Jít nebo nejít na rizikové těhotenství

1311
15.3.07 15:29

Jít nebo nejít na rizikové těhotenství

Ahoj všichni, jsem v 5+4tt, mimčo je plánovaný, rozhoduju se jestli mám říct doktorce o rizikové těhotenství, v práci mě to nebaví, myslim furt na mimi, chtěla bych si těhotenství užít, hodně spát, pravidelně jíst, nestresovat se. Máte s tim někdo zkušenosti, jestli to doktorka napíše? Jinak je mi zatim dobře, žádný nevolnosti...... :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.3.07 15:42

Jít, ale musíš počítat s tím, že budeš mít denně jen 4 hodiny vycházky a nelze se spoléhat na pověru, že na těhotné kontrola nechodí.

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
6149
15.3.07 16:04

Ahoj, takhle jsem to měla já, práce byla dost stresující a já se bála, aby se NĚCO nestalo, nedokážu si představit chodit do práce až do 34 týdne, to už jsem se sotva vlekla, takže jsem za to ráda, že jsem měla čas všechno v klidu zařídit, sehnat apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.07 16:11

Maminy na riziku si většinou stěžují, že se hrozně nudí, nikam nemohou jít, apod.

Já jsem prvorodička, je mi 28 - organismus už nese jisté známky opotřebení.
Přesto stále chodím do práce.
Dojíždím hodinu v pražské MHD (a pak zase hodinu zpět domů).
Na začátku těhu mi bývalo hodně špatně - v MHD jsem měla v pohotovosti „blicí pytlík“ a jednou jsem ho i použila (lidi kolem se tvářili jakoby nic).
Samozřejmě mě v MHD sednout nepouštějí (za celé těhu mě někdo pustil sednou jen 2×).
Ted ke konci mi otíkají nohy, bolí záda - vše je náročnější.

Ale to k těhu prostě patří.
Nejsem žádná zdechlina, abych se válela doma pro nic za nic.
Miminko i já jsme v pořádku, i když já jsem občas hodně unavená.

Přesto přese všechno si těhotenství užívám, jím zdravě, hodně spím, nestresuju se …

Je to každého osobní věc, jak se zařídí.
Neodsuzuji nikoho, kdo jde zbytečně na rizikové.
Spíš je mi líto maminek, které jsou na riziku právem a bojí se o své miminko.

:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
15.3.07 16:38

Ahoj natálko,

myslim si, ze je to (stejne jako spousta dalsich veci :wink: ) ohromne individualni. Ja se napriklad za zdechlinu nepovazuju, jsem clovek docela dost akcni, ale presto jsem se v 16tt rozhodla byt doma. Nestresovat se v MHD, nehandrkovat se s duchodci o misto, kdyz me uz boli nohy. Cele tehotenstvi jsem si uzila a moc bych to prala i ostatnim. Uz proto, ze je treba si uvedomit, ze to je posledni doba v zivote, kdy to muzes udelat. Jak se mimi narodi, je to hukot. Uz „nikdy“ nejsi uplne sama, nemuzes jit, kam chces, kdyz prave ty chces, stale neco resis. Navic v dobe kojeni nepripada v uvahu divadlo, kino, vystava jen tak bez planovani. Ja jsem proste pro uzit si ty chvile, kdy jste jeste 2v1, trochu se rozmazlit a predem se „odmenit“ za vsechna nasledujici omezeni, ktere s sebou narozeni maleho clovicka nese.
A co se tyce vychazek, jsou na to dost odlisne nazory - nekdo je neresi vubec a podle jakychsi paragrafu tvrdi, ze ta neschopenka je bez omezeni. Mne dr. vychazky napsala. Snazila jsem se je dodrzovat. Proste jsem do 10spala, pak jsem vedela, ze mam 3hodiny na cokoli. Pak jsem se doma najedla a zase zdrimla a kolem pate jsem uz zas mohla ven. Kdyz jsem se zdrzela, mela jsem pripravenou vymluvu, ze se mi na vychazce udelalo spatne a nemohla jsem prijit presne na cas. Ale nikdy na me nikdo neprisel.
Ptas-li se, zustat doma ano ci ne, sama za sebe rozhodne rikam ANO.

PS: Mozna i proto, ze jsem mela tak klidne tehotenstvi, je nas chlapik takovy pohodar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
15.3.07 16:42

Ogulaa a Anonymní děkuju za odpověď, moje 2 kamarádky byly na rizikovém protože chtěly, doma se nenudily a byly v poho. Fakt jsem nečekala, že mě někdo nazve ZDECHLINOU za to, že chci mimi donosit v klidu, a ještě tady dělat chudinku jak trpí v buse že Raketko? a v 28 si připadat, že máš opotřebovaný tělo tak nevim, nevim… :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
15.3.07 16:52

rizikové těhu

Já bych si to být tebou rozmyslela. To, že neustále myslíš na mimčo a v práci tě to nebaví je dle mého naprosto normální, ale věř mi, že sedět doma a čekat ještě cca 35 týdnů než se mimčo narodí je ještě horší. Já sama jsem při prvním těhotenství trpěla celodenní nevolností až do 20. týdne a přesto jsem jezdila víc jak hodinu do práce - část autem a pak skrz celou Prahu MHD. V práci jsem se od té nevolnosti alespoň trochu dokázala odreagovat a nenásilnou formou jsem se udržela v kondici. Na mateřskou jsem nastoupila až 6 týdnů před porodem a bylo to nejdelších šest týdnů z celého těhotenství. Na pořizování výbavičky máš ještě spoustu týdnů čas a bylo docela příjemné myslet alespoň přes den na jiné věci než se pořád jen pozorovat a případně z nudy číst na netu samé hororové příběhy o potratech, ošklivých porodech a komplikacích :) . Jestli ti bude od žaludku moc špatně (jako jedné mé kamarádce, která doslova prozvracela víc jak měsíc), tak tě MUDr. nechá doma na neschopence, ale i tak to nebude rizikové těhu, ale pak se zase normálně z marodění vrátíš do práce. Myslím, že „nechat si napsat“ rizikové těhotenství není tak jednoduché a musí to mít nějaký vážný důvod, proč je těhu rizikové. Uvidíš, že až se s těhotenstvím trochu ztotožníš, tak na něj přestaneš myslet v jednom kuse a pak se budeš ještě ráda v práci „chlubit“ rostoucím bříškem :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3648
15.3.07 16:54

Já jsem taky 28letá prvorodička a do práce jsem chodila až do porodu - můžu si ovšem přizpůsobovat pracovní dobu, takže ke konci jen na 3-4 hodiny denně - a taky mě tam nikdo nehlídá, jaké podávám pracovní výsledky. Do pátého měsíce jsem navíc dojížděla víc než hodinu tam a hodinu zpátky, ovšem pohodlně vlakem. Nevolnosti jsem měla mírné, nezvracela jsem.
Taky myslím, že je to individuální, osobně si myslím, že těhotenství není nemoc, pokud nejsou komplikace, dá se do práce klidně chodit a naopak to rychleji utíká. To je podle povahy - doma bych se fakt příšerně nudila.
Navíc - říká se, že když se má něco stát, tak se stane, asi to ležením doma moc neovlivníš, tím myslím ty časné potraty a podobně.
Záleží, co děláš za práci, pokud to není práce pro těhotné nevhodná a fyzicky namáhavá a nemusíš nic zvedat… poraď se s doktorkou. Moje asi není zastánkyně toho psát neschopenku na těhotenství automaticky na žádost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.3.07 17:11

Myslim, ze je to kazdeho vec. Ja si prvni tehotenstvi vubec neuzila, furt do prace, z prace. Kdybych byla tehotna podruhe, tak bych asi na rizikove sla, ale zase je tu rozdil financni - mam dobry plat a chodit od prace nebo byt doma by bylo celkem dost znat a za financni rozdil bych mohla poridit spoustu veci pro prcka, nebo nasetrit na dovolenou. Samozrejme kdybych mela nejake komplikace, tak bych doma bez pardonu zustala. Ale zas takova hrdinka nejsem, abych v MHD pouzivala blici pytlik :roll: a za zdechlinu se taky nepovazuju, i kdyz mi bude 34 let.
Jenze vic deti nez 2 neplanujeme a proto by dalsi tehotenstvi bylo posledni a je skoda se honit…
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
38
15.3.07 17:39

JAhoj, já jsem teda celé těhotenství strávila doma, ale ne z toho důvodu, že bych byla na rizikovém, ale učila jsem se na státnice, které jsem měla ve 4.měsíci a pak byly prázdiny a těhotnou by mě stejně nikde už nezaměstnali.užila jsem si to maximálně, pořád jsem někde lítala a až do konce hrála s kapelou po svatbách a zábavách.je pravda, že je to opravdu poslední možnost, jak si užít klidu a pohody a já toho využila maximálně a nelituju.je to každého věc, někdo by se prostě asi doma nudil a potřebuje práci, což plně chápu.ale jak říkám, každý to má jinak a nemá cenu se o tom dohadova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
15.3.07 18:25

Já byla na rizikovym těhu někdy od 9tt. Nelituju toho ani náhodou. Mám náročnou práci a i když mi nadřízený chtěl vyjít vstříc, věděla jsem, že bych se tam nervovala. Navíc jsou tam nástupy (vojáci z povolání) a při těch mi bylo vždycky nejhůř na zvracení.
Tak jsem si nechala napsat rizikový. U nás je to fajn (u vojáků), protože nechodí žádný kontroly, takže jsem nemusela řešit vycházky a lítala jsem si, kde jsem chtěla.
Proto jsem si to taky maximálně užila. Chodila jsem plavat, cvičit, na procházky, na návštěvy nebo jsem si četla. Rozhodně jsem se neválela ani se nenudila. A jak tu holky píšou, že ti doma těhotenství nebude utíkat, že oni když pak byly doma tak se to hrozně táhlo - tak to se má tak, že táhnout se to začně po tom 30tt. Mě osobně se to nejvíc táhlo od poloviny 8měsíce, kdy jsem měla už obravdu velký bříško a byly vedra, takže se opravdu nedalo nic moc dělat.
Ale do tý doby mi to utíkalo kvapíkem, takže klid. Stačí si jen najít nějakou činnost, která tě bude bavit a ono to uteče i doma. A jestli se necítíš na to chodit do práce, nech si napsat rizikový a bud v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
15.3.07 19:27

udělej si to tak, jak cítíš. Já se nechala dát na nemocenskou od 24.tt kvůli stresující práci, pak jsem ještě přenášela a věř, že ty 4 měsíce doma do porodu byly už nekonečné… Ale zas nelituju.
Dost je taky otázka, jestli to tvůj dr. udělá, ten můj měl trochu řeči, ale vyhověl mi.
A vycházky-já je měla teda neomezené a neslyšela jsem o nikom, komu by je dali třeba jen na 4 hodky denně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
15.3.07 19:47

Ahojky,
já byla v práci až do 33 tt. Z práce jsem si chodila zaplavat, zacvičit atd. Já bych doma zase být nechtěla. Tady je vidět, jak jsme každá jiná. Takže pokud cítíš, že bys nemyslela jen na mimi, nenudila se atd, tak doma zůstaň :D Jindy se nám to už nepoštěstí.....
Přeji pohodové těhu.
Alča.

Jo, ještě dodatek, nevím, jak bych vysvětlila doktorovi, že chci zůstat doma, když práce je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
15.3.07 19:50

Ahojka
ja jsem byla na rizikaci asi od 16 tt. Delala jsem v krame na informacich a sem tam zaskocila na kasu, a proto me dr doma nechala, protoze jsem bezne zvedala dost tezke veci (baliky vod a pod.) a vzhledem k tomu ze byl cerven tak za den tech baliku bylo az az. A taky slo o curani a jidlo (bo ja mela porad hlad a pak mi z hladu bylo spatne)
Jinak jsem byla naprosto uplne v poradku, chodila jsem vsude mozne az do porodu, sice pomalu, ale v 7m jsem si malovala loznici (asi týden ;-) ).. a delala i plni jinych tehotne zene neprislusicich veci :-)).
A cele tehu jsem si teda uzila … ja se doma ani nenudila .. krasne jsem si spala cely dopol, nebo sla na navstevu a tak … a tech par mesicu uteklo jako nic.
Zalezi na tobe jak se citis, a jak to chces … mit treba praci v kancelari, tak bych taky delala klidne do porodu. Pokud te dr necha tak proc ne.

Mmch, ja se ptala dr jak mam vychazky, a tehotne pry zadne omezeni nemaji, ze mam vychazky cely den. Tak se na to radne optejte … me to prijde jako pekna blbost aby mi nekdo prikazoval kdy jako tehule mam jit ven, vezmu li treba konec tehu a parne leto, tezko polezu jen tak ven do 16 hodin odpol. To spis pujdu treba az navecer kdyz se ochladi, stejne tak rano … A prijdemi divny ze kazdy dr to napise jinak … to preci taky nekde musi byt psane ne?

Raketko.com - Vim zes to nemyslela zle, ale tvuj prispevek vyzniva tak, ze vsechny ktere jsou na rizikovem aniz by museli, jsou line a delaji ze sebe chudinky… asi bys mela obcas kouknout jak jsi to napsala … me to fakt tak vyznelo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
15.3.07 20:10

Natálko,
velice se omlouvám - netušila jsem, že když napíšu „nejsem zdechlina“ přečteš to jako „ty jsi zdechlina“ :-)
Ubezpečuji tě, že jsem tě opravdu zdechlinou nenazvala - stejně tak tě ubezpečuji, že ze sebe nic nedělám, pouze jsem popsala situaci.
Navíc jsem nakonec připsala „Neodsuzuji nikoho, kdo jde zbytečně na rizikové.“ Ale to už asi jako bych ani nepsala, že? :wink:
Zároveň tě upozorňuji že věta „organismus nese jisté známky opotřebení“ není totéž co „mám opotřebované tělo“.

Možná máš nějaký problém se čtením (dyslexie), tak se na tebe nezlobím, že jsi mě nepochopila a téměr každou moji větu jsi pochopila naprosto jinak a ještě si ji vztáhla.

Samozřejmě konej tak, jak sama uznáš, že je pro tebe a miminko nejlepší :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama