Jít na neschopenku, nebo vydržet v práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katri1
Povídálka 23 příspěvků 28.09.14 15:54
Jit na neschopenku nebo vydržet v práci?????

Ahoj holky, mám problém. Pracuji jako prodavačka v obchodním centru. Jsem v 14+5. Můj šéf je docela neohleduplý. Vadí mu že ráno prvně snídám a pak uklízím a že mě nechtěl šetřit abych seděla a atd atd. A já jsem tu fakt ve stresu. 1.1.2015 mi končí smlouva. Rok oddělaný mám. A teď řeším, mám jít na neschopenku a někde něco když se naskytne ve vycházkách, možnost takovou mám. A nebo jít uplně pryč a jít na dohodu za menší penize alespoň do unora tam? A teď z čeho se počítá mateřska? Jen z HPP? Nebo by se počítala i z DPP? A nebo teda vydržet do prosince a pak neschopenka? Já fakt nevim co dělat, ať neudělám blbost :-( Děkuju za rady

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46885 příspěvků 28.09.14 16:20

@Katri1 nechapu, snida se doma, ne :nevim: pokud nemas zdravotni problemy, tak pracovat zatim muzes dale. Nekontroluje Te cely den, ne? To si fakt nemuzes sem tam sednout?

veveruschka
Závislačka 3909 příspěvků 28.09.14 16:30

@Katri1 Já Ti nevím, ale být na neschopence a ve vycházkách chodit na černo pracovat??? :roll: To mi úplně v pořádku nepřipadá…

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 28.09.14 16:50

@Katri1 já teda nevím, ale já jsem taky pracovala v obchodě, dělala jsem vedoucí prodejny a teď mám neschopenku a rizikové těhotenství..já jsem doma už skoro 2 měsíce, protože mám rizikové a nemůžu vykonávat práci, která odpovídá mojí pozici..opravdu ve svém stavu nezvládnu 12h směny a hlavně třeba předělávat obchod, stěny..atd..ale pokud Ti nic není a chceš si k neschopence přivydělat na černo, což mi nepřijde moc ok, vzhledem k tomu, že neschopenka je od slov neschopnost práce :zed: a tudíž bys měla doma spíš odpočívat a chodit ven v době vycházek..ale jsi dospělá, musíš se rozhodnout podle svého uvážení..pokud chceš jít jinam, tak běž, ale v těhotenství tě asi nikde nezaměstnají :(

lasička1
Echt Kelišová 8195 příspěvků 28.09.14 16:51

Také by mě jako vedoucímu pracovníkovi vadilo, že nejdříve snídáš. Buď se nasnídej doma a pokud to nejde třeba kvůli nevolnostem, tak přijď do práce třeba o 15 minut dřív a nasnídej se před pracovní dobou.
A co máš za zaměstnání, že chceš sedět?

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 28.09.14 16:55

Souhlasím s @lasička1 my chodili na 8:30 i když nám byla prac.doba počítaná od 9:00 a právě v těch 30minutách jsem se mohla nasnídat atd..v pracovní době to fakt nejde…bohužel, ale nikdo Tě nebude platit za snídaně :zed:

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 28.09.14 16:59

@Katri1

tak snídej doma, mně jako šéfovi by taky vadilo, že tě platím i za dobu, po kterou snídáš. Práce nezačíná snídaní, nárok na pauzu máš až po 4,5 odpracovaných hodinách.

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 28.09.14 17:07

Tímhle stylem bych dlouho nepracovala, to by mě vrchní hnala :mrgreen: Ne vážně nemůžu přijít do práce a místo vizity si dávat čajíček a rohlíček. Snídá se doma, po cestě do práce nebo před začátkem pracovní doby. Nikdo ti snídani platit nebude. A co se týče neschopenky a pracování na černo :roll: Fakt ti to nevadí, že je to podvod?

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 28.09.14 17:15

Jestli mas v praci stres a nechce se ti pracovat, tak jdi na rizikovy. :nevim:
vychazky jsou ted uz docela omezeny myslim. ja mela jeste neomezeny, ale moje segra pred pul rokem uz jen 2h dopo a 2h odpo…

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 17:18

Pokud ti nic neni tak bych na neschopenku nesla.
Ja bych byla radakdybych do prace mohla ale bohuzel jsem z duvodu zdrav problemu na neschopence.
Vis vubec ze byt na nesvhopence a v dobe vychazek chodit nekam jinam pracovat nemuzes to by se libilo kazdemu.

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 17:19

Vychazky jsou 6hod max.
Ja teda ted zadne nemam protoze mam klidovy rezim.

Katri1
Povídálka 23 příspěvků 28.09.14 17:30

12 hodin stojím, nejde o to sezení že se chci flákat! Ale bolí mě záda a ho to nezajímá a jen buzeruje a obchod má vyleštěný a pořád jede! A bez urážky ale chtěla sem poradit. Ale ne v tom kdy mám snídat či obědvat nebo večeřet! Tak děkuju že už vím kdy teda snídat a že práce na černo je na hlavu! Já jen chtěla poradit a ne soudit. :nevim: A ano vím že je to podvod. A co není v této době? To nic ve zlém

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19581 příspěvků 28.09.14 17:35

@Katri1

proč se vztekáš? radu jsi dostala - snídej jindy než v pracovní době. Máš-li zdravotní problém, řekni to doktorovi a on posoudí, zda je to na neschopenku. Ale pokud budeš na neschopence, budeš muset dodržovat vycházky a pokud tě přichytí při práci na černo, budeš z toho mít průser. Co víc chceš poradit?

Katri1
Povídálka 23 příspěvků 28.09.14 17:37

Mě jde o to, že doma být nemůžu, nastala špatná situace finanční. Jen jsem chtěla skloubit dohromady práci kde nebudu každý den se sevřeným žalůdkem a s penězma ať to zvládnem. O nic jiného mi nešlo. I s variantou podvodu! takže jsem tím nechtěla nikoho naštvat tou snídaní nebo čím koliv jiným

mojmira
Hvězda diskuse 77481 příspěvků 28.09.14 17:38

@Katri1 jak,když se něco vyskytne v době vycházek? jako, že bys pracovala? to nemyslíš vážně. Chceš mít problémy? :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >