Jizva dva milimetry po císaři

Anonymní
18.5.18 20:05

Jizva dva milimetry po cisari

Hezky vecer vsem, jsem nekolik let po cisari. Chteli jsme se snazit o druhe dite, nicmene dr mi po namereni jizvy 2 mm dalsi tehotenstvi nedoporucil. Je tady nekdo, kdo pres takto tenkou jizvu dite normalne donosil? Nebo kam zajit na vysetreni k nejakemu odbornikovi? Ktery ma treba lepsi sono? Proste rada bych, aby mi to kdyztak potvrdil jeste nekdo jiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24428
18.5.18 20:10
@Anonymní píše:
Hezky vecer vsem, jsem nekolik let po cisari. Chteli jsme se snazit o druhe dite, nicmene dr mi po namereni jizvy 2 mm dalsi tehotenstvi nedoporucil. Je tady nekdo, kdo pres takto tenkou jizvu dite normalne donosil? Nebo kam zajit na vysetreni k nejakemu odbornikovi? Ktery ma treba lepsi sono? Proste rada bych, aby mi to kdyztak potvrdil jeste nekdo jiny.

Já bych si nechala přeměřit jizvu ještě i jinde. Mám dva císaře a mezi nima mi nikdo jizvu neměřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30292
18.5.18 20:14

Zajdi si prostě jinam, k jinému lékaři, a můžeš jejich vyjádření porovnat. Kam to ti nikdo nepoví, když nikdo neví, kde bydlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
18.5.18 20:20

lucika.k

Víc hlav, víc ví…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 20:25
@inkakřivák píše:
Zajdi si prostě jinam, k jinému lékaři, a můžeš jejich vyjádření porovnat. Kam to ti nikdo nepoví, když nikdo neví, kde bydlíš.

Jsem z Prahy :)

• Citovat
  • Nahlásit
14001
18.5.18 20:39

Měla jsem císaře s dvojčaty, zákaz otěhotnění dva roky po řezu. NO otehotnela jsem 4 měsice po porodu :D. Takže rizikové, časté kontroly a císaře. Tkže je zákaz a zákaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 20:46

On to každý měří jinak a s dost různými výsledky :nevim:. Stačí kliknout o chloupek jinak a už tam lítají milimetry…
Já měla teď myslím nějak 1,6 a rodila jsem přirozeně. Dr. mě seznámil s riziky, ale říkal, že komplikace bývají výjimečné a především tehdy, kdy je jizva výrazně ztenčená na jednom místě (ta moje byla rovnoměrná).

• Citovat
  • Nahlásit
9100
18.5.18 21:03

Já rodila císařem přes půl rokem..doktor se mě po šestinedělí ptal na antikoncepci a řekl mi, že pokud chceme druhé dítě, máme se prostě snažit, kdy budeme chtít. Prý se to takhle doporučovalo dřív, počkat nejlépe dva roky. Je pravda že nebydlíme v ČR a na každé kontrole v těhotenství provádí ultrazvuk. A když mě propouštěli z porodnice, doktorka měla úplně stejný názor. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2276
18.5.18 22:07

Nikdo mi jizvu po prvním císaři neměřil. Prý se to dělá až před porodem. Zhruba 14 dní před porodem jizva OK a mohla jsem rodit vaginálně. To jsem zkusila a málem mi rupla. Jsem fakt vděčná zkušené lékařce, která na mě jednou sahla a hned mě hnala na sál. Mladá holka, co tam byla 10 dní, nic nepoznala a to mě vyšetřovala několikrát :zed: Takže pokud budu chtít třetí dítě, před otěhotněním mě doktorka pošle na lépe vybavené pracoviště (nevím, kam). Tam zkontrolují jizvu. Jinak mi jí po druhém císaři kontrolovali ještě před propuštěním z porodnice a pak jsem tam byla ještě po půl roce ;) Z vlastní zkušenosti si myslím, že je lepší si jizvu nechat zkontrolovat (zkus třeba porodnici nebo obvolat místa, kde dělají screening). Držím palce, aby jizva byla OK a následně pohodové těhotenství ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.18 10:21
@Anonymní píše:
On to každý měří jinak a s dost různými výsledky :nevim:. Stačí kliknout o chloupek jinak a už tam lítají milimetry…
Já měla teď myslím nějak 1,6 a rodila jsem přirozeně. Dr. mě seznámil s riziky, ale říkal, že komplikace bývají výjimečné a především tehdy, kdy je jizva výrazně ztenčená na jednom místě (ta moje byla rovnoměrná).

Ja ji mam asi ztencenou v jednou miste prave. Dr mi rekl, ze je asi 80% sance, ze mi deloha rupne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 15:54

Ja mám jizvu 7 mm a bylo mi řečeno počkat rok. Můj osobní názor je, že něco za něco. To, že se udělá císař a dítě / matka se mnohokrát zachrání, má zase své stinné stránky. Na druhou stranu, v podstatě každé těhotenství je risk. Já bych si ale být Tebou nechala jizvu pořádně prohlédnout např magnetickou rezonancí, ještě než šířka, je u jizvy důležitá její struktura ( která určuje jak bude pružná..je to něco jako kdyby se někdo ptal zda při určitém tahu praskne dvoumilimetrovy papír či dvoumilimetrova kůže..třebas.. velký rozdíl ) ale normálně tohle lékař řešit nebude, je to nadstandardní, musíš z vlastní iniciativy. A rozhodně se nikdy nikdo nepodepíše praskne / nepraskne. Ale tak to ani u normálního těhotenství nikdo nepodepíše donosí / nedonosí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.18 15:59
@luci.no píše:
Nikdo mi jizvu po prvním císaři neměřil. Prý se to dělá až před porodem. Zhruba 14 dní před porodem jizva OK a mohla jsem rodit vaginálně. To jsem zkusila a málem mi rupla. Jsem fakt vděčná zkušené lékařce, která na mě jednou sahla a hned mě hnala na sál. Mladá holka, co tam byla 10 dní, nic nepoznala a to mě vyšetřovala několikrát :zed: Takže pokud budu chtít třetí dítě, před otěhotněním mě doktorka pošle na lépe vybavené pracoviště (nevím, kam). Tam zkontrolují jizvu. Jinak mi jí po druhém císaři kontrolovali ještě před propuštěním z porodnice a pak jsem tam byla ještě po půl roce ;) Z vlastní zkušenosti si myslím, že je lepší si jizvu nechat zkontrolovat (zkus třeba porodnici nebo obvolat místa, kde dělají screening). Držím palce, aby jizva byla OK a následně pohodové těhotenství ;)

No, tohle právě mluví za to, že jde dost o strukturu jizvy, že ji měří až před porodem. Protože ať počáteční stav 2, 5, 7 nebo kolik mm, doktor netuší, jak se bude jizva s roztahujici se dělohou chovat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama