Jizva po porodu - vylézající červená “nitka”

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teeer
Povídálka 36 příspěvků 27.10.18 19:11
Jizva po porodu - vylezajici červená “nitka”

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, zda někdo z vás neměl stejný problém a jak se to vyřešilo. Prave ukončují sestinedeli a před nekolika dny jsem si všimla, ze mi z jizvy na hrází koukají dvě červené “nitky” - nevím, jak lépe to popsat. Zprvu jsem si říkala, zda to není nit, i když jsem si našla kousek vypadavaciho stehů, který byl bílý. Ale říkala jsem si, ze třeba doktorka použila jiný typ nitě kvůli něčemu. Ale teď jsem zjistila, ze je to tkáň, vypadá celkem čerstvé a citlivé - taky ze je místo stále citlivé (při utirani, na dotyk). Na sex není nejmenší pomyšlení a ten stav mi připadá už několik dni neměnný. Citlivost a bolestivost se nezmirňuje. Kontrolu mám bohuzel až za 10 dni. Měla jste to některá taky? Co vám řekl doktor - co to vlastně je? Byl nutný nějaký chirurg. zakrok? Nebo to časem znevitlivelo? Dekuju!

Reakce:

Laurie
Kecalka 383 příspěvků 27.10.18 19:19

Co to je ti neporadim, ale na kontrolu do porodnice nebo ke svému gyn můžeš přece i dřív.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 27.10.18 19:28

Ano, je to granulace jizvy. Měla jsem a musela na odstranění pod narkozou, ale jestli mas jen dvě nitky, tak na nic necekej a bez na ambulanci do porodnice - to se dá vyřešit jen lokálním umrtvenim. Časem se to bude horsit a krvacet

elena.78
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.10.18 20:00

@Tichošlápek

A co to je ta „granulace jizvy“? :think:

Moje kamarádka šla po porodu na plastiku spodku, měla potrhané porodní cesty. Když si sáhnula dovnitř, cítila jak tam má kusy utrhané tkáně. Tak jí to vypalovaly lejzrem.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 27.10.18 20:14

@elena.78 je to vlastně živá tkáň, která z jizvy roste

elena.78
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.10.18 20:23

@Tichošlápek

Ahá, tak to už si umím představit. A není to proto, že mudr. zašil zakladatelku „na hulváta“?

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 27.10.18 20:27

@elena.78 ne, občas se to stane, je to součást hojení jizvy a když se to vymkne, tak to pak roste ven.

teeer
Povídálka 36 příspěvků 31.10.18 01:34

@Tichošlápek Děkuji za odpovědi, pomohlo mi to. :) Když si vzpomenu, dam sem pak zpětnou vazbu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >