Jízda na koni při mateřství

5.2.20 09:55

Jizda na koni pri materstvi

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli jste tu některé maminky které jste měly sen naučit se jezdit na koni a splnily jste si to až při mateřství? Jak to zvládate skloubit s ditetem a jestli je mozne vubec pri malem diteti pomyslet v jezdectvi i na nejake sportovni ambice? Nebo delala jste si nektera i zkouzky zzvj? Ja bych se rada po dlouhe odmlce vratila ke konim, je mi 27 a mám 7mesicni holčičku myslíte že je v tomto věku ještě reálné někam se sportovně dostat? :) diky za reakce Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

340
5.2.20 10:04

@Elvic123 Sportovně nevím, to záleží na Vás kolik času a peněz do všeho investujete. Ale rekreačně proč ne, nějaký mensi hobby závody atd… :) Pozdě není nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
5.2.20 10:20

Můj sen to je celý život. Pořád jsem to kvůli něčemu odsouvala. Jako malá jsme neměli peníze, pak jako starší jsrm nenašla nikoho k sobě a samotné se mi do toho nechtělo. Pak jsem začala bydlet s manželem a nechtěla ho okrádat o čas a byli spíš spolu, pak dítě, to už vůbec ne. Teď čekám druhé a mám v plánu po porodu alespoň trochu jezdit a zaplatit si i nějaké hodiny. Impuls pro mě byl, že si koně pořídila kamarádka a prý mi ho ráda půjčí :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1445
5.2.20 10:20

Mám 2 děti, 3 a 1 rok a od října se učím jezdit :D Chodím jednou týdně. Pokroky jsou znát, já jsem tedy jako dítě jezdila na ponikovi, tak nějaké základy tam byly. Děti mi v tu dobu hlídá babička. Já ale žádné výkonnostní ambice nemám, prostě chci umět jezdit, ovládat koně ve všech chodech. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
5.2.20 10:30

Jeee to je krasne. Moje starsi se uci a kdyz ji vidim, desne ji to zavidim. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
5.2.20 10:32

Určitě do toho jdi a konec konců přivést ke koním děti je jedině dobře - zlepší jim to imunitu, naučí se starat o živé zvíře, komunikace s koněm dost trénuje i komunikaci s lidmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 10:33

@Katka372 já to mám prave také stejně umět jezdit a být s koňmi je můj sen taky jsem to odkládal ale teď už nechci akorát musím najít nějakou dobrou stáj v okolí Jicina :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 10:35

Právě se moc těším až bude malá starší tak budu mi kartáčku ke konim :) zatím musím sama nebo kdyby tu byla nějaká maminka z Jicina a okolí co chce také chodit se učit jezdit ráda se připojím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 10:37

To mělo být partacku ke konim :lol: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
5.2.20 10:41

Hehe. Já to mám obráceně. Jezdit jsem uměla a koně měla už před dětmi, vlastně než jsem se seznámila s manželem. Jenomže mám potíž s hlídáním, manžel chodí domů pozdě a tak se kobyly už pár let poflakují. Sportovní ambice jsem kdysi měla, dokud jsem do toho nepronikla a nezjistila, jak je to vůči koním násilné. Teď už leda nějaké hobby pro zpestření, ale musím najít čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 10:42

A kam chodíte ke konim vy co se ucite jezdit? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 10:47

@Jareach Me právě láká parkur ale přesně jak říkáš ta násilná část to by mi vadilo takže spíš radši tak rekreačně a naučit se správně jezdit jen tak pro poteseni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
5.2.20 11:14

@Elvic123 Ono je někdy jistá míra násilí nutná i při rekreaci, protože kůň si nemůže dělat co chce, že jo… Mě lákal spíš western, jakože tam ten kůň nemusí chodit s hlavou na kolmici a tak.. zdálo se mi to přirozenější než klasika. No, není to tak. Bohužel. Nejpřirozenější pro koně jsou paradoxně dostihy. A nejvíc se proti nim bojuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama