Jít na odběr plodové vody nebo ne?

Anonymní
5.6.13 10:54

Jít na odběr plodové vody nebo ne?

Ahoj všem..
Mám na Vás takový dotaz. Byla jsem na screeningu v I. trimestru a vyšel ná pozitivní. Šíjové projasnění 2,7mm
Hodnota PAPP-A 0,280 MoM
Riziko Dawnova syndromu 1:220

V Brně na Veveří mi paní MUDR. Leznarová doporučila zatím triple testy a poté dyžtak odběr plodové vody. Jenže to takhle budu čekat na výsledky ještě měsíc :(
Myslíte, že mám jít na ten odběr hned a pak bych byla eventuelně vklidu??? :nevim:
Pokud by jste měl někdo s tímto zkušenosti můžete prosím poradit?? Nevím co mám dělat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Housátko
5.6.13 11:00

Odběr plodové vody se ale dělá myslím později, teď se dělá odběr choriových klků. To riziko 1:220 není velké, rozhodující by ale bylo, jestli na 100% víš, že bys nemocné mimčo nechtěla. Pak bych se asi zeptala na odběr těch choriových klků… Nebo pokud nemáš finanční nouzi, tak se asi za 13 tis. dá udělat tohle vyšetření z krve. Ten triple test spolu s výsledky té biochemie z 1. trimestru má taky dobrou výpovědní hodnotu, asi 90%, jmenuje se to Sérum integrovaný test. Takže pokud počkat, tak bych viděla podle výsledků tohohle a až pak případně bych šla na plodovku. Přece jen je tam 1% riziko potratu…na druhou stranu, pokud víš na 100%, že,,, tak čím dřív, tím líp…Držím palce, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
Poison Ivy
5.6.13 11:04

V Brně dělají test Prenascan - tuším, že za 14.000,–. Pokud se chceš vyhnout invazivnímu vyšetření, je tohle možná volba. Jinak lze provést odběr choriových klků, je tam o něco vyšší procento komplikací, než u plodové vody a jsou tam určitá omezení, kdy odběr neprovedou.

Jestli máš jít na odběr nebo ne, ti tu jednoznačně nikdo nenapíše, protože v případě toho či toho rozhodnutí si případné důsledky poneseš sama.

• Citovat
  • Nahlásit
497
5.6.13 11:20

Pokud víš, že by sis postižené miminko nenechala, šla bych hned. Tripl test není moc spolehlivý, takže by tě na amnio asi hnali tak jako tak. Přeju hodně štěstí a dopře dopadněte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
5.6.13 11:30

Děkuji moc. Postižené miminko určitě nechceme. A 14.OOO bohužel na to lepší vyšetření nemáme :( Zkusím se s DR domluvit na odběru těch choriových klků a uvidím co mi na to řekne. Nevím jestli už na to není pozdě. Dělá se to mezi 11-13tt a já jsem dneska 14+0 tak uvidíme no.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
5.6.13 11:33
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
5.6.13 11:47
@VVveronika píše:
Děkuji moc. Postižené miminko určitě nechceme. A 14.OOO bohužel na to lepší vyšetření nemáme :( Zkusím se s DR domluvit na odběru těch choriových klků a uvidím co mi na to řekne. Nevím jestli už na to není pozdě. Dělá se to mezi 11-13tt a já jsem dneska 14+0 tak uvidíme no.. :nevim:

je to hodně, to je pravda, ale není to zase tak moc a myslím, že to za tu jistotu stojí. já jsem na tom byla před měsícem, vezmou ti jenomo krev, žádné riziko potratu nehrozí a výsledek víš do 2 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
5.6.13 12:02

@VVveronika Muzu se optat kolik ti je let? Ja mela pred dvouma lety screening negativni, sijove projasneni 2,3 a k memu veku 33 let DS 1:1551 a stejne me mudr poslal na triple testy, ikdyz vi ze to vychazi strasne moc casto pozitivni, no samozrejme me to pozitivne vyslo, tak jsme se s manzelem rozhodli pro odber plodove vody, taky jsme nechteli mit postizene miminko…nastesti to dopadlo vsechno dobre a maly je naprosto zdravy…ale byt to dnes a mi tu moznost jit za 14tis na odber krve tak jdu a na plodovku uz se vykaslu..ikdybych si na to mela pujcit…ale pokud na to nemate, tak bych sla spis asi na odber te plodove vody, jinak preji at je miminko zdrave :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
5.6.13 12:06

@Hanka79 V červenci mi bude 22 let.. Právě nechápu, že tak mladá, nekouřím, nepiju nic žádný nemoci v rodině nemáme…
Prostě pro nás je 14000 strašně moc peněz.. Nevím no.. :(
Snad to dopadne dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
5.6.13 12:10

S tvým výsledkem už tě asi na plodovku budou na genetice posílat. Spoléhat se na tripple, který je tak často nepřesný, abych si jím potvrzovala přesnější test - to je hodně uhozená praxe.

Osobně bych si radši půjčila na Prenascan, než postupovat invazivní zákroky, ač v Brně jsou šikovní. Dítě bude stát ještě mnohem, mnohem a mnohem víc. Ale je to samozřejmě vaše věc.

• Citovat
  • Nahlásit
1804
5.6.13 12:12

@VVveronika : Ja jsem mela podobny vysledky, jen tedy sijove projasneni nizsi (2,3), ale zase jsem starsi, tak celkove 1:230 a doporuceni na amnio. To rozhodovani bylo desny, strasny, priserny. Nakonec jsme sli v 18.tydnu, pry je jeste mensi riziko potratu nez pred tim. Nakonec vsechno v pohode, jak zakrok, tak cekani na vysledky, tak vysledky samotne. Musim rict, ze nejhorsi bylo to rozhodovani, hodne mi pomohl muz tim, ze na sebe vzal kus zodpovednosti za to, ze nas tam dotahl. A jsem hrozne rada, ze jsme byli, tehotenstvi je pak jeste hrozne dlouhe a ja uz si nemusela lamat hlavu, ani kdyz nam nejake miry vysly trochu divne (kratsi stehenni kost v 20tt, vetsi hlavicka…), vim, ze dite je geneticky OK a uz se na nej jen tesime, prijde ted uz kazdym dnem :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4613
5.6.13 12:13

To máš skoro jako já, my měli NT 2,6 a bylo kolem toho dost haló - tedy z prvotrimestrálního screeningu nám vyšlo riziko docela nízké, nějak přes 1000 na Downa, ale horší bylo, když mi gyndařka udělala triply a zaintegrovala do toho právě to šíjové projasnění, to nám pak Down vycházel na 1:14. Byli jsme na plodovce, dělali i speciální metodu SNP array, vše v pořádku. Bylo to ale dost náročné období, ještěže jsme Downa věděli do druhého dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5256
5.6.13 12:15

Riziko 1:220 se mi nezdá příliš vysoké, peníze bych si určitě nepůjčovala a spíš bych si zaplatila další podrobnější ultrazvuk.
Miminko mělo nosní kůstku přítomnou? NT 2,7 mm ještě není nijak tragická hodnota, zkus pohledat na netu a počíst zkušenosti maminek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
5.6.13 12:15

@AnnaF Děkuju moc. Taky se právě nějak nedokážu rozhodnout :( :( Je to strašně těžký!! :pocitac:
Moc gratuluju k zdravému mimču a přeji pohodový porod :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
5.6.13 12:16

@VVveronika Nebud smutna, jeste neni nic jisteho, vim jaky to je napor na nervy, ale clovek musi byt statecnej kvuli tomu prckovi, muze byt naprosto zdravy a taky bude uvidis :hug: pokud chcete mit jistotu, sla bych pak po tech triplech na plodovku, pokud teda nemate moznost tech 14tis… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat