Již mám pochybnosti o normálnosi našeho syna

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11892 příspěvků 14.04.19 10:32
Již mám pochybnosti o normálnosi našeho syna

Náš syn má od malička pouze a jen zájem o věci, do kterých mu nic není. Ano, dělají to všechny batolata, ale z mé zkušenosti s předchozími dětmi vím, že se jim sice chvíli líbí vypínač nebo mixér, ale pak si jdou tak nějak po svých věcech. Bohužel ne tak náš poslední potomek. K jeho zájmům patří od doby, kdy se postavil na nohy vše, jen ne hračky.
Nyní je mu tři a půl roku a já usoudila, že snad už můžu nechat lampičku na stole.. Ráno bohužel tuto lampičku vzal, rozsvítil a stříkal na ni vodu z nádobky, pro kterou si vylezl nahoru (tu před ním ukládám používám občas při žehlení).
Byla jsem v šoku, mohlo ho to snad i zabít, což jsem mu řekla. Prý koupíme novou lampu, asi to nepochopil, nebo slyšel místo zabít, rozbít, těžko říct…
Podotýkám, že on má prostě zakázáno na tyto věci sahat, ale že je to furt prd platné. Dnes už jsem mu naflákala, protože už prostě nemůžu. Je to furt dokola. Přitom nedávno jsem si říkala, jak už je to ním lepší.
Chodí do školky, tam ho učitelky chválí, protože je od začátku samostatný, obleče se, komunikuje, dobře jí atd.
Já vím, že jemu vyhovuje, když se mu neustále někdo věnuje, něco s ním tvoří, ukazuje mu, jak co funguje atd. Ale ono to prostě pořád nejde, protože já mám starší děti a začala jsem chodit do práce…
Bože co ten toho už zničil… Ale čert to vem, jen se bojím, aby se mu něco nestalo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Extra třída :D 11892 příspěvků 14.04.19 10:37

Teď zase leze na palandu, kam nesmí a ví to. Tak ho jdu sundat, aby tam lezl zase a znovu.

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 14.04.19 10:38
@eva valoi píše:
Náš syn má od malička pouze a jen zájem o věci, do kterých mu nic není. Ano, dělají to všechny batolata, ale z mé zkušenosti s předchozími dětmi vím, že se jim sice chvíli líbí vypínač nebo mixér, ale pak si jdou tak nějak po svých věcech. Bohužel ne tak náš poslední potomek. K jeho zájmům patří od doby, kdy se postavil na nohy vše, jen ne hračky.
Nyní je mu tři a půl roku a já usoudila, že snad už můžu nechat lampičku na stole.. Ráno bohužel tuto lampičku vzal, rozsvítil a stříkal na ni vodu z nádobky, pro kterou si vylezl nahoru (tu před ním ukládám používám občas při žehlení).
Byla jsem v šoku, mohlo ho to snad i zabít, což jsem mu řekla. Prý koupíme novou lampu, asi to nepochopil, nebo slyšel místo zabít, rozbít, těžko říct…
Podotýkám, že on má prostě zakázáno na tyto věci sahat, ale že je to furt prd platné. Dnes už jsem mu naflákala, protože už prostě nemůžu. Je to furt dokola. Přitom nedávno jsem si říkala, jak už je to ním lepší.
Chodí do školky, tam ho učitelky chválí, protože je od začátku samostatný, obleče se, komunikuje, dobře jí atd.
Já vím, že jemu vyhovuje, když se mu neustále někdo věnuje, něco s ním tvoří, ukazuje mu, jak co funguje atd. Ale ono to prostě pořád nejde, protože já mám starší děti a začala jsem chodit do práce…
Bože co ten toho už zničil… Ale čert to vem, jen se bojím, aby se mu něco nestalo.

Je úplně normální, jen prostě číslo. Ještě pár let vydrž a bude na střední :lol: :kytka: :hug:

Extra třída :D 11892 příspěvků 14.04.19 10:40

@Russet Abychom se toho ve zdraví dožili.(

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 14.04.19 10:42

A už si někdy něco udělal? Nemyslím zásah proudem, ale třeba pád odněkud apod? Jestli nespoleha, že má někoho pořád za zadkem a že ho vždycky zachrání :think: nás malej byl taky takový pokušitel, že musel všechno zkusit, tak kdyz nešlo o život tak sem ho nechala ať klidně spadne, nebo někde uvizne atd aby viděl že to není jen tak a příště už si dával bacha :)

Příspěvek upraven 14.04.19 v 10:43

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 10:43

Tak samozřejmě že když něco zakážeš a pak ještě kolem toho děláš velké scény, tak tím je to pro dítě lákavější.

Jistě že je únavné a náročně neustále něco opravovat.

Ale tvůj syn je naprosot normální, zvídavé dítě.

Konstruktivní řešení je, že pokud ho zajímají technické věci, tak mu doma umožníte se o technické věci zajímat tak, aby jeho zájem nebyl spojený ničením těch spotřebičů, co potřebuješ. Když ho nezajímají plyšáci, tak holt hledejte věci co mu přinesou potřebné zajujetí - nějaké techničtější lego, nejrůznější dětské experimenty, můžete zkusit dávat dohromady jedoduché obvody - dá se to naučit vcelku snadno i když o tom nic nevíš, stačí překonat svoje obavy a neochotu - ať už ty, nebo tvůj partner, pokud jsi příliš pevně přesvědčená, že to „není pro holky“.

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 14.04.19 10:44
@eva valoi píše:
@Russet Abychom se toho ve zdraví dožili.(

Kluk mi taky leze do všeho, kolikrát mám pocit, že si z neustálého lezení zlomí vaz. Tak doufám, že z něj nebude horolezec. Zatím chce být „jenom“ hasič.

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 14.04.19 10:44

@eva valoi taky mi přijde normální, jen ty už toho možná mas plný brejle.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 10:45
@eva valoi píše:
Teď zase leze na palandu, kam nesmí a ví to. Tak ho jdu sundat, aby tam lezl zase a znovu.

Jistě - protože tím dostává interakce, které potřebuje. Jasně že je zábava dělat něco zakázaného.

Zkus mrknout na tuhle knihu

https://www.kosmas.cz/…chova-kluku/

Jinak jo, částečně z toho vyroste - teď jen potřebujete přežít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 10:46

Bude to technik. ;) Manžel se od malička zajímal o elektriku, dokonce prý ve třech letech dostal na stavbě kopanec. A teď je na to odborník. :mrgreen: Vystudoval ČVUT.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 10:46

Jo a tohle vlastně taky není od věci :-D

https://www.kosmas.cz/…/liny-rodic/

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.04.19 10:47
@Anonymní píše:
Bude to technik. ;) Manžel se od malička zajímal o elektriku, dokonce prý ve třech letech dostal na stavbě kopanec. A teď je na to odborník. :mrgreen: Vystudoval ČVUT.

taky jsem jako dítko dostala svých 220 V - a nic. Tuším že to máma ani neví. A s technikou nemám nic společného ;-)

Extra třída :D 11892 příspěvků 14.04.19 10:48

@Kriss Tina No mockrát si nenamlel, to je fakt. A za zadkem mě furt nemá. On je zase dost šikovnej. Chodila jsem s ním do sokola cvičit a on byl a je jak opičák. Některé děti se bály někam třeba vylézt a on asi má posunutou i tu hranici boleti a strachu, tak se málokdy stane, že spadne. Takže i když leze, kam nemá a nesmí, tak se mu málokdy něco stane a když už si namele, tak mi připadá, že mu to snad je skoro jedno.

Horká.cokolada
Stálice 56 příspěvků 14.04.19 10:49

Já bych řekla, že je normální, jen více technický založený. Náš je podobný, ale zaujmou ho i hračky… Ale ještě navíc potřebuje hodně pohybu, jinak běhá doma kolečka. Je to občas na nervy, ale třeba z něho bude šikovný technický zdatný kluk! Vydrž…
A s čím si hraje ve školce?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 10:51
@Ou píše:
taky jsem jako dítko dostala svých 220 V - a nic. Tuším že to máma ani neví. A s technikou nemám nic společného ;-)

Tak tady se ale o to evidentně zajímá, hračky ho nezajímají. Ne že se omylem hrabal, kam neměl. Tak je třeba ho v jeho zálibě podpořit. Dnes jsou tyto profese vyhledávané (elektro, IT, strojírenství) a platí se zlatem. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama