvém místě bych se ale rozhodla pro potrat. Tvoje dcera tě potřebuje, postav se na vlastní nohy a odejdi od chlapa, který se na téhle situaci podílel. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
17.3.20 18:41

Hrozna situace, ačkoliv nejsem pro potraty, tak v tehle situaci si dítě nechat by bylo náročné a je treba myslet na dite, co uz máš. Nicmene toho intleigenta, co ti dite udelal a postavil se k tomu timhle zpusobem, bych poslala do oběhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5715
17.3.20 18:43

Takového chlapa bych s prominutím poslala někam chování hrozné jsem ráda že já mám normálního taky jsem otěhotněla ne úplně plánovaně a přítel s tím neměl sebemenší problém a za chvíli čekáme miminko ale co ti poradit nevím je to těžká situace ale nedokázala bych s takovým člověkem žít který mě k něčemu nutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
17.3.20 18:47

Nejsem zastáncem potratů, ale vzhledem k tomu, že nemáš zázemí a přišla by jsi o starší dceru, tak bych tedy na potrat šla. Je to hrozné, ale ta starší za nic nemůže.
A potom bych tedy řešila to, aby jsi se oklepala a postavila na vlastní nohy a nemusela žít s tím chlapem se kterým jsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6819
17.3.20 18:48

Ve tvé situaci určitě potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
17.3.20 19:10

Řekla bych potrat a pak si nasetrit na vlastní bydlení a na toho b. lba se vykašlat.

Chápu, že to je těžké, ale máš uz jedno dítě za které jsi z poloviny zodpovědná… A pokud nemáš jinou možnost, nemáš dost peněz na nový nájem, pak je toto nejlepší řešení pro tebe i tvoji dceru. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
17.3.20 19:21

Východisko je vždy, jen ho někdy člověk hned nevidí - azyl. bydlení pro matky s dětmi, nebo dávky a pronájem bytu, nebo rodiče, známí … Vím, že existuje i nějaká linka pro těhotné, které zvažují potrat. I tam by mohli poradit. Drž se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
17.3.20 19:21

Také jiné východisko nevidím. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14049
17.3.20 19:22

Též jsem pro potrat, a věnovat se starší dceři, chlapa poslat do pr…, a vybudovat si nějaký nový život

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
17.3.20 19:24
@Pruhovaný_mýval píše:
Moje milá, to je hrozná situace. Těžko něco doporučovat, ale v téhle mizérii asi není úplně chytré si plod nechávat. A čím dřív, tím menší zákrok to bude. Doporučila bych ti určitě i psychologickou poradnu, aby ses s tím byla schopna nějak srovnat. Bude to dobré, uvidíš :hug:

Vzhledem k tomu, že už teď brečí a to ještě nemá potrat ani zajištěný, se obávám, že se s tím možná nikdy nesrovná, takže i kdybych byla zastáncem potratů, určitě bych jí to neradila. Lepší zdravá maminka na azylu, než psychicky nemocná v psychiatrické nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
17.3.20 19:43

Taky ti doporucim potrat, uz tak je ta prvni dcera chudak… natoz jeste ji dostat do horsi situace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14049
17.3.20 19:47
@Kaileee píše:
Taky ti doporucim potrat, uz tak je ta prvni dcera chudak… natoz jeste ji dostat do horsi situace..
,

přesně tak, je třeba zajistit důstojný život a aspoň trochu šťastné dětství dítěti, které už na světě je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama