Jméno Charlotte + nevhodné příjmení

Anonymní
27.10.19 09:27

Jméno Charlotte + nevhodné příjmení

Ahoj. Chtěla bych vás poprosit o názor. Jsem těhotná a čekáme holčičku. Moc jsme si ji přáli, tak jsme moc šťastní. Zatím jde vše dobře, obě jsme v pořádku. Řešíme však menší problém ohledně jména. Já jsem celý život chtěla holčičku Charlotte. Ne kvůli nějaké módní vlně, ale protože se tak jmenovala moje milovaná prababička. Příteli se to jméno také líbí. Problém však je, že k tomuto jménu máme naprosto nevyhovující příjmení. Malá se bude jmenovat po tatínkovi - Stařečková. Charlotte Stařečková zní strašně. Evokuje mi to takové ty šílené kombinace jako Jennifer Vomáčková nebo Jessica Vokurková. Nevím, jak to vyřešit. Přítel ještě navrhl českou verzi Šarlota, což možná zní malinko lépe v kombinaci s tím příjmením, ale stejně žádný zázrak. Na jiném jméně jsme se neshodli. Charlotte si moc přejeme, na druhou stranu se jí nechceme „pomstít“ tou nevhodnou kombinací jména a příjmení. Napadlo mě ještě jméno zkrátit na Lotte/Lotta/Lota, ale také mi to moc nejde „přes uši“. Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27.10.19 09:29

Jedině Šarlotu. Je to hezké jméno. Všechny ostatní nečeské verze budou prostě vypadat směšně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24336

V té české verzi mi to připadá OK… Nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111

Šarlota zní lépe, ale žádné terno :) Na druhou stranu se jednou dcera vdá a kdo ví, jaké bude její příjmení pak. Nešlo by dát dvě křestní jména? První nějaké lépe znějící a druhé Chalotte/Šarlota? Říkat ji pak můžete jak chcete, ale oficiálně by to vypadalo lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
27.10.19 09:30

K prijmeni Stařečková nejde ani jedno :D ale zaleží spíš na vás. Podle mě byste měli vybrat nějaké české jméno :)

Příspěvek upraven 27.10.19 v 09:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 09:30

Podle mně kdyby to byla Šarlota a říkali by jste jí Lota/Lotka tak to bude úplně v pohodě. ;) Ale to je jen můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17037
27.10.19 09:31

Vždyt je to jedno za pár let se vdá a možná se bude jmenovat ještě hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7868
27.10.19 09:33

No nic moc ani v jedné verzi, v té české je to o chlup lepší, to sama víš.
Já bych to nedala, ale když jste na to tak fixovaní :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13474

Já bych jí hlavně nedala tak blbý příjmení. Tvoje není lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20767

Dejte českou podobu Karla a Šarlotko jí říkejte. I když si myslím, že byste se do české podoby určitě zamilovali taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6490
27.10.19 09:43

Já bych dala Karlu. Ale Lota Stařečková taky není špatná. Ale Karlička je super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
27.10.19 09:43

Šarlota Stařečková zní normálně ;) i když pro někoho to možná bude jako jazykolam :D ale zní to fakt originálně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
27.10.19 09:45

Jméno je krásné v češtině. Sarlotka. Ale k příjmení opravdu nehezke. Bude se jí hlavně velmi špatně vyslovovat, je to málem jazykolam. Já bych ho nedala vůbec. Nebo dala tvé příjmení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47323
27.10.19 09:46

A tvé příjmení? Tohle je blbá kombinace :? Jméno krásné ale k cizímu příjmení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
27.10.19 09:47

Ja bych se teda hlavně vyhnula zdvojeným souhláskám, jako dvě “l” nebo “t” ve jméně a podobně…podle mě to potom je akorát tak na palici, všude spelovat svoje jméno. :roll: Ja to takhle mám s příjmením, které není české, a je to teda fakt vopruz :cert:

Příspěvek upraven 27.10.19 v 09:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama