Jízdy v autoškole-kdy Vám to začalo jít?

Anonymní
11.3.21 19:36

Jízdy v autoškole-kdy Vám to začalo jít?

Zdravím všechny!
Nedávno jsem začala chodit do autoškoly. Teorie už mám za sebou, všechno v pohodě, ale o to nejde. Jde o jízdy. Po první jízdě jsem si říkala, že s tím snad seknu, nebyla jsem z toho moc nadšená, ale nechtěla jsem to předčasně vzdávat. Další tři jízdy probíhaly vcelku dobře, sice ještě pořádně řídit neumím, což se dá očekávat, ale měla jsem z toho dobrý pocit, instruktor mě na chyby upozorňoval a za správně provedené akce naopak chválil. Cítila jsem se fakt dobře, začalo mě to dokonce bavit.
Zlom přišel na páté jízdě. Ta jízda byla jedním slovem katastrofou. Asi třikrát jsem neblikala při vyjíždění z kruhového objezdu, pouštěla rychle spojku, na jedné křižovatce jsem se nemohla rozjet (právě kvůli tomu rychlému spouštění spojky) a než jsem odjela, už tam byla oranžová. Taky moc přetáčím volantem, skoro najíždím na obrubníky a tak. Ještě do toho mi říkal, že už si musím sama odhadovat rychlost a kdy přeřadit. A prý se mu nelíbí jak točím volantem. Myslím, že oba jsme byli rádi, že ta jízda skončila.
Abyste to nepochopili zle, ten instruktor je docela příjemný, nedělá nic, co by neměl, samozřejmě je jeho prací radit a upozorňovat na chyby, ale já se prostě cítím hrozně. Připadám si fakt hloupě, když mi už posté říká, ať pouštím spojku pomalu a já ji opět někde pustím rychle. I když mi říká, že to půjde a že každý nějak začíná, že i jemu ta spojka kolikrát taky ujede, nevím, jestli to neříká jen proto, abych se cítila líp.
Nevím, jestli to zvládnu dokončit. Jsem už skoro v polovině a nevím, co mám dělat. Končit se mi po jedné nevydařené jízdě nechce a nacpala jsem do toho svoje peníze, takže se na to nechci vykašlat, moc chci řídit a nemuset se spoléhat na ostatní nebo na MHD, ale cítím se hloupě.
Takže se ptám, kdy Vám to začalo jít? Kolikátou jízdu už jste měli pocit, že to zvládáte? Myslíte, že je předčasné dělat ukvapené závěry?
Moc děkuji za jakoukoli odezvu, moc mi to pomůže. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7531
11.3.21 19:44

Jestli si myslí, že uděláš řidičák a budeš umět jezdit, tak ses na obrovském omylu! Trvá měsíce a roky než se pořádně výjezdis a všechno ti půjde perfektně a budeš věci dělat intuitivně. Takže nehroutit se a pak trénovat, trénovat a trenovat. Na housle taky nebudeš umět po 10 lekcich.

Pak je tady řada lidí, kteří sice mají řidičák, ale nikdy se to nenaučí a měl by se jim sebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 20:00

Ahoj, buď v klidu, vše se naučíš až časem. Já když jsem byla v autoškole, tak se můj instruktor držel za hlavu a ustavičně říkal: „Jéžišikriste, dívejte se před sebe a ne na řadící páku,“ Oponovala jsem slovy, že pak nevidím, co řadím a on, že to přece musím řadit po paměti. No užil si se mnou opravdu hodně, nešlo mi prakticky nic, couvání, dávat blinkry, věčně mi to zdechalo, o parkování bych pomlčela úplně. Dnes jezdím normálně, ale jak bylo zmíněno výše, absolvování autoškoly z Tebe řidičku neudělá, to chce pak auto, mít vedle sebe trpělivého člověka a jezdit, jezdit a jezdit. Cvik dělá mistra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29580
11.3.21 20:01

Kdy mi to začalo jít? Tak po 3 letech. Řidičák není maturita na všechnovimaumim. Ovšem jestli to máš tak, jak píšeš, tak to není v pohodě. Přidej si cvičné jízdy, potřebuješ to všechno dostat do ruk a noh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14888
11.3.21 20:01

Ten první pocit, že „tahle jízda už byla o trochu lepší“, přišel až po třetí neúspěšné zkoušce a změně autoškoly. Řídím skoro rok, poslední měsíc a půl dojizdim denně do práce do jiného města a teprve teď jsem si za volantem jistější, možná i díky tomu, že jsem zvládla všechny ty ledovky, mrznouci i obyčejné mlhy a sněhové bouře, co od konce ledna byly. A to na silnici, kde i ostrileni řidiči (obzvlášť v zimě) neradi jezdí.
Edit: v první autoškole mi pořád říkali, že líp couvám než jezdím, doteď couvám ráda. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
11.3.21 20:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny!
Nedávno jsem začala chodit do autoškoly. Teorie už mám za sebou, všechno v pohodě, ale o to nejde. Jde o jízdy. Po první jízdě jsem si říkala, že s tím snad seknu, nebyla jsem z toho moc nadšená, ale nechtěla jsem to předčasně vzdávat. Další tři jízdy probíhaly vcelku dobře, sice ještě pořádně řídit neumím, což se dá očekávat, ale měla jsem z toho dobrý pocit, instruktor mě na chyby upozorňoval a za správně provedené akce naopak chválil. Cítila jsem se fakt dobře, začalo mě to dokonce bavit.
Zlom přišel na páté jízdě. Ta jízda byla jedním slovem katastrofou. Asi třikrát jsem neblikala při vyjíždění z kruhového objezdu, pouštěla rychle spojku, na jedné křižovatce jsem se nemohla rozjet (právě kvůli tomu rychlému spouštění spojky) a než jsem odjela, už tam byla oranžová. Taky moc přetáčím volantem, skoro najíždím na obrubníky a tak. Ještě do toho mi říkal, že už si musím sama odhadovat rychlost a kdy přeřadit. A prý se mu nelíbí jak točím volantem. Myslím, že oba jsme byli rádi, že ta jízda skončila.
Abyste to nepochopili zle, ten instruktor je docela příjemný, nedělá nic, co by neměl, samozřejmě je jeho prací radit a upozorňovat na chyby, ale já se prostě cítím hrozně. Připadám si fakt hloupě, když mi už posté říká, ať pouštím spojku pomalu a já ji opět někde pustím rychle. I když mi říká, že to půjde a že každý nějak začíná, že i jemu ta spojka kolikrát taky ujede, nevím, jestli to neříká jen proto, abych se cítila líp.
Nevím, jestli to zvládnu dokončit. Jsem už skoro v polovině a nevím, co mám dělat. Končit se mi po jedné nevydařené jízdě nechce a nacpala jsem do toho svoje peníze, takže se na to nechci vykašlat, moc chci řídit a nemuset se spoléhat na ostatní nebo na MHD, ale cítím se hloupě.
Takže se ptám, kdy Vám to začalo jít? Kolikátou jízdu už jste měli pocit, že to zvládáte? Myslíte, že je předčasné dělat ukvapené závěry?
Moc děkuji za jakoukoli odezvu, moc mi to pomůže. :srdce:

U auta už si to nepamatuju ( už je to pomalu 30 let :roll:) ale myslím, že mi to šlo o od začátku relativně dobře. Ale o tom to není. Stejně se musíš vyjezdit, praxe a praxe, to je základ.
Na motorce mi to šlo dobře asi taky až tu 5.jízdu v provozu a na cvičišti jsem měla nejlepší a bezchybnou jízdu snad až u zkoušek. Ale dala jsem to na první dobrou, tak to pak určitě dáš taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
11.3.21 20:11

Asi 5 let po tom, co jsem dostala ŘP :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
11.3.21 20:24

Buď vklidu, co bys chtěla po 5 jízdě.. :lol: Já sem si myslela, že se to snad nikdy nenaučím, ještě ke všemu v centru velkýho města.. Ještě teď si vzpomenu na ty propocený trika.. :D Chcípalo mě to pořád, řadila sem brzo, couvání a parkování ani nemluvím :lol: Když se na závěrečky nebudeš ještě cítit, tak si přikoupíš kondiční jízdy, je to lepší než zbytečně platit nevydařenou zkoušku ;) Já sem teda měla auto dřív než řidičák, tak jsem měla velkou motivaci, jinak bych se na to snad vyprdla. :mrgreen: Počkej až budeš jezdit úplně sama, to jsou teprv stresy.. Ale jak píší nademnou.. Je jen o praxi, když tak přemýšlím, tak jsem se začala cítit fakt jistá tak po roce.. A to jsem řídila každý den, o víkendech třeba i 400..500km.. To mě asi nejvíc naučilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
11.3.21 20:24

Heled řidičák mam napoprvé, kazdy den jezdím 5 let a dneska jsem vyjela z parkoviště, ze jsem se styděla, tak rychle jsem pustila spojku, ze mi to vystrelilo :lol: Začátky jsou těžký, ale den ode dne to bude lepší, člověk si to proste musi osahat a zvyknout si na to… Urcite to nevzdavej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 20:33

Mockrát děkuju všem za vaše odpovědi, nečekala jsem, že to bude tak rychlé. Už se cítím o dost lépe.
@Tamtama tak to jsem ráda, že jste si už jistější, popravdě mi couvání taky nedělá problém :D
@duhovymedvidek Váš komentář mě opravdu uklidnil a potěšil, děkuju :) @Cenarius Vím, že získáním řidičáku to nekončí, jen jsem z toho byla docela smutná, samozřejmě jsem nečekala, že mi to hned všechno půjde. Věřím že když se budu snažit vytrvat, tak to zvládnu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 20:39

@Janee19 Moc děkuju, soucítím s tebou, hned se v tom necítím tak sama :) Vytrvám, protože věřím, že to můžu dokázat :) @Nnikkolla I Vám velké díky, Vaše odpovědi mi dávají pocit, že žádný učený z nebe nespadnul a příště to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
11.3.21 21:12

Ještě u posledních jízd jsem neustále dostávala sekec, že necumim do zrcátek… kruhové objezdy byly pro mě smrt, podradit, točit volantem a ještě blikat? :lol: Ten můj instruktor byl ale peckovy, jak chvilkama řval, s láskou na to vzpomínám. Po jízdě jsem byla úplně ale úplně mokrá, do práce jsem si musela nosit náhradní hadry. Tenkrát jsem ještě kourila, takže jen co jsem vylezla, tak jsem palila div ne obouruc a ten instruktor se mnou a smáli jsme se tomu jak paka. Teď v červnu to budou 4 roky, co mám papíry a řazení nesnáším furt, vyřešeno autem s automatem a troufám si říct, ze v autě tohoto typu řídím dobre… s manuálem jsem proste nervózní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
11.3.21 21:33

No co ti mám na to říct, hlavně to nevzdávej :palec: pokud nejsi úplná lama, autoškolu dáš. Ta sranda začíná stejně až po ní ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
11.3.21 22:42

Tak řízení je jedna z mala věci co mi jde a jsem v tom trochu chlap. Neridila jsem několik let, tak jsem si vzala kondiční jízdu a instruktorka se divila, ze proč tam vlastně jsem. Kdysi mi instruktor říkal, ze vyjezdenx je člověk cca po 10 tis kilometrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
11.3.21 23:49

Já doteď říkám, že po dodělání řidičáku jsem vlastně neuměla jezdit. Bohužel těch lekcí je tak málo, že je to tristní. Pak jsem jezdila dost sporadicky a nemohla říct, že „je to hladké“ řízení. Zlom nastal, až když jsem překonala strach a začala jezdit do práce autem ve špičce, pak to šlo velmi rychle a po 2 letech jsem vyježděná, že si už opravdu věřím. Přitom byla chvíle, kdy jsem měla nehodu a skoro si řekla, že už nikdy řídit nebudu. Ale byla jsem přemluvena, a ještě že tak. :mrgreen: Nesmí to člověk vzdát. Před tím zlomem to byl stálý stres a nechtěla jsem ani nikoho vozit, vždy radši sama. Řídím tak 10 let, ale strašně záleží na intenzitě. Malé cesty se nedají počítat, bohužel se musí překonat strach a jezdit jezdit a nevzdat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat