Jizva po sekci a další těhotenství?

Anonymní
4.7.20 21:19

Jizva po sekci a další těhotenství?

Ahoj holky. Možná tady tohle téma už bude, ale ráda bych se zeptala teď aktuálně. Mám rok a půl starého chlapečka a chtěli by jsme druhé miminko. Moje dr.mi říkala ať počkám cca 2 roky po první sekci. Jizvu mám tenkou v jednom místě 2,5 mm. Máte někdo podobnou zkušenost? Kdy jste se snažili o, druhé? Já na první čekala 5 let, bojím se, že to druhé bude taky dlouho trvat. Samozřejmě nemusí, ale člověk nikdy neví. Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

550
4.7.20 21:26

Ahoj, jsem po sekci v září 2018. 2 roky po sekci, tedy v září 2020 :mrgreen: mám termín s druhým mimi. Nikdy jsem příliš nezkoumala šířku ani stav jizvy a upřimně, ani jsem se jí po porodu moc nevěnovala (mazání, masírování apod.) Ani moje doktorka to příliš neřeší, takže soudím, že je všechno v pořádku. Dokonce prý zatím ani nevidí důvod, proč by tentokrát nemohl jít porod přirozeně, pokud okolnosti dovolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
4.7.20 21:42

Přední gynekologové aktuálně říkají, že jizva po sekci se hojí půl roku. Pak už nebude lepší ani horší…Já bych to nějak intuitivně protáhla na ten rok…Ty jsi rok a půl po sekci, to už ženy těhotní běžně, znám takových celou řadu. Nějak se mi nezdá, že by se za půl roku měl stav jizvy dramaticky zlepšit :nevim: A pokud je už ted jizva v místě ztenčená, asi tě čeká další SC. :think:
Ale nejsem samozřejmě tvůj gynekolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 21:57

No, já ani nevěděla, že se nějak měři a že může být tenká. Na kontrole jsem byla před půl rokem a že je teď o, něco lepší, ale že ještě v prosinci. Jj druhý s. c.mě čeká. Ale já bych už druhé mimi zkusila,.ale nadruhou stranu se bojim komplikací kvůli tomu tencimu místu. Ale zase si říkám,.spoustu mamin to neresilo ani, doktoři to nějací neřeší. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16367
4.7.20 22:01

Muj gynekolog tenkost jizvy vubec neresil, ale vubec. Kdyz jsem se pak nekdy kolem 33tt ptala, jak je jizva tlusta (ze to je dulezite, to jsem nabrala tady v diskuzich) tak se na mne divne podival a rekl, ze to se resi az tesne pred porodem, pokud vubec a ze se tim nemam trapit. Navic to prej neni nijak smerodatne. Clovek by si myslel neco jineho, kdyz cte vsude na netu, jak se proziva tenkost jizvy. A to je muj gynekolog dost velka kapacita, takze si myslim, ze asi vi, o cem mluvi.

Kdyz jsem po druhem cisari byla na kontrole a delal mi ultrazvuk, tak zcela udivene hlasil, ze kdyby nevedel, ze jsem byla operovana, tak by to na ultrazvuku nepoznal, prej jsem se tak uzasne zahojila, ze tam nevidi NIC, zadnou stopu po sekci. Tak nevim, co si mam o tom myslet, znamena to, ze ma jizva ma tenkost 0mm? No treti dite neplanujem, takze asi jedno.

Ale zratka a dobre, co tim chci rict je to, ze si nemusis delat takove starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 22:07

Hmmm, asi máš pravdu. Pořád nad tím přemýšlet je snad ještě horší. No my to s manželem probereme a kdyžtak se obrátíme na jiného dr. Každý doktor má svoje…

• Nahlásit
  • Citovat
2431
4.7.20 22:08

Mě doktor říkal, že počkat rok po sekci a pak můžu otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
4.7.20 22:13

Mně řekl doktor, že po 6 měsících po první sekci nemusím mít strach otěhotnět, že se jizva dál nemění. Děti mám s rozdílem 20 měsíců a s jizvou problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
4.7.20 22:14

Ahoj, me muj dr rikal, ze tloustka jizvy stejne nic nerika, ze je to hlavne o elasticite, takze ta 2mm muze byt mnohem odolnejsi nez ta 5mm. Jinak ja jsem rodila 2 roky od cs a jizvu nikdo neresil a kontrolovala se az u porodu (porodila jsem nakonec prirozene)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 22:23

Asi se poptám i u jiných doktorů. Moc vám holky děkuju :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6863
4.7.20 22:41
@Anonymní píše:
Asi se poptám i u jiných doktorů. Moc vám holky děkuju :hug:

Asi bych to neřešila. Ta tloušťka už se měnit nebude.

Změří ti to až v těhotenství a podle toho uvidíš. Já po sc rodila 2× normálně s tím, že je sice tenká, ale všude stejně. Že je horší právě to ztenčení na jednom místě.
(btw měřit na desetiny milimetru doktorům moc nejde, každý to tam klikne jinak a dost se ty hodnoty rozchází)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
4.7.20 22:54

Kamarádka rodila sekcí třikrát, vím že vždy sledovali stav jizvy. Druhé a třetí dítko má od sebe 17 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15790
4.7.20 23:07

Mě lékaři striktně zakázali rok otěhotnět a další těhotenství doporučili až za dva roky po porodu. Ona není sekce jako sekce, někdy prostě děloha potřebuje více času, aby se dostala zpět do formy. Dodržela jsem dva roky a stejně jsem měla problém dítě donosit. Takže pokud s něčím takovým lékař přijde, je dobrý ho poslouchat a nedávat na rady na netu od diskutujících, kteří na rozdíl od tvého lékaře neznají tvůj zdravotní stav. Určitě to můžeš konzultovat i s jiným lékařem, ale nejlíp s takovým, který má k dispozici tvůj porodopis. Věř mi, že čekat, jak děloha zvládne těhotenství není žádná sranda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1643
5.7.20 09:10

Prvni sekce 2016, druha sekce 2018 a ted 2020 bude treti sekce. Jizvy nikdo neresil pred a ani behem tehotenstvi. Snad jen pred druhou sekci se v Motole podivala UTZ na tloustku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.7.20 11:41

Já vím, co řekne dr.bych měla respektovat. Jen nechápu proč to moje dr.tak řeší, že mám tloušťku 2,5mm a jiným dr.je to úplně jedno a spoustu mamin porodilo do dvou let? Četla jsem, že nad 3mm se dá rodit přirozeně, pod 3mm sekce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama