jistě to znáte taky jak to řešíte?

1102
23.3.07 14:37

jistě to znáte taky jak to řešíte?

Náš drahoušek spíš drakoušek má už 9 měsíců a už je to tu zase má velký problém se spinkáním, teď jsme absolvovala skoro hodinu přemlouvání a jeho u:,–(avého až vstekajícího se pláče než usnul,. A tak jsem se snažila vydžet ale byl to boj nakonec přijal plínku na mazlení ale musela být namočená aby si jí mohl sát, dudáček nechce.Bože kdy už to přestane.Máte to doma taky ? Máte nějaké ray a nápady jak pomoc prckovi usnout?.Ke všemu už chodí kolem nábytku(i opostýlky ) a tak udržet ho v leže je scela nemožné.Občas si říkám že je mateřství nad moje síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

695
23.3.07 14:54

Já mám snad jediný recept, který zabírá.
Unavit ho.
Zkus ho vzít na prochajdu a zkusit s ním chodit (což asi jednoduché nebude). Na vzduchu se děti rychleji unaví.
My jsme s usínáním problém neměli, akorát v poslední době nechtěl spát přes den v cestovní postýlce, kterou jsme měli v jídelně. Takže teď spí v ložnici a usne bez problému. Mě se to radí, my jsme totiž nikdy neuspávali.
Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
23.3.07 14:55

Ahoj,

můj syn cca do 10-ti měsíců spal přes den zá:,–(ně jen v mé posteli a nutná byla moje přítomnost. Jinak prostě nespal :-( Pak jsem si dala za úkol naučit ho spát v postýlce, protože to už se fakt nedalo. Zavedli jsme si rituál - plínka, pyžamko, přečíst pohádky z knížky (stále stejná knížka), zatáhnout žaluzie, závěsy, rozsvítit lampičku a do postýlky. V postýlce jsem mu dala ještě flašku UM. To vypil a pak jsem odešla. První 3 dny řval, ale čím dál méně, a pak usnul. Vždycky jsem přišla, pohladila a řekla mu, že mu spát. Asi po týdnu usínal bez problémů. Nakonec jsme odbourali i to čtení pohádky.
Když měl dny, kde nechtěl spát, tak jsem mu vždycky řekla, ať si vybere hračku, kterou chce do postýlky. Většinou to fungovalo. Ale na každé dítě platí něco jiného, takže zkoušet, zkoušet, …

Martina a Filip - 27 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
23.3.07 15:13

Ahojky,
u nás v tuhle dobu pomáhal spací pytel. Malý si na něj dokonce tak zvykl ,že v něm vyžadoval spát až do 2 let. Jednak v něm nikam neuteče a jednak nemusíš zase mít v noci strach ,že je nepřikrytý. Takže malý byl ve spacáku, zatažené závěsy, já jsem seděla na míči a bud jsem ho držela za ruku nebo jsem se s ním pohupovala na míči a když usnul tak jsem ho přendala do postýlky. V 1 a půl roce přešel bez problémů do velké postele se zábranou , kam jsme si kdykoliv mohli lehnout vedle něj.
Jinak f. Scarlet dělá hodně velké spací pytle, jsou bavlněné a dobře se i perou. Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
23.3.07 15:22

spací pytel jsem zkoušela ale ten se mu ale opravdu nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
23.3.07 17:05

Ahoj

radila bych zavést nějaký usínací rituál… který se samozřejmě zpočátku nebude líbit… a u něj vytrvat, po určitých intervalech chodit utěšovat a ujišťovat že jsi vedle a že se nic neděje… myslím že pokud to neuděláš bude čím dál těžší ho přimět k spánku.

Dej mu co chce… klidně plínku, prostě aby měl pocit bezpečí a ty pocit že jsi udělala vše co je v tvých silách, přečti pohádku, zazpívej popřej dobrou noc a odejdi…

My to takhle začli dělat v 10 měsících - už jsem ho prostě neukojila ke spánku a navíc jednoho dne odmítl prso a odstavil se… takže do postýlky, zazpívat a odejít… vydržet pár minut řevu, zase přijít, trošku utišit.. protože když jsem opouštěla místnost, řev byl stejně silný jako předtím.. a opět psychicky vydržet - delší interval…

Za pár dní usínal sám… a usíná tak dodneška.. a třeba je klidně i v postýlce hodinu vzhůru než usne… Ale byl to ukázkovej případ… první den křičel hodne, druhej mín a mín a do týdne fakt už ani nezabrečel… nevím kdyby mi brečel ještě 14 tej den, tak bych asi vyměkla…

ale za zkoušku nic nedáš
(jo doporučuje se nevytahovat dítko z postýlky když se k němu vracíš, ale já jsem ho na ukonejšení vytáhnout musela,,, a taky to šlo:o)

Tak pevné nervy a dobře pořiď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.3.07 18:49

tak nas Kuba nechce sam usnout ani ve 20ti mesicich, uz jsem zkusila mozne nemozne, vyrvavaci metodu - vydrzela jsem 3 tydny, ale rval cim dal vic, vydrzel stat v postylce klidne 2 hodiny a ricel, knizka nezabira, unavit nezabira, jakykoliv ritual nezabira, pokud pochopi, coz pochopi dost rychle, ze ten ritual smeruje k memu odchodu, zacne hned rvat, napr. uz pri vyndani knizky, apod.,
takze si s nim proste nekdo musi jit lehnout, spi na velke matraci na zemi, a odplizi se, az Kuba spi, takze preji uspechy s ucenim usinani, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
860
23.3.07 20:45

Nase mala cca od 14 mesicu taky vyzadovala mou pritomnost u spinkani. Jenom jsem ji drzela za rucicku a cekala az usne, nekdy i hodina :/. Predtim jsem ji uspavala u prsa :roll:
Ten ritual je opravdu dobry, nam taky pomohl.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.07 17:35

Pilcando , proč mám pocit, že s tebou ten tvůj prcek solidně cvičí? On přijal plínku (zřejmě milostivě), plínka musela být nacucaná, protože dudu nechce, spací pytel se mu nelíbí … Promiň, nevím jak to u vás chodí, ale tipnul bych to na malou důslednost při prosazování spacího rituálu.

Doporučuji vyzkoušet postup od Zubr a Maka.
U nás jsme postupovali podobně, od cca 7 měsíce se do postýlky chodí ve stejnou dobu, neexistuje (samozřejmě kromě různých bolení, zubů apod.), aby si prcci vyřvali, že se jim do postýlek ještě nechce apod. Byli jsme důslední a už rok (prcci mají 17 m) se nám to bohatě vrací. Spát se chodí nejpozději ve 20 hod, chvilku si pro sebe povídají batoletštinou a v 95% oba ve 20:15 spokojeně chrní a spí se do 7-8 hod.

Máme dvojčata a nedokážu si představit, že bychom děti v posteli uspávali hodinu s držením za ručičku. To bych se asi nejdřív zcvknul já a hned po mě i žena, která by na to zbyla sama…

Doporučuji zavést pevnou hodinu pro chození do postýlek a přes řvaní (které zřejmě přijde) na tom trvat. Většina batolat velmi rychle pochopí, o co jde, a nejpozději do týdne to přijme. Přeji pevné odhodlání a nerušené spaní. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama