Jízda MHD bez průkazky

50
4.3.16 15:02

jizda mhd bez průkazky

Ahojte maminy ukradli mi penezenku, nestihla vyridit novou prukazku salinkarty(je to salinkarta malyho do 3let cestovani zdarma s doprovodem)..kdyby nas kontroloval revizor nevite zda je to ok? jem za naky maly poplatek? aby nam nedal pokutu 1000kc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4376
4.3.16 15:08

Určitě bych vyřídila hned novou a do té doby jezdila na lístek nebo co k tomu dítko potřebuje. U nás v Praze mají do 10. let zdarma, stačí rodný list a foto a na počkání vydají průkazku takže nic složitého :nevim:
Jinak revizoři slyší denně asi tisíc různých výmluv, takže bych nespoléhala na ochotu. i když u dítěte to asi nebude tak „horké“, tak se dá prominout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
4.3.16 15:08

@MichaelaaF jako Pha? máš o tu kartu zažádáno či jak? U nás to má dpo v evidenci, když doklad do 14 dní doložíš, tak je to za 30 kč (platí i pro kupony atd), ale nejsme v pze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
4.3.16 15:11

Jen dodatek - doložíš průkaz zpětně, ale musí tam být jasně buď datum žádosti, nebo datum koupě kuponu a nesmí to být až po odchytnutí revizorem, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
4.3.16 15:11

@MichaelaaF Když potkáš revizora, tak samozřejmě zaplatíš pokutu. Jezdila bych zatím na lístky. Samozřejmě něco jiného bude, když zjistíš, že ti to někdo ukradl, pak je jasné, že v dané chvíli asi nemáš ani doklady, natož peníze, za které by sis lístek mohla koupit. V takovém případě bych se na policii taky dopravila načerno a doufala, že revizorům případně nějak vysvětlím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.3.16 15:13

Brno..děda jel s malym..moc nejezdime a ja to risknu…tak sem to neresila..aby nemeli komplikace..musim vyridit jak se dostanu do mesta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
4.3.16 15:14
@martina.se píše:
Jen dodatek - doložíš průkaz zpětně, ale musí tam být jasně buď datum žádosti, nebo datum koupě kuponu a nesmí to být až po odchytnutí revizorem, že.

Tohle jsem zažila, zapomněla jsem si tehdy vyměnit kupon (to ještě byla roční s jednotlivýma odtrhávacíma kuponama na čtvrtletí). Musela jsem tehdy na ústředí s průkazkou s platným kuponem a po předložení jsem zaplatila jen 50Kč, namísto 400Kč, kdybych ten kupon neměla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
4.3.16 15:15

Paní píše šalinkarta, tak jak jste přišli na Prahu? Ok to není, pokutu dostat můžeš…ale tak je dost pravděpodobné, že pokud je na dítěti vidět, že mu ty 3 roky nejsou, že bys to ukecala. Ale bude záležet na revizorovi… pokud se jedná skutečně o Prahu, tak ti tu dětskou legitku vydají za 20Kč s fotkou a RL na počkání, tak bych to vyřízení asi moc neodkládala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.3.16 15:15

Ale vim ze kdyz jsem zapomela salinkartu a zaplacenou jsem ji mela tak jsem dobehla na podnik a dali mi pokutu 50kc..tetka mi ji ukradli ale uz chlapi jeli bez toho tak nevim zda jik rict aby koupili a nebo kdyby bylo nejhur vypisou neco a ka zaplatim 50kc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
4.3.16 15:16
@Amys píše:
Tohle jsem zažila, zapomněla jsem si tehdy vyměnit kupon (to ještě byla roční s jednotlivýma odtrhávacíma kuponama na čtvrtletí). Musela jsem tehdy na ústředí s průkazkou s platným kuponem a po předložení jsem zaplatila jen 50Kč, namísto 400Kč, kdybych ten kupon neměla :D

mi kluk už několikrát doma zapoměl lítačku, téměř vždy ho samože chytli, dorazil s pokutovým lístkem, s tim na dpo. Má štěstí, že to stojí jen 30 kč, vždy mu to strhnu z kapesného :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
4.3.16 15:18
@MichaelaaF píše:
Brno..děda jel s malym..moc nejezdime a ja to risknu…tak sem to neresila..aby nemeli komplikace..musim vyridit jak se dostanu do mesta..

Bych to zatím neřešila. Tady když vidí maminu s kočárkem, obchází ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
4.3.16 15:23

V Praze to bylo tak, že když člověk zapomenul platnou lítačku, tak dostal bloček od revizora, ale když do 14 dní (myslím) došel na pracoviště Na Bojišti a předložil v době pokuty platnou tramvajenku, tak se platilo 50Kč. Mohlo by to být na podobném principu.
Jo - pořád to tak nějak platí - viz http://www.dpp.cz/vyse-prirazky/

Tvojí mamce by asi měli vystavit náhradní doklad, jakmile nahlásí ztrátu, ne? Pokud to funguje tak, že dostanete nějaký duplikát, který bude platný tak, jak původní, tak bych se nebála. Pokud si vše vyřizuje znova (a bude muset tedy koupit nový kupón, který by v čase setkání s revizorem neplatil), tak lístky. V zásadě bude asi rozdíl v tom, zda jste nahlásily ukradení nebo prostě jen žádáte o novou.

Nejlépe se podívej se na web svého dopravního podniku nebo jim tam zavolej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.3.16 15:23

Jo taky me nekontroluji. a proste bych rekla mame salinkartu ale ukradli.ale poslala jsem dedu:D po 30letech v mhd…ale asi by mi dal kdyby mu dali 1000 pokutu..no tak si koupi radsi jizdenku ta 20kc nas nezrujnuje :D :D nez vyridim novou prukazku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
4.3.16 15:25

Čili viz http://www.dpmb.cz/?…

„(5) Za ztracené nebo odebrané předplatní jízdenky se náhrada neposkytuje, duplikáty se nevystavují.
(6) Za odcizené nebo poškozené nepřenosné předplatní jízdenky může být jednomu cestujícímu jednou za rok vydán duplikátkupónu za manipulační poplatek ve výši 50 Kč.
V případě poškození kupónu bude duplikát vystaven pouze v případech, kdy z kupónu bude čitelné identifikační číslo nebo datum narození shodné s údajem na průkazce nebo evidenční číslo kupónu.
V případě odcizení kupónu je žadatelpovinen předložit potvrzení z Policie ČR, které společně s duplikátem obdrží zpět.
Duplikát kupónu se vydává nejdříve 1 pracovní den od podání žádosti po předložení platné průkazky a dokladu totožnosti. Přesný postup pro vydání duplikátu kupónu je zveřejněn rovněž na webových stránkách www.idsjmk.cz.
(7) V případě vystavení duplikátu nelze uplatnit vrácení jízdného. Toto se týká kupónů původních i duplikátů.
(8)Duplikát průkazky se nevystavuje.“

Příspěvek upraven 04.03.16 v 15:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
4.3.16 15:31
  1. Nemá-li cestující při kontrole u sebe platnou nepřenosnou předplatní jízdenku, vydanou

dopravcem v systému IDS JMK, ale od následujícího do pátého pracovního dne ode dne kontroly
se jí prokáže na místě určeném subjektem, který provedl přepravní kontrolu, zaplatí pouze částku
50 Kč, a to tehdy, uhradí-li tuto částku současně s prokázáním skutečnosti, že byl v době kontroly
držitelem platné nepřenosné předplatní jízdenky. Případně uhrazené jízdné se nevrací.
(11) Pokud cestující nemá na průkazce nebo kupónu vydanými dopravcem v systému IDS JMK
vyplněny některé údaje, ale od následujícího do pátého pracovního dne ode dne kontroly na místě
určeném subjektem, který provedl přepravní kontrolu, chybějící údaje doplní, zaplatí pouze částku
50 Kč, a to tehdy, uhradí-li tuto částku současně s doplněním údajů. Případně uhrazené jízdné se
nevrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama