Jízda bez technického průkazu

21
28.6.21 20:11

Jízda bez technického průkazu

Ahoj holky. Chtěla by se Vás zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že jste jeli bez malého a velkého technického průkazu a náhodou Vás zastavili policajti. Dostali jste pokutu a kolik nebo to vyvázlo pouze s domluvou? Jde o to, že jsme si pořídili auto, ale prodejce si chce přepis zařídit sám, tak jsme s autem zajeli na evidenční kontrolu a poté jsme doklady (Protokol o evidenční kontrole, malý a velký TP a plnou moc) předali právě prodejci, aby provedl přepis vozidla. Auto máme u sebe, ale v podstatě s ním do té doby, než on to přepíše nemůžeme jezdit. Tak mě napadlo, že bychom s sebou do té doby vozili kupní smlouvu a případně to hlídce zkusili vysvětlit, že auto je právě v převodu a my ho nutně potřebovali a že jim to můžeme doložit kupní smlouvou. Myslíte, že by to mělo šanci projít a vyváznout případně s nějakou domluvou či nízkou pokutou? Děkuji moc za odpovědi a podělení se se zkušenostmi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22603
28.6.21 20:16

A kdy jste mu to dali? Přepis trvá chvíli. Spíš je on střelec, že vám auto hned nechal, kdybys ho někde nabourala než to on přepíše, jde to za ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
28.6.21 20:25

@Kriss Tina Papíry jsme mu zasílali poštou doporučeně a prioritně ve čtvrtek a auto kupovali ve středu. Také jsme se divili, nicméně teď máme auto, zařízené povinné ručení, ale nemáme k tomu malý a velký TP, takže v podstatě auto využívat nemůžeme a on říkal, že tam půjde až nejspíš příští úterý, což mi tedy přijde opravdu hodně pozdě. A nevím, jak bychom ho mohli popohnat, protože peníze už má. On je to předpokládám nějaký autobazar soukromník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
28.6.21 20:27

Středa byl úřední den. Mi jste trvat na tom, že okamžitě zajdete na úřad udělat přepis. Teď bych prostě čekala a doufala, že mi ten techničák opravdu pošle. Osobně jsem v tomto srab a s autem bez techničáku bych na silnici nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32925
28.6.21 20:48
@Olga23 píše:
@Kriss Tina Papíry jsme mu zasílali poštou doporučeně a prioritně ve čtvrtek a auto kupovali ve středu. Také jsme se divili, nicméně teď máme auto, zařízené povinné ručení, ale nemáme k tomu malý a velký TP, takže v podstatě auto využívat nemůžeme a on říkal, že tam půjde až nejspíš příští úterý, což mi tedy přijde opravdu hodně pozdě. A nevím, jak bychom ho mohli popohnat, protože peníze už má. On je to předpokládám nějaký autobazar soukromník.
To asi ne, to je svátek.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
28.6.21 20:55
@Kriss Tina píše:
A kdy jste mu to dali? Přepis trvá chvíli. Spíš je on střelec, že vám auto hned nechal, kdybys ho někde nabourala než to on přepíše, jde to za ním.

Co by mělo jít za ním? Zavinění nehody jde přeci za řidičem, auto jim prodal, sepsali kupní smlouvu a na přepis má asi 10 dní. Nikdo nic neporušil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
28.6.21 20:57

@terien no a kdyby neměli oni na sebe pojistku tak co? Já bych kupci nevěřila, že ji okamžitě uzavře :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25267
28.6.21 20:59

Před asi 15 lety nám kamarád policista říkal, že by to bylo za 500Kč. Naši tenkrát ukecali prodávajícího, aby jim dal aspoň ten malý TP. Jak to pak bylo s přepisem netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
28.6.21 21:00
@Kriss Tina píše:
@terien no a kdyby neměli oni na sebe pojistku tak co? Já bych kupci nevěřila, že ji okamžitě uzavře :D

Od koupě jsou provozovatelé oni, tudíž jedou na své triko. On doloží kupní smlouvou, že v době nehody už nebyl majitel. Navíc do přepisu se pojistka zpravidla nechává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59109
28.6.21 21:00

@Olga23 máte aspoň povinné ručení? Proč nedal plnou moc on vám? Docela bych se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
28.6.21 21:30

@aiwwa Ano, samozřejmě, že povinné ručení uzavřené máme. Plnou moc nám prodávající nedali, protože smlouva byla založená na tom, že oni provedou přepis vozidla do deseti dnů. A když jsme jim dnes volali, tak mi bylo řečeno, že přepis udělají příští úterý, což je svátek a hlavně už po lhůtě deseti dnů. U smlouvy je také dodatek, že přepis bude proveden do deseti dnů, ale v tom případě jim tedy jejich počty nesedí. Zítra jim budeme volat znovu, jestli by to nešlo prostě udělat už do konce týdne, protože o víkendu nutně auto potřebujeme a nehodláme kvůli nim riskovat pokutu. A jejich tvrzení, že stačí kupní smlouva u policejní kontroly mi tedy opravdu nestačí, když ta kupní smlouva vlastně nestačí. Také nám před prodejem, který proběhl minulou středu sdělili, že přepis bude hotový cca za 3-4 dny a najednou to pěkně prodlužují. Jsme z toho zmatení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat