Jméno Alex k českému příjmení, ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 13:20
Jméno Alex k českému příjmení, ano nebo ne?

Ahoj,

prosím o názory. Přijde vám jméno Alex příliš „exotické“ k českému příjmení? Jméno se nám moc líbí, nechceme dávat Alexandr, protože se nám Alex líbí více a hlavně máme příjmení začínající na R a opravdu se to vyslovuje hůře (Rožnovský). Je to pro mě trošku těžké, protože mám rodné příjmení cizího původu, tedy vždy jsem přemýšlela nad skupinou jmen, která se k cizímu příjmení hodí dobře a teď ám vybírat k tomuto příjmení :lol:… jinak by připadalo v úvahu jméno Adam, ale ten Alex se mi líbí daleko více. Na ničem jiném jsme se neshodli. Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lapagerie
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 13:22

Je to moc hezká kombinace

Kobilka_21
Povídálka 25 příspěvků 17.04.18 13:23

Ahoj!
Podle mě jde ta kombinace krásně k sobě. Osobně se mi Alexandr taky nelíbí, ale Alex zní hezky. V dnešní době nikdy nevíš, kde pak tvé dítko skončí, takže se mu pak může „exotické“ jméno hodit :palec:

Elísek1983
Kecalka 148 příspěvků 17.04.18 13:24

Mě se to líbí ;)

Lalelale
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.04.18 13:24

Je to moc hezké jméno, třeba ten Alex Rožnovský mi přijde úplně v pohodě. Upřímně, třeba zcela běžné jméno Alexandr mi přijde mnohem krkolomnější :)

pe-terka
Extra třída :D 14131 příspěvků 17.04.18 13:25

Já jsem si vzpomněla na Alex Mynářovou :oops: :lol: (žena).
Mě se tedy moc nelíbí, zní mi tvrdě, Dala bych toho Adama. Ale není to moje dítě, vy ho budete celý život oslovovat. Takže dejte pode sebe :kytka:

jkra
Generální žvanilka 23332 příspěvků 17.04.18 13:30

Mame v ulici, Alex a prijmeni na R. Uplne normalni jmeno.

jkra
Generální žvanilka 23332 příspěvků 17.04.18 13:30

Deti na nej volaji Aliku, Ali. Alexiku.

Janli
Závislačka 3852 příspěvků 6 inzerátů 17.04.18 13:31

Alex je krásné jméno a není exotické. K Rožnovský se tedy hodí více Adam, protože když to jméno vyslovíš celé, u Alexe tě přechod mezi jménem a příjmením trochu kopne v puse. Adam Rožnovský se vyslovuje hladčeji. Ale i tak je to jméno, které k příjmení jde. Pro nás byl Alex taky favorit.

LenaNell
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 17.04.18 13:32

Přítel má syna Alexe k vyloženě českému příjmení.

robinka
Kecalka 479 příspěvků 17.04.18 13:32

Krasne jmeno, vyborne se k sobe s prijmenim hodi.  :potlesk:

Jagwa
Stálice 91 příspěvků 17.04.18 13:36

Mě se to líbí :palec:

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2465 příspěvků 17.04.18 13:38

Pěkné je oboje, Adam se vyslovuje lépe, to je fakt

mrav
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 17.04.18 14:10

Ogar :lol: :pankac: :kytka: :mavam:

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 17.04.18 14:18

Alex Rožnovský mi nezní úplně blbě. Je fakt, že Alexandr by nešlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama