Jiný než bramborový salát na Vánoce?

2265
8.12.19 23:32

Jiny nez bramborovy salat na vanoce?

Ahoj delate nekdo jiny salat na vanoce nez klasiku? Ja delam s mrkvi, vajickem, hraskem, uzeninou, okurkama, trosku horcice, sul pepr, majolka mamzelovi do vedlejsi misticky bez hrasku, mrkve a s bilym jogurtem, dneska sem videla na jakysi rybi salat ze svedska a docela me to laka zkusit, a babicka delala nejaky salat podle ruskeho receptu, byl jakoze vrstveny, neznate nekdo recept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10091
8.12.19 23:37

My děláme klasiku den předem, aby proležel. Ale kolegyně ho dělá těsně před večeří a teplý. Nikdy jsem to tedy nezkoušela. Experimentuji celý rok, ale na Vánoce mám ráda tradiční jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
8.12.19 23:39

@Peggy54 ten vrstvený byl také bramborový? Já kdysi jedla celerový, taky se do misky vrstvil. Byl v něm celer, jablko, kukuřice, šunka, majolka… A možná ještě něco dalšího a nevím, v jakém pořadí. Ale byl výborný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
8.12.19 23:40

Ja prave uplne miluju ten od babicky, ikdyz delam uplne stejne ona ho za ta leta fakt vysperkovala a pak nam nandava sebou :) tak jsem premyslela ze to letos nejak ozvlastnim, jinak taky delam 23 odpoledne a pak jde na balkon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
8.12.19 23:43

Ruský recept neznám. Letos budu dělat prvně korejský - je to podobné jako český, jen okurka je salátová a je tam navíc kukuřice (a asi ještě něco, ale to si teď nepamatuji). Ale klasika bude asi taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
8.12.19 23:47

@Aduš8 byly tam brambory, myslim si ze nejaka uzena ryba a repa, a byl hodne kysely na netu jsem neco nasla ale nikde to neni tak jak to delala ona, asi si to nejak prizpusobila a ja uz to nezjistim :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
9.12.19 00:16

@Peggy54 Ten ruský salát bude винегрет je to podobné jako bramborový salát (brambory, mrkev, hrášek, vajíčko, nakládá okurka) jen je v něm navíc červená řepa - může být vařená i nakládaná a kysané červené zelí. Moje babička vždycky dělala vrstvu salátu kterou přiložila vrstvou zelí, nám chutná víc klasicky zamíchaný s menším množstvím zelí. Je hodně kyselý. Míchá se buď s poctivou majonézou (žloutky, olej, sůl, pepř a hořčičný prášek) ne tou smutnou hmotou z obchodu nebo s poctivou zakysanou smetanou - musí být tak hustá aby v ní stála lžíce, ale nesmí v ní být škrob nebo jiné zahušťovadlo (nejvíc se té z Ruska podobá zakysanka z Lidlu ve velkém oranžovém kelímku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
9.12.19 04:21

Výborný je i dynovy… Je takový chutnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
9.12.19 06:58

@Peggy54 ja delam náš tradicni bramborovy salat , co mam recept po babicce.
Manzel dela prez rok salat podobneho typu, ale cibulu ma cervenou na kolecka, vejce na ctvrtinky a pridava na kosticky jablko a je vybornej :jazyk:
Nebo jr super, pro ty, co si hlidaji sacharidy, misto brambor dat kedlubnu.
Mamka ta. delava i s hraskem a sunkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52146
9.12.19 07:24

Klasika je nejlepsi. Bez br. salatu nejsou Vanoce. Cely rok muzu drzet dietu, ale tohle je obdobi, kfy klidne vypnu a dam si salat, protoze nikdy jindy v roce nechutna stejne. A vubec neni obycejny. Je to svatecni salat.
Brambory varim ve slupce, nemam rada kupovanou zeleninu, takze uvarim svoji korenovou ve sladkokyselem nalevu, hrasek, okurky kys., vejce, majoneza, horcice, steril. kapie, sparena cibule, ze cerstvou neee. A chystam den predem.
Uzeninu tam nedavam. To neni br. salat, ale vlasak to je. Zadny jiny doma nechceme. Klasika je klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18728
9.12.19 07:43

Bramborové saláty dělám během roku různé, na Vánoce ale klasiku, jinak si to neumím představit..

Jo a uzenina do bramborového salátu opravdu nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
9.12.19 13:51

Nedavame uzeninu, protoze ja uzeniny nejim a je k tomu ryba

• Citovat
  • Nahlásit
2265
9.12.19 14:35

@Eemii tak kazda rodina ma ten svuj recept, myslela jsem ze je klasicky pro nas ne pro svet ;) jinak me docela bavi vzdy ochutnavat po rodine jejich recepty, teta dava jablecne puree a to mi vubec nejede, tchyne nedava okurky ale jen nalev, takze tech variaci je milion

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
13.12.19 20:00
@Peggy54 píše:
@Aduš8 byly tam brambory, myslim si ze nejaka uzena ryba a repa, a byl hodne kysely na netu jsem neco nasla ale nikde to neni tak jak to delala ona, asi si to nejak prizpusobila a ja uz to nezjistim :,(

Nemyslíš salát šuba? Je z Ukrajiny a je výborný!!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
13.12.19 20:14

@Sofierules dekuju moc to vypada jako ono :srdce: akorat tam davala asi nalev ze zeli ze to bylo kysele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat