Jizva u kojence - zmizí s věkem?

1305
26.4.20 18:58

jizva u kojence - zmizí s věkem?

Ahoj,
moje 6m holčička byla nedávno na operaci bříška a má tedy kolem pupíku jizvu. Rána se hezky hojí, podle doktora nebude jizva později moc vidět. Kdyžtak se prý upraví, kdyby jednou stahovala nehezky kůži.
Nemá někdo zkušenost s operovaným dítětem, jak se věkem tyto celkem velké jizvy ztrácí? Má cenu to teď nějak řešit nebo opravdu zmizí? Nerada bych, aby se jednou holka styděla svléknout a doktoři mi pak řekli, že jdeme pozdě. Na webu estetické kliniky jsem našla, že nejlepší výsledky jsou u odstraňování „mladých“ jizev, cca do roka od vzniku. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6271
26.4.20 19:14

Hlavne to. postupne zbela, to bude v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
26.4.20 19:23

Jizva nezmizí ale postupně zbělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
26.4.20 19:35

Nevystavovala bych ji sluníčku a mazala olejickem. Pokud by postupně nemizela tak bych časem klidne zasla na nějakou konzultaci k dermatologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
26.4.20 19:39

Každá kůže se hojí jinak, nedá se to paušalizovat. Já jsem po císaři a mám problém jizvu najít. Ale já se všeobecně dobře hojím. Osobně bych počkala aspoň ten rok a podle stavu jizvy bych zvážila jít s malou na laserové ošetření. Ale i tak si myslím, že zbyde maximálně bílá čárka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 19:55

Ahoj. Nikdo teď jednoznačně neřekne, jak to bude vypadat později, ale myslím, že to bude dobré. Já mám dvě děti, jedno operované v roce a jizvy sice vidíme, ale jen proto, že víme, že je tam má, jiní lidé si niceho nevšimnou a to měl jednu z jizev na bříšku. Vseobecnė se mu vše hojí dobře. Druhé dítě, malá katastrofa, každý úraz zanechá jizvu, i úplné banality, i lékaři byli paf z toho, jak se mu vše špatně hojí. Dodnes se ptají z čeho má jizvy na ruce, ty jsou vidět nejvíce. Naštěstí je to kluk a bere to sportovně. Pokud jde o různé masti, vyzkoušela jsem na jizvy ledacos, dala do toho spoustu peněz, nakonec zjištěno, že obyčejné sádlo má stejné výsledky. A ještě jedna rada, nespěchejte s laserem a podobnými rozhodnutími, to jsem udělala já a konečný výsledek je horší než kdybych to nechala tak, hold jsem si taky myslela, že malé dítě to zvládne lépe a lépe se zahojí.

• Nahlásit
  • Citovat
1305
26.4.20 19:58

Moc děkuji všem za odpovědi, dáme tomu tedy čas a uvidíme za ten rok. Mažu sádlem a zkouším tlakovou masáž jako u císaře, snad to bude pak opravdu dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20171
26.4.20 20:32

Dite poroste, jizva zesvetla i se opticky zmensi.
Kdyz to nebudes resit ty nebo nejblizsi okoli a naucite dite s jizvou zit, zadny mindrak se svleknout mit nebude, i kdyby ta jizva zustala v dospelosti viditelna. Protoze deti takove esteticke zhovadoslosti fakt neresi.
To ti pisu jako dospela zenska s 10 cm jizvou mezi prsama z detstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
27.4.20 09:14

@Svistice my s tím problém nemáme, přítel sám je jak válečnej veterán, ale když vidím, co všechno řeší 13letá neteř ( a z domova to fakt nemá).. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20171
27.4.20 18:48

@jezz1e Tak okoli muze mit blbe kecy. To muze mit na cokoliv. Zazila jsem, ze se 12 letemu klukovi spoluzaci smaly, ze mu rostou chlupy, zacina mutovat a musi se zacit holit. :roll: Kdyz je dite sebevedomy a pripraveny, tak si z nich nic nedela a pripadne dokaze debilky rovnou uzemnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama