Jít pracovat při rodičovské dovolené?

182
11.4.17 13:34

Jít pracovat při rodičovské dovolené?

Ahoj mamči ráda bych znala Váš názor na práci při Rodičovské dovolené. Mám dvě děti dceru 5let a syna 20m. Jsem momentálně na RD ale nemohla jsem si vybrat a tak jsem ji dostala na 4 roky (plánovala jsem 3 roky) a tím pádem beru tu almužnu 3800,–/mes. Pořád jsem si pohrávala s myšlenkou nějakého přivýdělku doma, protože manžel vše „táhne“ finančně sám a tak nečekaně přišla nabídka jít pracovat. Nabídli mi pul uvazku v kanceláři v místě bydliště. Dceru bych ráno odvedla do školky a syna by cca 3× týdně hlídali babičky nebo by šel do skoukromé školky v sousedním městě…zajímá mě spíš jestli nemáte pocit, že by tím vaše děti nějak trpěly, nebo že o nich babičky vědí víc než vy, jeslti vám to není líto…ten maličky věk už nikdy nevrátím :( moc děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11202
11.4.17 13:38

Šla bych. Když je to na půl úvazku, tak zas o tolik času s dětmi nepřijdeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
11.4.17 13:42

Tady je rozhodnutí čistě na tobě, ale půl úvazku je super, navíc jako bonus peníze do rozpočtu navíc. Nebudeš celý den v práci (řekněmě si upřímně v kanceláři se určitě nepředřeš) :), a stihneš si ještě užít i děti. Můžeš nastoupit a v případě, že to nebudeš zvládat tak toho zase nechat a být doma ne :pankac:
Na mladšího bereš rodičák, takže do jeho dvou let, nesmí do školky, nebo můž e, ale ty si rodičák musíš do těch jeho dvou let přerušit, nebo na ty 4 měsíce využít babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
11.4.17 13:42

Půl úvazku je super. Nad celým bych hodně přemýšlela, ale takhle bych šla… Myslím, že je to tak akorát, abyste si zároveň nechyběli a ani na druhou stranu neměli „ponorku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
11.4.17 13:44

Chybné info

Příspěvek upraven 11.04.17 v 13:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
11.4.17 13:47
@Pipet píše:
@Maty80 Do soukromé může neomezeně. Tam je omezení u státních „ústavů“ :D

Platí to pro všechny ústavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
11.4.17 13:47
@Pipet píše:
@Maty80 Do soukromé může neomezeně. Tam je omezení u státních „ústavů“ :D

aha tak to jsem netušila, já myslela, že to je opravdu omezené věkem a né ústavem :D dík za info :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
11.4.17 13:48
@mag píše:
Platí to pro všechny ústavy.

@Pipet

ha dámy tak jak??? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
11.4.17 13:48
@Maty80 píše:
aha tak to jsem netušila, já myslela, že to je opravdu omezené věkem a né ústavem :D dík za info :palec:

Az na to, že je to špatné info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
11.4.17 13:49

@mag Kurňa, tak jak? Nebo je nějaká změna (Myslím, že dřív to tak bylo)? To nepopírám, až tolik to nesleduju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
11.4.17 13:50
@Pipet píše:
@mag Kurňa, tak jak? Nebo je nějaká změna (Myslím, že dřív to tak bylo)? To nepopírám, až tolik to nesleduju.

Ne, bylo to to vždycky takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
11.4.17 13:53

Dětem mladším 2 let je docházka do mateřské školy nebo jiného obdobného zařízení i nadále omezena, a to rozsahem 46 hodin v kalendářním měsíci.

A je nějak definováno to „jiné obdobné zařízení“? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182

Takže může do té soukromé nebo nemůže? když jsem si tam volala o ničedm takovém se nezmínili?
:nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918

@mag @Pipet
no já mám info rok staré, chtěla jsem malou udat do jesliček, ale do dvou let nelze využít celodenní docházku, pouze 46h měsíčně, což by zakladatelce v kombinaci s babičkou mohlo stačit. Od dvou let je to už neomezeně, může na celý den. Nebo varianta číslo 2. přerušit na ten čas rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
11.4.17 13:55
@Maty80 píše:
@mag @Pipet
no já mám info rok staré, chtěla jsem malou udat do jesliček, ale do dvou let nelze využít celodenní docházku, pouze 46h měsíčně, což by zakladatelce v kombinaci s babičkou mohlo stačit. Od dvou let je to už neomezeně, může na celý den. Nebo varianta číslo 2. přerušit na ten čas rodičák.

Ano. To je správné info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama