Jít či nejít do práce - toť otázka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 15:33
Jít či nejít-toť otázka

Ahoj maminky. Asi před půl rokem jsem tu založila diskuzi, jak utěšit plačící miminko… No, čas popoběhl, z holek už jsou dobré parťačky, malé se upravil režim asi ve 2 měsících a od té doby je to hodné sluníčko. A teď k tématu. Začínám vystrkovat růžky a přemýšlet nad třetím děckem (mám dvě holčičky od sebe 21 měsíců). Je mi 34 a jestli bychom do toho šli, tak bych chtěla podobný věkový rozdíl. Za rok se budeme stěhovat do baráku (4+kk), ale opravdu velký, manžel vydělává trochu víc než je průměrná mzda, já jsem na tom finančně podstatně lépe, navíc mám možnost si přivydělávat i během RD. Můj manžel by se třetímu prckovi též nebránil. Funguje na 150%- pomůže doma, nemá problém vzít holky ven. Jedna z věcí, která mě na dalším prckovi odrazuje je, že nemáme hlídání-já rodiče už nemám, tchyně je 300km daleko a o holky nejeví zájem (nevzala si je nikdy ani ven). Jednou či dvakrát týdně mi kočárek vozí paní která si tím přivydělá, takže si užívám v tuto dobu tu starší holčičku.. Takže otázka zní-kdybyste byly v mé situaci, šly byste do dalšího prcka? A jestli ano, opět s menším věkovým rozdílem? (mít doma dvě děti mi přijde celkem v pohodě, ano někdy mi hrabe, ale čekala jsem to mnohem mnohem horší…) Díky za odpověď :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9273 příspěvků 01.07.19 15:39

Jestli ti nemá kdo hlídat dvě nebo tři, tak to už je jedno ne? :mrgreen:

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 01.07.19 15:40
@bflmpsvz69 píše:
Ahoj maminky. Asi před půl rokem jsem tu založila diskuzi, jak utěšit plačící miminko… No, čas popoběhl, z holek už jsou dobré parťačky, malé se upravil režim asi ve 2 měsících a od té doby je to hodné sluníčko. A teď k tématu. Začínám vystrkovat růžky a přemýšlet nad třetím děckem (mám dvě holčičky od sebe 21 měsíců). Je mi 34 a jestli bychom do toho šli, tak bych chtěla podobný věkový rozdíl. Za rok se budeme stěhovat do baráku (4+kk), ale opravdu velký, manžel vydělává trochu víc než je průměrná mzda, já jsem na tom finančně podstatně lépe, navíc mám možnost si přivydělávat i během RD. Můj manžel by se třetímu prckovi též nebránil. Funguje na 150%- pomůže doma, nemá problém vzít holky ven. Jedna z věcí, která mě na dalším prckovi odrazuje je, že nemáme hlídání-já rodiče už nemám, tchyně je 300km daleko a o holky nejeví zájem (nevzala si je nikdy ani ven). Jednou či dvakrát týdně mi kočárek vozí paní která si tím přivydělá, takže si užívám v tuto dobu tu starší holčičku.. Takže otázka zní-kdybyste byly v mé situaci, šly byste do dalšího prcka? A jestli ano, opět s menším věkovým rozdílem? (mít doma dvě děti mi přijde celkem v pohodě, ano někdy mi hrabe, ale čekala jsem to mnohem mnohem horší…) Díky za odpověď :-)

Ano, ano a ano ;)

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 15:43

@Janli No,když se to řekne takhle, tak jo, no :-) Ale přece jen, dvě vs. tři děti je asi rozdíl. Hlavně organizačně vše zmáknout…

Amelie30
Závislačka 2809 příspěvků 01.07.19 15:45

Kolik je teď dětem? S vetsimi detmi bych do toho šla, pokud je nějaké dítko mladsi tři let tak ani omylem. :lol:

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 15:50

@Amelie30 Obě jsou mladší tří let :-D 7 měsíců a 2 roky 4 měsíce :-)

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 15:51

@Amelie30 Samozřejmě bychom nějaké to snažení nechali až na zimu třeba. Teď jedu jen teorii :-)

Karleon
Kelišová 5660 příspěvků 01.07.19 15:54

Já bych do toho šla, samotné je mi někdy smutno, že máme jen 2 děti.

DeeDee.518
Kecalka 376 příspěvků 01.07.19 15:56

Když máte podmínky a oba chcete, tak proč ne. Ale počkala bych se snažením, až nejmladšímu bude aspoň rok nebo rok a půl :)

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 16:00

@DeeDee.518 Jojo,teor. bych chtěla, až bude mít mladší rok, ono se to taky nemusí hned podařit..

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 16:02

@Karleon opravdu? Mně přijde život s dětmi takovej celkově veselejší a říkám si, že se člověk nenudí, ale nechci pak mít třetí třeba za tři čtyři roky. Kvůli svému věku a energii, ale taky ať je ta smečka co nejvíc při sobě a není žádné „liché“

Karleon
Kelišová 5660 příspěvků 01.07.19 16:11

@bflmpsvz69 Já už mám obě děti ve škole, tak je to u nás už mimo téma, i když jsem mladší než ty. Ale sama jsem ze 3 dětí a měla jsem krásné dětství (jsme od sebe 18 a 14 měsíců).

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 16:17

@Karleon Wow, to je tedy dobrý rozdíl :-) Já si říkám, že bych to vzala šmahem a pak už klid. Pořád vstávám ke starší dvakrát v noci, jednou v noci k mladší. Ale neumím si představit, že nastoupím do práce, už budu mít ten svůj větší „klídek“ a že bych do toho kolotoče znovu dobrovolně nasedla… Takže si myslím, že teď by to byla poslední možnost mít třetí mimčo. Ale zase nevím, co obnáší tří, čtyřleté dítě, abych to pak vše zvládala…

Verunka_17
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 01.07.19 16:28

Taky jsem se tak před rokem rozhodovala. Říkala jsem buď teď a nebo už 3 nikdy. Nechtěla jsem jít do práce na nějaký rok a potom se zase vracet zpátky k plenkám. A přibyl mi k mojím 2 holčičkám už skoro 2 měsíční klučina. Mám mezi nimi rozdíl 21m a 25m. Ale řeknu ti, že je to maso. Malý špatně spí a já už o víkendu byla tak vyšťavená, že jsem i zalitovala, že jsem do toho šla. Ale dneska jsem zase šťastná, že je mám a dala bych si přes pusu za ten víkend, že jsem tak uvažovala.

bflmpsvz69
Povídálka 18 příspěvků 01.07.19 16:34

@Verunka17 Tak to jsi mi to moc neulehčila :-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama