Jít k doktorovi? Průjem jednou denně

Anonymní
19.10.19 08:12

Jít k doktorovi? prujem jednou denne

Ahoj, chtěla bych se poradit, už 2 týdny mám v háji zažívání. První 3 dny jsem myslela, že to je střevní viroza, tak jsem držela dietu, ale stav se záhadně behěm dne zlepšil a byla jsem 3 dny OK. Začala jsem jíst normálně a opět prujem, jen ráno. A takhle už to jde dva týdny. I když jím dietně. V pondělí jsem měla zácpu, ve středu a čtvrtek naprosto OK stolice, a v pátek první stolice tuhá, druhá kyprá prujmová(jak u tračníku)
Mám alergii na mléko, ale to vyřazuji. Dělali mi ulttazvuk a krevní testy a ty byly OK. Mám si prosadit i výtěr, nebo je to kravina? Je pravda, že jsem uzkostna, ale že bych si vyvolala prujmy.. to se mi nezdá
Na wc, jak říkám, chodím jen ráno. Celý den mi je pak OK, mám chut k jídlu. Možná akorát větší plynatost než dříve.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24400
19.10.19 08:31

Nasadila bych probiotika, smectu a popripade Enterosgel.Kup si domu i hylak.Ja na strevni problemy taky trpim, takze na muj vkus to prehanis opravdu hodne.Ale chapu, ze neprijemny to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
19.10.19 08:35

Taky otazka, co je ta tvoje dieta. Dobra je rozpustna kase, ruzpustna vlaknina atd a vypit to, pomalu ten zaludek hladit atd.Ne ze jen pozmoulas kus rohliku, ktery ti ve finale nic neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12894
19.10.19 08:38
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se poradit, už 2 týdny mám v háji zažívání. První 3 dny jsem myslela, že to je střevní viroza, tak jsem držela dietu, ale stav se záhadně behěm dne zlepšil a byla jsem 3 dny OK. Začala jsem jíst normálně a opět prujem, jen ráno. A takhle už to jde dva týdny. I když jím dietně. V pondělí jsem měla zácpu, ve středu a čtvrtek naprosto OK stolice, a v pátek první stolice tuhá, druhá kyprá prujmová(jak u tračníku)
Mám alergii na mléko, ale to vyřazuji. Dělali mi ulttazvuk a krevní testy a ty byly OK. Mám si prosadit i výtěr, nebo je to kravina? Je pravda, že jsem uzkostna, ale že bych si vyvolala prujmy.. to se mi nezdá
Na wc, jak říkám, chodím jen ráno. Celý den mi je pak OK, mám chut k jídlu. Možná akorát větší plynatost než dříve.

Ahoj,

s příchodem podzimu - nenasadila jsi si nějaké vitamínové preparáty? Něco na podporu imunity? Nezměnila jsi značku nějaké potraviny, nebo nezařadila novou? :nevim:
Máš stresové období? Při průjmech bolí břicho?

Zkoušela jsi omezit bílou mouku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15404
19.10.19 09:59

Ne - to co popisuješ vážně nezní jako důsledek nějaké bakteriální nákazy.

Ale úzkost a stres má přímý vliv na to jak probíhá trávení - a není to že by sis to vyvolávala.

Prostě už ti v těle dlouho kolovaly stresové hormony a poničilo ti to trávení.

Zkus měsíc držet dietu, co se doporučuje při dráždivém tračníku tzv. lowFODMAP k tomu hodně pij a užívej probiotika, Po měsíci zkus pomalu vracet fermentovatelnou vlákninu, s tím že jednoduché cukry vracej do režimu jako poslední.

http://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/

A zároveň rozšiř arzenál zbraní proti úzkosti a stresu. Protože i když to sklidníš pomocí převýchovy mikrobiomu, tak pokud se paralelně s tím nenaučíš krotit svojí neurochemii a nebudeš si do těla vyrábět pořád další a další stersové hormony, tak si to trávení zase poničíš.

co všechno už používáš?

• pravidelné cvičení
  • psaní deníku
  • někdo komu se často a otevřeně můžeš vypovídat
  • aktivní relaxační cvičení a práce s dechem
  • vědomý nácvik překonávání obav
  • nějaká tvořivá aktivita, skrze kterou ventiluješ emoce, kterých se potřebuješ zbavit
  • sebepéče, která pomáhá přepnout do regeneračního módu
  • nějaká forma spirituality

nějaké další metody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
19.10.19 15:33

@Ou @chs.jasmin @wildcherry o kypré stolici tu psala už cca před týdnem, myslím si, že je to fekální troll

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
19.10.19 18:30
@stinga píše:
@Ou @chs.jasmin @wildcherry o kypré stolici tu psala už cca před týdnem, myslím si, že je to fekální troll
:mrgreen: aha
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12894
20.10.19 09:10
@stinga píše:
@Ou @chs.jasmin @wildcherry o kypré stolici tu psala už cca před týdnem, myslím si, že je to fekální troll

:lol: no, každý máme nějakou svoji úchylku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat