Jména hodící se k příjmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 19:59
Jména hodící se k příjmení

Jak hodně vám záleží na tom, aby se jméno hodilo k příjmení? Řídili jste se podle toho? A jak vám zní třeba jméno končící na M k příjmení, které začíná na N či na B? Vyslovuje se to dobře? Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12178 příspěvků 25.11.18 20:07
@Anonymní píše:
Jak hodně vám záleží na tom, aby se jméno hodilo k příjmení? Řídili jste se podle toho? A jak vám zní třeba jméno končící na M k příjmení, které začíná na N či na B? Vyslovuje se to dobře? Děkuji za názory.

Co je vyslovitelného třeba na Radim Novák nebo Radim Brousek? Neřídila jsem se žádnými pravidly ani emiminem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 20:27

Neresila jsem jak se hodi, spis jsem jen resila aby jmeno nekoncilo na stejne pismeno jako zacina prijmeni.. Ale kdyby to bylo jedine co by se mi libilo klidne bych ho dala :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 25.11.18 20:30
@Anonymní píše:

Znám velmi málo lidí, kde jsem měla dojem, že se rodiče museli zbláznit. :mrgreen: ohledně vybírání nového jména je vždy hrozné haló, ale přitom se 99% z nás jmenuje tak, že by to na emiminu totálně propadlo 8)

a12
Vesmírná mluvilka 33010 příspěvků 25.11.18 20:34
@Lalelale píše:
Znám velmi málo lidí, kde jsem měla dojem, že se rodiče museli zbláznit. :mrgreen: ohledně vybírání nového jména je vždy hrozné haló, ale přitom se 99% z nás jmenuje tak, že by to na emiminu totálně propadlo 8)

Ono to za chvili bude jedno kdyz se tema jmena nebudem moct ani oslovovat :mrgreen: :mrgreen:

M-A
Kecalka 178 příspěvků 25.11.18 20:44

Ja jen řešila, jelikož príjmení začíná na Š, aby jméno nekončilo ma Š, například Tomáš, Matyáš, Tadeáš, aby to nebylo cele usislane, jinak spis vyznam nebo souvislosti a citove jsme vybirali jmeno

dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 25.11.18 20:48

Tak se nemusí představovat Tomáš Šmikánek, ale Šmikánek Tomáš a je po problému s písmenem. Dala bych, co se vám líbí :kytka:

M-A
Kecalka 178 příspěvků 25.11.18 20:59

@dedrichov to je pravda, ale to v dospelosti nejspis, kdy je problem se sislanim uz vetsinou pase, ale u skolkovych a skolnich deti je sled jmen vetsinou stale jmeno a potom prijmeni :palec:

dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 25.11.18 21:06
@M-A píše:
@dedrichov to je pravda, ale to v dospelosti nejspis, kdy je problem se sislanim uz vetsinou pase, ale u skolkovych a skolnich deti je sled jmen vetsinou stale jmeno a potom prijmeni :palec:

tak jestli se jedná o šišlání, některé děti neumí R-Ř -sykavky, L, K … tak je to v podstatě jedno.

terien
Echt Kelišová 8478 příspěvků 25.11.18 21:15

Ano, záleželo mi na tom a řešila jsem to. A vyřešila. Ta písmena co jsi uvedla mi přijdou v pohodě.

Janli
Kelišová 6306 příspěvků 25.11.18 21:24

Já jsem to řešila. Vybírala jsem jméno tak, aby s příjmením tvořilo celek, aby se oboje dobře vyslovovalo. Svoje oblíbené jméno jsem zavrhla, protože k příjmení se nehodilo. Ono je potřeba myslet na to, že jméno se mi sice může líbit, ale to dítě s tím bude žít celý život a bude se většinou představovat celým jménem. Vybrat mu pěkné a zvučné jméno, to byl pro mě základ.

Patrisha
Kecalka 104 příspěvků 27.11.18 11:48

Holky když se o tom tak bavíme.. na jediném jméně kterém jsme se shodli je Jonáš a přesně je tady problém s tím přímením na Š. Ale tady nejde asi tak o shodu jako že se nám jiná jména nelíbí :mrgreen: jo vlastně chlap chtěl ješět Fabiána :mrgreen: to nechci. Nedáte někdo nějakou inspiraci na jméno klučičí? Nelíbí se mi žádná taková jako Matyáš a Tadyáš a taková ty co má každý. žádná koncovka =slav či =mil :lol: dík

a12
Vesmírná mluvilka 33010 příspěvků 27.11.18 13:15
@Patrisha píše:
Holky když se o tom tak bavíme.. na jediném jméně kterém jsme se shodli je Jonáš a přesně je tady problém s tím přímením na Š. Ale tady nejde asi tak o shodu jako že se nám jiná jména nelíbí :mrgreen: jo vlastně chlap chtěl ješět Fabiána :mrgreen: to nechci. Nedáte někdo nějakou inspiraci na jméno klučičí? Nelíbí se mi žádná taková jako Matyáš a Tadyáš a taková ty co má každý. žádná koncovka =slav či =mil :lol: dík

Tak hezkych jmen je hodne, kazdymu se libi neco jinyho tak tezko rict.. My u kluka taky meli krizi moc klucicich jmen se na nelibi.. A to mame kluky dva :mrgreen: o holcicim bysme ani nemuseli premyslet..
Ale, kamaradka taky dala chlapeckovi jmeno koncici na Š a příjmení jim zacina na š.. Libili se jim nejvic, nechali si teda jeste cas na rozmyslenou.. Ale nakonec rodila skoro o dva mesice driv tak to jmeno proste dali..

Patrisha
Kecalka 104 příspěvků 27.11.18 13:31

@a12 A jaká máte jména? :)

a12
Vesmírná mluvilka 33010 příspěvků 27.11.18 15:31
@Patrisha píše:
@a12 A jaká máte jména? :)

Originalni adam a david :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >