Jít na klavírní koncert s dítětem?

Anonymní
6.12.19 17:00

Jít na klavírní koncert s dítětem?

Chci jít na klavírní koncert filharmonie (Chopin, Mozart např.). Nemám jít s kým, jedině s mým dvanáctiletým bratrem. Nebyla jsem nikdy na koncertě vážné hudby. Nevím, jestli tam vůbec děti chodí. Na druhou stranu zvládl operu Prodaná nevěsta.
Anonym-nechci si toto spojit s nickem.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

205
6.12.19 17:08

Jestli chce on, tak klidně. Jsem si myslela, že tam chceš s dvouleťákem. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2678
6.12.19 17:08

Chodim na koncerty a deti tam jsou od veku, kdy vydrzi sedet a nedelat bugr… cca od 6-7 let. Otazka je, jestli klasickouhudbu oceni a jak to bude dlouhe:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5562
6.12.19 17:12

Jiste, bezte spolu, pokud ho takova hudba zajima. Muzes mu doma pustit ukazky. Videla jsem i mnohem mensi deti, asi 5 let a libilo se jim na koncerte, jen mely potrebu obcas neco doprovodu zaseptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 17:17
@tulipán píše:
Jiste, bezte spolu, pokud ho takova hudba zajima. Muzes mu doma pustit ukazky. Videla jsem i mnohem mensi deti, asi 5 let a libilo se jim na koncerte, jen mely potrebu obcas neco doprovodu zaseptat.

Taková hudba jej nezajímá, půjde se mnou jen proto, aby mi udělal radost.

• Nahlásit
  • Citovat
205
6.12.19 17:20

Tak to bych ho nenutila. Kdy a v kterém to je městě? Že by s tebou šel někdo odtud? (Nebo jít sama nejde?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5562
6.12.19 17:22
@Anonymní píše:
Taková hudba jej nezajímá, půjde se mnou jen proto, aby mi udělal radost.

Mlady muz je galantni, tak proc to nezkusit, chce ti udelat radost. Kdyby moc trpel, odejit muzete, ale uz je to velky kluk a vydrzi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10764
6.12.19 17:24

1. a proč bys nemohla jít sama?
2. ptej se hlavně bratra, jestli něco takového chce poslouchat, ne?
3. ano, dvanáctileté dítě v rudolfinu klidně být může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10764
6.12.19 17:26

Další variantou je napsat to rovnou do profilu někde na seznamce, že hledáš doprovod na ten a ten koncert. To by vlastně mohlo mít docela zajímavý efekt - i včetně třeba Tinderu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 17:46
@Ou píše:
Další variantou je napsat to rovnou do profilu někde na seznamce, že hledáš doprovod na ten a ten koncert. To by vlastně mohlo mít docela zajímavý efekt - i včetně třeba Tinderu.

Nezlob se. Jsem ti vděčná za rady, ale zkoušela jsi někdy Tinder? Já ano…
A za další, já jsem tak divná osoba, že si nechci nikoho pouštět do života.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.12.19 17:49
@listento píše:
Tak to bych ho nenutila. Kdy a v kterém to je městě? Že by s tebou šel někdo odtud? (Nebo jít sama nejde?)

Ostrava. Sama bych mohla jít, ale nechci. Chci jít jen s někým, koho znám. Nevím, jak to mám napsat, ale muži, kteří se mnou navazují kontakt mi říkají, že jsem šílená, divná, neumím souvisle mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
12188
6.12.19 17:59

Vem ho sebou. Chce tam jit, aby ti udelal radost, tak toho vyuzij. Treba ho muzes na oplatku pak pozvat na jidlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
6.12.19 18:13

Vyuzij toho, že chce jít k vůli Tobě. Takový koncert mu vhodným způsobem rozšíří obzory, i kdyby to nebyl jeho šálek kávy. Délka musí být přiměřená. Taky děti v podobném veku bereme za kulturou a neptame se. Zakončit zazitek návštěvou restaurace je dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 18:13
@Lenka_Hal píše:
Vem ho sebou. Chce tam jit, aby ti udelal radost, tak toho vyuzij. Treba ho muzes na oplatku pak pozvat na jidlo…

Děkuji. To mě nenapadlo s tím jídlem. :) Jsem si řekla, že aspoň jednou za život půjdu na koncert vážné hudby. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
6.12.19 23:27
@Anonymní píše:
Děkuji. To mě nenapadlo s tím jídlem. :) Jsem si řekla, že aspoň jednou za život půjdu na koncert vážné hudby. :-)

Chopin a Mozart jsou krasna hudba nijak slozita na poslech. Myslim, ze si to uzijete oba. Poslouchejte aktivne, klido i zavrete oci a neco si predstavujte, pokud budete unaveni, kouknete na jednotlive cleny orchestru - me obcas bavi nudici se perkusioniste :P ja chodim se synkem od jeho 6 let a usnul vycerpanim jen jednou, ale to byl fakt brutus :lol: a ty si dej pred koncertem sklenku sektu, to se posloucha jeste lip :P juuu, zavidim jsem uz dlouho na PN a tesim se, az zase vyrazim :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama