Jít na pohotovost? Dlouhodobá bolest v právem boku.

14
8.4.21 12:38

Jít na pohotovost? Dlouhodobá bolest v právem boku.

Ahoj,

před 3 lety mi byl zjištěn 0,8kamen na žlučníku. Dle chirurga to na operaci nebylo. Od té doby se nic nedělo. V prosinci jsem porodila, vše ok. Od února ale pořad nějaké trable, které mi způsobovaly stres. Někdy v březnu jsem začala mít hodně světlou stolici, dle googlu mi přišlo nejlepší vysvětlení zlucnik nebo stres. Doktora jsem odkladala. Jenže asi před dvěma týdny mě začalo bolet na právem boku. Nic hrozného, jen mírné pichnuti nebo tlak. Pak už jsem volala obvodní, která mi dala zadanku na sono. Objednala jsem se na termín za tři týdny. Mezitím se to začalo mírně zhoršovat, žádný záchvat horečky nic, jen častější a intenzivnější pichnuti nebo tlak. Dodržuju dietu ale bolest je dost nahodila. Teď je to týden k sonu a ja radši zavolala obvodní, ze se to zhoršuje a co s tím. Pořad plně kojim… už tak nějak počítám s operaci, ale kvůli mimcu se celkem bojím a ten týden plus další dny k vyřešení situace mi přijdou dlouhé. Dr. mi řekla ze si mám tedy dojít na urgentní příjem, kde by mi měli udělat podrobnější vyšetření hned. Ja pořad nevím, nechci je tam obtěžovat když ta bolest není tak hrozná, bojím se i covidu, ale zase to nechci zanedbat, aby z toho nebyly komplikace a ja pak nemusela být po operaci delší dobu v nemocnici. Co myslíte? Mate s tím někdo zkušenosti? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1006
8.4.21 12:46

Ja bych sla asi hned… ono buhvi co se Ti tam s tim kamenem deje a radsi ted nez to prejde treba behen par dnu v zachvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919
8.4.21 12:46

Pokud ty bolesti nejsou velké, nezvracíš atd., tak bych ten týden na sono už vydržela. Asi by na urgentu nebyli nadšení, že tam jdeš s dlouhodobou bolestí a ani jinak nejsi akutní. Samozřejmě, pokud by se tvůj stav zhoršil, tak ano, na urgent jdi. Drž přísnou dietu, zkus se hodit do klidu a ten týden určitě vydržíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33586
8.4.21 12:52

Šla bych v případě, že by se stav zhoršil, bolesti byly nepřetržité, zvracela bych nebo měla horečky. Takto ne. Pokud je občas píchnutí nebo mírný tlak. Dodrzuj dietu a vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3570
8.4.21 13:10

A co zavolat na to sono, jestli by te nevzali drov jak za tyden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10508
8.4.21 13:20

@Diginka34 Ale sono od obvodni je ti k nicemu, ta te na operaci neposle. Potrebujes jit na gastro, idealne si najdi nejakeho v nemocnici, ktery ma hodiny pro akutni stavy, dr. napise zadanku, a bez tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17508
8.4.21 13:28

Vydrž týden na sono.
Zhoršení poznáš. Bolesti, tlaky, zvracení, zimnice, horečka, nafouklé břicho.
Pokud tě občas píchne, nemusí to být akutní.

Zkušenosti mám, mnohaleté :mrgreen:
Jsem momentálně po operaci, takže o tom něco vím.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 13:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17508
8.4.21 13:28
@Lucie_Sx píše:
@Diginka34 Ale sono od obvodni je ti k nicemu, ta te na operaci neposle. Potrebujes jit na gastro, idealne si najdi nejakeho v nemocnici, ktery ma hodiny pro akutni stavy, dr. napise zadanku, a bez tam.

Od kdy se žlučníkové kameny vyšetřují na gastru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.4.21 13:34

@Pajka89 tam prave mají takhle dlouhé termíny. 2-3 týdny 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.4.21 13:36

@Lucie_Sx no obvodní mi dá prave zadanku na gastro dle výsledku sona. Schválně jsem si tam zkusila zavolat a prave mi sestra řekla ze na doporučení dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.4.21 13:41
@Cattus píše:
Vydrž týden na sono.
Zhoršení poznáš. Bolesti, tlaky, zvracení, zimnice, horečka, nafouklé břicho.
Pokud tě občas píchne, nemusí to být akutní.

Zkušenosti mám, mnohaleté :mrgreen:
Jsem momentálně po operaci, takže o tom něco vím.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 13:30

Takže si to dlouho odkladala? A co to nakonec přesně bylo? A jak šla operace? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 14:01

Pokud tě to stále trápí a zhoršuje se to tak bych vyrazila hned klidně i na urgentní příjem. Já se žlučníkem mám též nemilé zkušenosti. Začalo to před pár lety obcasnym pichanim na pravém boku a postupně se to zhorsovalo. Měla jsem tmavou moč a svetlou stolici, zvracení, tlaky a silné bolesti že jsem se svijela. Na ultrazvuku byly zjištěny kameny a tudíž operace. V té době jsme se začali snažit o miminko a tak mi byla operace doporučena i z toho důvodu co nejdříve, protože se prý často během těhotenství a po porodu žlučník zhoršuje.
Ať vše dopadne dobře a jsi brzy fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17508
8.4.21 14:21
@Diginka34 píše:
Takže si to dlouho odkladala? A co to nakonec přesně bylo? A jak šla operace? 🙂

Asi 11 let. Ale měla jsem už ke konci opravdu problémy, vůbec mě nenapadlo, že je to žlučník.
V říjnu mi to diagnostikovali na sonu, v lednu jsem se objednala k operaci, ale je stop stav, takže mi volali, že mě vezmou, je to 14 dní. Jsem týden po operaci, samozřejmě to bolelo, ale mně to stálo za to :P

Projevy byly koliky, zvracení, nechutenství. Koliky byly vždy v noci, několikahodinové. Ale mě bolelo vlevo. Nikdy ne vpravo. Proto jsem nepodezřívala žlučník.

Edit…2× kámen +3cm, bez zánětu. Ale vlivem silných kolik tam byly už srůsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.4.21 14:27
@Cattus píše:
Asi 11 let. Ale měla jsem už ke konci opravdu problémy, vůbec mě nenapadlo, že je to žlučník.
V říjnu mi to diagnostikovali na sonu, v lednu jsem se objednala k operaci, ale je stop stav, takže mi volali, že mě vezmou, je to 14 dní. Jsem týden po operaci, samozřejmě to bolelo, ale mně to stálo za to :P

Projevy byly koliky, zvracení, nechutenství. Koliky byly vždy v noci, několikahodinové. Ale mě bolelo vlevo. Nikdy ne vpravo. Proto jsem nepodezřívala žlučník.

Edit…2× kámen +3cm, bez zánětu. Ale vlivem silných kolik tam byly už srůsty.

Tak to si vydržela dlouho. Ja jsem typ, ze všechno potrebuju vyřešit hned, abych byla co nejdřív v klidu. Teď mi to jen trosku “komplikuje” přítomnost 4 ‘měsíční dcery, takže doufám ze to bude případně jen přes jednu noc a pak to zvládnout doma… do toho ještě řeším pretrzeny vaz v koleni, který taky vyžaduje operaci, ale to ještě musí počkat, takže nápor na psychiku dost velký…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17508
8.4.21 14:35
@Diginka34 píše:
Tak to si vydržela dlouho. Ja jsem typ, ze všechno potrebuju vyřešit hned, abych byla co nejdřív v klidu. Teď mi to jen trosku “komplikuje” přítomnost 4 ‘měsíční dcery, takže doufám ze to bude případně jen přes jednu noc a pak to zvládnout doma… do toho ještě řeším pretrzeny vaz v koleni, který taky vyžaduje operaci, ale to ještě musí počkat, takže nápor na psychiku dost velký…

Nech si ten žlučník vyšetřit, existují i neinvazivní metody, ale to se poraď. Vzali by ti celý žlučník, je to docela mazec s malým dítětem. Domů mě pustili třetí den, druhý den mi teprve vytáhli drén :poblion: a schopná jsem byla tak 4. -5. den. Zítra jdu na vytažení stehů a určitě to není na celodenní fungování.
A to jsem z postele vstala pár hodin po operaci a chodila.

Drž dietu, nesmíš hladovět, to taky dráždí. Ideálně každé 2 h malá porce. Často se to rozbouří hormonálně po porodu.

Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat