Jít na ÚP před nástupem na mateřskou?

Anonymní
11.12.20 10:55

Jít na ÚP před nástupem na mateřskou?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat…
Pracuji od března roku 2018, bohužel mám zdravotní problémy a od listopadu loňského roku jsem v pracovní neschopnosti. Jelikož už jsem doma víc jak rok, tak jsem vyčerpala odpůrčí dobu a žádost o invalidní důchod mi byla zamítnuta. Jsem stále vedena jako zaměstnanec, tudíž mám zaplacené zdravotní a sociální, ale jinak ani korunu. Nyní končím 6. Měsíc tehotenstvi, tudíž mě nevezmou nikde, kde bych mohla pracovat i se zdravotními problémy. Chci se teda zeptat, zda mám vydržet do konce ledna než mi začne běžet PPM nebo dát výpověď a nastoupit na ÚP?? Měla bych nárok na příspěvek v nezaměstnanosti a na PPM?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
777
11.12.20 11:13

Pokud jsi stále vedena jako zaměstnanec, na pracovní úřad se přihlásit nemůžeš. A jelikož jsi těhotná, tak tě nemohou ani propustit. Pokud máš zdravotní problémy, jde to udělat tak, že jdeš na jeden den do zaměstnání a pak na novou nemocenskou. Ale nemám s tím zkušenosti, možná holky, co to tak měly poradí víc. Domluva v práci na plném platu a být doba předpokládám je asi nereálná, nebo pozice uzpůsobená pro těhotnou. Výpověď určitě nedávej, to bys byla na tom tratná. Na mateřskou nárok máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
11.12.20 12:29

No a proč sis nepožádala o prodloužení podpůrčí doby? jako těhotné by ti to na 99% schválili. Žádá se myslím přes doktora, ale přesný postup nevím, zkus buď doktora nebo zavolat na OSSZ.
Zkus to, možná to půjde udělat i zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
11.12.20 17:25

@j.a.n.i1 přesně, prodloužení podpůrčí doby :palec:
Zrovna teď to řeším. Jsem ve stejné situaci jako zakladatelka, akorát jsem teprve ve 3 měsíci těhotenství, ale přišel dopis že za měsíc konci podpůrčí doba a že hi můžu prodloužit z vážných důvodu které posoudí lékař a nebo zažádat o invalidní důchod. Já na ossz poslala žádost o prodloužení podpůrčí doby a oni poslali lékaři který mi vede neschopenku papíry k vyplnění, ty jsme spolu vyplnili (hlavně šlo o to proč by to měli prodloužit a za jak dlouho se předpokládá že budu schopná práce a v jaké fázi léčby jsem) no a pak to dr poslala na ossz a teď čekám na vyjádření. Vzhledem k tomu že ještě dokončuji rehabilitace po operaci a do toho dr napsala že jsem těhotná tak mi řekla že si myslí že to uznaji a prodlouží o 3 měsíce, protože vědí že těhotenství jednou skončí a už nebudou muset platit :lol:
Jim jde o to aby tam nebyl člověk kterému nic není X měsíců či let, ale co jsem tak četla a řekla mi doktorka tak těhotné to mají „vyhrané“ a uznávají jim to :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.20 18:28

Děkuji všem.. určitě to zkusím o to prodloužení. Nevíte jestli to proplaci i zpetne? Jde mi o to, aby mi to neuznali a já hned nešla na mateřskou. Mám mladou doktorku, která o tehlech věcech moc neví a když jsem se jí na to ptala, tak říkala, že mi to nedají, ať zkusím ten invalidní důchod. Škoda, už jsem to mohla mít dávno vyřešené :(

• Citovat
  • Nahlásit
76278
11.12.20 18:31

Primo u tohoto nevim, ale obecne u nemocenske je zpetne doplaceni v pohode, takze je velka sance i u tohoto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
11.12.20 19:27

Jojo doplácí i zpětně. Tedy osobní zkušenost zatím nemám, protože ještě nemám schváleno ale v dopise co mi přišel při konci podpůrčí doby psali že to můžu podat nejpozději až 3 měsíce po skončení podpůrčí doby a k výplatě pak dojde zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat