Jít na nemocenskou v těhotenství

Anonymní
27.2.21 09:36

Jít na nemocenskou v těhotenství

Ahoj, co by jste dělali v mé situaci.
Dva roky jsme se s manželem snažili o druhé dítě- bez pomoci lékařů. Teď se konečně zadařilo, jsem v 6 týdnu a příští týden jdu na kontrolu a váhám jestli se lékaře zeptat na neschopenku. Pracuju hodinu a půl cesty od domova-řídím. Vstávám v půl 5 ráno, dělám dvanáctky- 2dny denní, 2 dny noční. Domu se vracím kolem půl 9. A ráno zase v půl 5 budíček. V práci sundavám palety, zvedám cca 15 kg bedny, přendavám tubusy (cca 10kg) jen tak si nesednu. Navíc se mi poslední dobou opravdu točí hlava, je mi na zvracení. Když jsem v práci, tak je dcera u babičky, manžel dělá taky dvanáctky-jinde. Takže i proto by to pro mě bylo o dost jednodušší. Na jinou pozici v práci jít nejde, rozdělit si směny jinak taky nejde. Co by jste dělali v mé situaci vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2984
27.2.21 09:38

Požádala bych písemně o přeřazení na pozici vhodnou pro těhotné, pokud taková není, jsi doma za 100 % platu. Neschopenkou se tato situace neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 09:48

@Lily Evans bojím se toho, že jakmile to udělám, propustí mě. Je teď málo práce, propouští opravdu hodně. Jedinou vhodnou pozicí je 12 hodin sedět a dávat věci do krabiček, což mi přijde ještě horší. Dvanáct hodin sedět, pauzy po 2 hodinách na 15 minut, bez možnosti si u práce sednou (práce u pasu). Jediná změna by byla že bych místo 2dny denní, dva dny noční 4 dny volno dělala 2dny denní a 6 dní volno. Což se mi zase nevyplatí finančně dojíždět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 09:49

Bez možnosti si u práce stoupnout *

• Citovat
  • Nahlásit
466
27.2.21 09:52

Těhotnou te propustit nemuzou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 09:53
@Sl.Kockova píše:
Těhotnou te propustit nemuzou…

Můžou pokud udají jiný důvod.. a teď se propouští opravdu dost.

• Citovat
  • Nahlásit
466
27.2.21 09:55

Ne, nemůže, vztahuje se na tebe ochranná doba a výpověď je neplatná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25196
27.2.21 10:20
@Anonymní píše:
Můžou pokud udají jiný důvod.. a teď se propouští opravdu dost.

Pokud máš potvrzené těhotenství, propustit tě nemůžou z žádného důvodu. Jedině snad pokud bys byla ve zkušební době.
Osobně..měla jsem to podobně a zvládala jsem to do 14 tt a pak šla na nemocenskou. Bylo mi slabo, nízký tlak, tehdy bylo léto, v práci vedro, dusno, prašnost..měla jsem mít úlevy, pomoc, nezvedat, moct si sednout, ale realita byla jiná. Spousta věcí je možná na papíře, ale praxe je pak jiná. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 10:25

@andelka83 právě proto vím, že bych si stejně nepomohla. V práci jsem to řekla team leadrovi, aby věděl, proč pořád běham na záchod. Jediný co mi řekl, že mě teď nikam přesadit nemůže a pogratulovat mi. Takže mi to stejně nepomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
25196
27.2.21 10:32
@Anonymní píše:
@andelka83 právě proto vím, že bych si stejně nepomohla. V práci jsem to řekla team leadrovi, aby věděl, proč pořád běham na záchod. Jediný co mi řekl, že mě teď nikam přesadit nemůže a pogratulovat mi. Takže mi to stejně nepomohlo.

Asi tak no.
Mně to nakonec vyhovovalo, kvůli dětem. Navíc krátce předtím jsem potratila, takže jsem měla o to větší strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
27.2.21 10:34

Nemůže tě někdo jen tak vyhodit z důvodu těhotenství je nějaká ochranná lhůta… Výjimka je kdyby si byla ve zkušební dobe to je pak jiná můžou tě vyhodit bez udání důvodu 😊takže pokud není práce pro tebe tak zůstaň doma na 100% platu neschopenka ti je asi k ničemu pokud nemáš fakt extra nevolnosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25196
27.2.21 10:37

Nicméně bych zkusila písemně požádat o přeřazení na jinou práci.
U nás byl problém, že v průběhu práce bylo x činností, které bych dělat neměla, jenže to byla taková tenká hranice. Jasně, mohla jsem to prostě nedělat, teoreticky by to šlo a vedení by bylo z obliga. Jenže v reálu to nešlo. Pomoc jsem měla, ale když byla potřeba jinde, což bylo často, tak mi ji vzali a zase jsem byla na všechno sama a musela dělat jako dřív. Jako součást týmu musí prostě všichni dělat na 100% a lidí bylo málo. A kancelářská práce žádná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62948
27.2.21 10:37

Zazadala bych písemné přeřazení na práci vhodnou pro těhotné, pokud není, tak můžeš být doma za 100 % platu. Cesta autem fakt není překážka, to bych neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6407
27.2.21 14:34

Jo a ještě předtím než o to pozadas se podívej do smlouvy, jaký máš místo výkonu práce. U této práce, budeš mít asi jedno místo, ale já měla ve smlouvě celou ČR, takže po zažádání o přeřazení mi nabídli místo 2 a půl hodiny autem tam a to samé zpět. Dcera v první třídě, absolutně nereálné. No takže neschopenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat