Jištění dětí při prvních krůčcích a lezení

9.7.21 17:02

Jištění dětí při prvních krůčcích a lezení

Ahoj holky!
Malý má 10m a leze, obchází nábytek, staví se, prostě všude chce být, všechno vidět,… :roll:
A teď k věci.. doma vedeme diskusi o tom, jestli malýho jistit, nebo ne? :think:
Já ho furt jistim, držím a snažím se předejít pádům. Minulý týden si urazil obě jednicky, žádná tragédie, ale naprd to je :zed:. Takže stejně všechno neuhlídám, ale co můžu, jistim a pořád ho držím za fligr. Ale absolutně nic neudělám, ptz v postýlce hází salta jak blázen a pud sebezáchovy nula. :cert:
Takže ho furt držím a sem mu za prdeli. Což je samozřejmě naprd, ale pustím ho a letí.
No, chlap říká, že ho mám nechat :roll:. Že se musí „obouchat“ a že mu vlastně škodím :think:. Máme už 8 letou slečnu, ta mi furt seděla na klíně a šla vždy za ruku, ta se o takový salta ani nepokoušela. Malý je schopný lézt proti zdi. :zed:
A tak mě zajímá, jak to děláte Vy? Nechavate děti, ať zkoumají, eventuálně je dáváte do postýlek, ohradek?? :think:
Díky za rady.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22465
9.7.21 17:06

Nejistit, jinak bude vědět, že mu jsi pořád za zadkem a nenaučí se opatrnosti. Dej z dosahu vše nebezpečné, krytky na rohy nábytku apod a nech ho byt. Syn v tomhle věku byl taky úplně domlaceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
9.7.21 17:08

Nejistila jsem a dítě mělo volný výběh po celém bytě kromě kuchyně. Šuplíky, rohy a zásuvky byly zajištěné všude. Samozřejmě jsem byla vždy poblíž, ale třeba metr daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31836
9.7.21 17:12

Jistím z dálky. Když vidím, že se zase jde zabít, tak chytám :lol: Mám dva takový, jako ty, a je to záhul :zed: Kecnout na zadek nebo přivřít prsty nechávám :oops: Ale oni by ze stoje třískali hlavou o dlažbu několikrát za den :zed: :zed:
Na vývoji je to nepoznamenalo :lol: Chodit začala pár dní po prvních narozeninách, druhému byl rok 3 neděle zpátky a už tu taky litá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
9.7.21 17:13

Ne, nikdy. Proč bych to dělala? Musí se naučit padat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
9.7.21 17:18

Zabezpeč prostor, aby na sebe nic nestáhnul, nic ho neskříplo, do zásuvek chrániče, schovat kabely, zajistit šuplíky, zakrýt ostré rohy atd. A pak ho nech, ať si leze, ať se staví, zkouší první krůčky. Můj názor je stejný jako tvého může. Musí se obouchat. Jak jinak zjistí, co už zvládne a kde se může posunout dál.

Obývák v tomhle období vypadal jako napůl vystěhovaný. Všechno do výše tak metr dvacet bylo pečlivě zkontrolováno a zajištěno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
9.7.21 17:32

Nejistila jsem, dětem se nikdy nic nestalo (jako nic, co by vyžadovalo doktora, tedy v tomhle věku). Každou chvíli se tedy bouchly a někdy i brečely, to jo, ale žádné úrazy jsme neměli.

Pokud se někdy víc bouchly,, tak zásadně u babiček, které byly celé vycukané, každou chvíli vyrážely na pomoc. S babičkama jsem tohle věčné chytání řešila (neúspěšně :lol:), považuju ho za nebezpečné.

Ale možná ze mě mluví nedostatek zkušeností s nebezpečnými dětmi, naše nikdy neměly vyloženě sebevražedné sklony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18070
9.7.21 17:46

Nejistila sem. Vcelku rychle jí to došlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
9.7.21 17:48

Nejistim :-D jedinou ochranu mame v zasuvkach, venku betonove chodniky se sterkem, takze ano, dite je modrinate, ale velmi dobre se uci opatrnosti :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
9.7.21 17:54

Nejistila jsem, jen sundavala později z výšek. Pár bouchanců a pádů na hlavu a dávaly si pozor. A to jsem měla fakt dva horolezce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12816
9.7.21 17:59

Musis dobre zabezpecit byt, zadne ostre rohy, ubrusy ani decky s vecmi, ktere na sebe muze stahnout.

A pak opravdu nejistit.

Dite, ktere je odmala jistene, pry povazuje matku za „sebe“, soucast svych schopnosti, a je schopne se treba na vrcholu prolezacky pustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10081
9.7.21 18:11

Já jsem nejistila, ale je fakt, že můj syn nikdy rovně dozadu nespadl. Má silný pud sebezáchovy, takže začal chodit až v 18m, až když si byl jistý, že chodit umí. Jakmile se jednou pustil, už dobře chodil, nikdy nespadl. Max. si párkrát kecnul na zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.7.21 18:19

Ahoj holky, díky za názory. Jsem překvapená, že žádná z Vás dítě doma nejistí, tak jako já. :think: chlap samozřejmě překvapený není a je rád, že mu dáváte za pravdu. :mrgreen: :lol:
Holky, dneska se nad tím zamyslim. :think: zabezpečíme zítra víc prostor a zkusíme ho nechat trochu žít, no 8o. Já nevim, snad to přežije ve zdraví.
A venku to děláte jak? :think:
V kočáře moc nevydrží. Okamžitě se jakoby protočí, vyvlikne se z pásu a okamžitě jde na stříšku na Simíra. :zed: tak ho dávám ještě do nosítka. Jinak ho pokládám na zem, ale opět jistim, ptz okamžitě zdrha a letí přímo na zuby. :nevim: :oops:
No, nic. Jdu sežrat tabulku čokolády a zamyslim se nad tím. :P :think:
Děkuji všem a přeji klidnou noc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15335
9.7.21 18:22

Nejistila jsem níc, co by ústilo v normální pád (i třeba z rovných nohou dozadu, pokud nešlo o beton, nebyly tam schody apod). Samozřejmě jsem hlídala výšky, byt byl zabezpečený tak, aby všude mohla (ale zároveň plně přístupné šuplíky a všechno). U šuplíků linky mám takové ty tlumicí panty a tam jsem si sama několikrát vyzkoušela, že přivření nebolí. Takže to jsem nechala a dcera se to rychle naučila. Ale musím teda říct, že ona má velký pud sebezáchovy a je na sebe opatrná. Měli jsme čtyři fakt nepříjemné úrazy, naštěstí bez následků - pád z gauče a z postele, pád na hranu skřínky a pád na troubu, při kterém se kousla do jazyka a odřela si dáseň. Všechny tyhle bych jistila ráda, ale přestože jsem při nich byla od ní metr a méně, nestihla jsem zareagovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25077
9.7.21 18:28

@skorovpohode Nejistila jsem dítě, zajistila jsem byt a naučila, jak věci dělat (Slezani z gauče pozadu po nožičkách, lezení do schodů apod). Jistila jsem = byla připravena chytit pouze, když třeba nechodili rocní lezlo nahoru na ribstole nebo vetsi klouzačkou.
Venku jsem dítě nechala lézt a obcházet dle libosti. Když bylo vlhko, nafasovali gumové oblečky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat