Jméno Elizabeth Noemi Izabell nebo Sára

Anonymní
26.8.21 21:38

Jméno Elizabeth Noemi Izabell nebo Sára

Jaké jméno se vám líbí více?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25165
26.8.21 21:39

Záleží na příjmení, k nějakému čistě českému je většina spíš trapas. Zvolila bych Sáru, to je nejnormalnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
26.8.21 21:43

Elizabeth mají sousedi, všichni jí stejně říkají Bětko a ona musí chuděra pořát vysvětlovat jak se to její jméno píše, proto bych takové jméno nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21061
26.8.21 21:44
@Anonymní píše:
Jaké jméno se vám líbí více?

Dala bych Isabella. Se S jméno vypadá lépe. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
26.8.21 21:45

Jestli žijete v ČR, tak Sára. Noemi by taky šla, jestli se vám líbí víc. Elizabeth bych u nás nedala a Izabell takhle psanou už vůbec ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3486
26.8.21 21:47

Připadá mi, že „exotická“ jména volí lidé, kteří si nepřijdou dost zajímaví a chtějí upoutat pozornost alespoň dítětem. To, že jejich dítě bude doživotně křestní jméno každému druhému hláskovat, je příliš nezajímá. Jakoby nestačilo, že spousta lidí musí hláskovat příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11659
26.8.21 21:58

Elizabeth Noemi Izabell mi prijde jako dost dlouhy jmeno :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2385
26.8.21 22:00

Sára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
26.8.21 22:01

Noemi je krásný jméno, ale hodí se k zahraničnímu příjmení. Takže Noemi Zahradníčková nebude to pravý ořechový třeba 😀 Pokud máte klasický český příjmení tak bych dala Sáru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
26.8.21 22:04

@Veveří ja chci dat jednou cizi jmeno proste proto, ze mi ceska jmena prijdou fadni, dost se mi jich nelibi a celkove slovanska jmena nemusim. Mam rada anglosaska a severska jmena. A p. s.: v dnesni dobe se cizi jmena malokdy musi hlaskovat, pze vzdelany clovek, ktery cte alespon noviny nebo knihy tak se tam stejne s vetsinou cizich jmen potka. To jen nevzdelanci se musi ptat jak se co pise. Max u ty Isabelly se zepta si se z nebo se s. A ten kdo nevi jak se pise Elizabet kdy jeji nositelka je kralovna anglie je proste nevzdelanej imbecil s odpustenim.

Isabella - desne se mi libi zkratka Izzi :) a jako druhy pripadne Sara nebo Elizabeth.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
26.8.21 22:07

A btw jdeme cestou globalizace… vsude je dnes anglictina a z ni se prijima hodne anglicky pojmu a slov.. cestina casem stejne pujde smerem k zjednodusovani a buchvi jestli tu jeste za 100-200 let bude… takze globalizuje se jazyk a globalizuji se i jmena. Fakt je pitomost davat jenom cesky jmeno kdyz v okolnich zemich a vubec na celym svete je tolik krasnych jmen :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
26.8.21 22:07

Z toho vyberu bych dala asi Izabel(a). Bez žádných zdvojení atd. Noemi je taky dost zajímavé jméno a stejně jako u ty Izabely záleží dost na příjmení, pokud by to mělo být něco typicky českého, tak pak jedině ta Sara, ale já osobně bych to nedala. Elisabeth vůbec, to už radši Alžběta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2385
26.8.21 22:08
@Leenvecka píše:
@Veveří ja chci dat jednou cizi jmeno proste proto, ze mi ceska jmena prijdou fadni, dost se mi jich nelibi a celkove slovanska jmena nemusim. Mam rada anglosaska a severska jmena. A p. s.: v dnesni dobe se cizi jmena malokdy musi hlaskovat, pze vzdelany clovek, ktery cte alespon noviny nebo knihy tak se tam stejne s vetsinou cizich jmen potka. To jen nevzdelanci se musi ptat jak se co pise. Max u ty Isabelly se zepta si se z nebo se s. A ten kdo nevi jak se pise Elizabet kdy jeji nositelka je kralovna anglie je proste nevzdelanej imbecil s odpustenim.Isabella - desne se mi libi zkratka Izzi :) a jako druhy pripadne Sara nebo Elizabeth.

No tak zrovna ty sama jsi tu Alžbětu napsala v tomto příspěvku dvěma způsoby… Tak nevím, jestli jsi málo vzdělaná a nebo jestli jen málo čteš anebo možná nečteš ty správné knihy a noviny… :think:

Příspěvek upraven 26.08.21 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3337
26.8.21 22:08

Sára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
26.8.21 22:11
@Leenvecka píše:
@Veveří ja chci dat jednou cizi jmeno proste proto, ze mi ceska jmena prijdou fadni, dost se mi jich nelibi a celkove slovanska jmena nemusim. Mam rada anglosaska a severska jmena. A p. s.: v dnesni dobe se cizi jmena malokdy musi hlaskovat, pze vzdelany clovek, ktery cte alespon noviny nebo knihy tak se tam stejne s vetsinou cizich jmen potka. To jen nevzdelanci se musi ptat jak se co pise. Max u ty Isabelly se zepta si se z nebo se s. A ten kdo nevi jak se pise Elizabetkdy jeji nositelka je kralovna anglie je proste nevzdelanej imbecil s odpustenim.Isabella - desne se mi libi zkratka Izzi :) a jako druhy pripadne Sara nebo Elizabeth.

Elizabet nebo Elizabeth? Izabel, Isabel, Izabell, Isabell, Izabelle, Isabelle, Izabella, Isabella… Za mě prostě ne, celý život hlaskuju příjmení a je to fakt opruz.

A ty očekáváš, že se tvoje dítě bude vždy a všude stýkat výhradně se vzdělanými lidmi, co čtou noviny a knihy? :lol:

Já bych dala Sáru, ale myslím, že ať dáš cokoli, divit se nebude nikdo, dneska je běžné leccos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat