Již se nedá nikde sehnat bavlna?

212
29.7.15 21:15

Již se nedá nikde sehnat bavlna?

Maminky prosím o radu. Byly jsme teď po delší době s mamčou nakupovat a normálně z obchodů snad zmizelo bavlněné oblečení, např. trička to je nesehnatelné… Normálně i pyžama vše z uměliny…Umělinové kupovat nechci, kdybyste prosím měli typ na obchod, kde je bavlna ještě za rozumnou cenu k dostání… Bohužel mi to potvrdila např. i paní v obchodě, bavlna už se rovná vzácnost…a nebo je tento trend jenom u nás :? děkuji za případné typy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13043
29.7.15 21:20

A chceš pro dospělé nebo děti? jinak v H+M jsou bavlněné věci bez problémů k sehnání. dospělá pyžama v bavlně jsem viděla například v Marks a Spencer. Já ti nemám až tak pocit, že bavlněné věci už nejsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 21:22

Právě v Marks a spencer mají normálně uplně vše co jsme viděli z umělin a to dokonce i pyžama… jako kdo si to koupí???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9612
29.7.15 21:22

V Marks a Spencer maji super bavlnene veci, i na dotek jsou strasne prijemne a rozdilne.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7405
29.7.15 21:23

Treba pyzama nebo panske trenyrky ze 100% bavlny ma znacka Andrie - www.andrie.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
29.7.15 21:23

Hele já si teď třeba koupila v Ethams noční košili z viskosy a spí se v ní absolutně úžasně. Teda já jsem si myslela, že kupuji lehkou bavlnu. nějak jsem se nepodívala na cedulku se složením. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 21:24

HM u nás není a tam mají pěkné věci. No na dámské bavlněné tričko jsem už dlouho nenarazila a třeba ve sportech to je umělina vše… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
29.7.15 21:33

@Eviika jojo, ve sportech bavlnu neseženeš. a CaA jsou zkoušela? nebo Next? Camieu? Tam nebude 100% bavlna, ale s velkým obsahem bavlny by se tam mohly trička najít. Já je mám třeba radši s příměsí, protože lépe drží tvar. Jo, ještě zkus Timeout. Tam mívají bavlněná trička. ale trvanlivost maximálně jedna sezóna. a také je mívají v Zaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
29.7.15 21:36
@Eviika píše:
HM u nás není a tam mají pěkné věci. No na dámské bavlněné tričko jsem už dlouho nenarazila a třeba ve sportech to je umělina vše… :(

Tak je snad jasný, že sportovní trika nejsou většinou z bavlny, jsou to funkční věci a pokud sportuješ, tak v bavlně se intenzivní sporty moc dobře dělat nedají.

• Nahlásit
  • Citovat
Patricia89
29.7.15 21:37

Nevim, mě drží trička od Bushmann. sice jsou dražší, ale poctivá bavlna. Nevytlemí se, nezcvrknou. Fakt super.. A pánský taky. Ale zaplatíš. Je to česká firma..

• Citovat
  • Upravit
11337
29.7.15 21:38

@Eviika Tak ve sportech se nedivím, ono to umělé vlákno tam má význam.

Já nemám pocit, že by bavlny ubylo nebo mi chyběla. Pokud na něco chci bavlněné tričko, tak ho seženu. Ale třeba na nošení „na slušno“ bych čistou bavlnu nechtěla. Sice přírodní materiál, ale mačká se a vytahuje se. Jasně, záleží na způsobu tkaní, ale bavlna se bude mačkat a aspoň mírně vytahovat vždy. A nebo pokud bude tkaná jako plátno, tak naopak nebude pružit vůbec. Proto se do ní přidává třeba elastan. Například jen 4 procenta a hned je z toho mnohem lépe padnoucí a tvarově stálejší triko a přitom tomu nechybí výhoda bavlny, teda nasákavost a vzdušnost.

Ne vše syntetické je nutně špatné a nepříjemné. Třeba výše zmíněná viskoza je na léto ideální. Teda ve formě lehké látky, třeba úpletu. Krásně chladí.

V léte je fajn se vyhnout polyesteru, ale třeba já jsem kdysi měla u švadleny šité polyesterové letní kalhoty, z tenké látky, nebyly teda do echt veder jako třeba len, ale nosily se parádně, držely tvar a nemačkaly se. A výborně vypadaly.

Třeba pro děti se snažím bavlnu vybírat, ale pro sebe na léto oceňuji i směsové materiály.

Zkus si o tom něco načíst, protože mantra „bavlna, jen bavlna“ se nehodí vždy a není úplně pravdivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
29.7.15 21:55

Viděla jsem v několika obchodech zdravé výživy prodávat trička z bio-bavlny, ty jsou nejlepší. Doporučuji podívat se na web www.biosatnik.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama