Jméno Ezra pro kluka?

Napsat příspěvek
17624
29.3.17 20:55

Jedni vzdalenejsi znami maji Ezru, myslim, ze tatinek je Zid. Diteti je asi sest, nevim presne, ale v jejich rodine maji temer vsechny deti ponekud netypicka jmena, i tech deti maji vic nez je obvykle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
29.3.17 22:00

Pokud Vám nevadí že je to židovské jméno tak ho klidně dejte. Ale počítejte že reakce v okolí budou různé :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
29.3.17 23:30

Mně se to docela líbí :palec: Je to rozhodně neobvyklé, ale zase bych ho nezařadila mezi jména - úlety, což třeba pro mě je v diskusi zmiňovaný Juan (pokud jeden z rodičů není Španěl ;) ). Co se týče reakcí na jméno, ono si nevybereš… nedávno tady někdo sepsul jméno Radana, pro mě naprosto normální, nad kterým bych se ani nepozastavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.3.17 00:04
@Naniel píše:
Pokud Vám nevadí že je to židovské jméno tak ho klidně dejte. Ale počítejte že reakce v okolí budou různé :?

NEVADÍ že to je židovské jméno? 8o :roll: co to je zase za poznámky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6304
30.3.17 00:34

Židovských jmen je plný kalendář a některá jsou vysoko na žebříčku popularity, nikdo se nad nimi nepozastavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
30.3.17 01:24

Já bych měla obavy z toho, že mé dítě celý život povede tyto rozhovory: „Jaké je Vaše jméno?“ „Ezra Novák“ „Jakže?“ Ale mohu se mýlit. Schválně najděte někoho nezaujatého, řekněte mu to jméno a zeptejte se ho, jestli ví, jak se to píše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GregoryViolet
30.3.17 06:50

@enyf No, se psaním by problém být spíše neměl, pokud se to vysloví dobře. :D Navíc máme zřetelně polské příjmení a jméno by se k němu hodilo. K typicky českému spíše ne, ale takhle…

• Citovat
  • Upravit
3548
30.3.17 12:45
@GregoryViolet píše:
Pokud se vám oběma s partnerem vybrané jméno líbí, klidně může být.
Měla jsem za svobodna úplně obyčejné příjmení začínající V, přesto jsem téměř pokaždé musela upřesnit, že se nepíšu s dvojitým W.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 16:47
@GregoryViolet píše:
Zdravím všechny maminky, nedávno jsem si neskutečně oblíbila chlapecké jméno Ezra a vzhledem k tomu, že čekám chlapečka, bych o něm uvažovala. Líbilo by se? Příjmení máme cizí.

Ale jo proč né… Říkala bych mu: Ezrášek, Ezriš, Ez, Ezzý ;) Klidně bych k němu dala i méno druhé. třeba nějaké české či po nějakém vašem předkoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 17:47
@GregoryViolet píše:
@enyf No, se psaním by problém být spíše neměl, pokud se to vysloví dobře. :D Navíc máme zřetelně polské příjmení a jméno by se k němu hodilo. K typicky českému spíše ne, ale takhle…

Třeba dejte dvě jména… Které vyhrabete ve vašem rodokmenu ;-)

Příspěvek upraven 15.10.17 v 16:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
2.4.17 14:23

@Morrígan Ní_Boii ano Ezra vlk to bude top 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cindy7
17.4.17 17:58

Moc se mi líbí, určitě bych dala. (y) :)

• Nahlásit
  • Citovat
6582
19.4.17 12:32
@stinga píše:
@Morrígan Ní_Boii ano Ezra vlk to bude top 8o
:mrgreen:
Kamarádka zvažovala Lev Liška, jestli to dala nevím, ztratily jsme na sebe kontakt. :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
19.4.17 13:16
@Ester13 píše: :mrgreen:
Kamarádka zvažovala Lev Liška, jestli to dala nevím, ztratily jsme na sebe kontakt. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
19.4.17 13:32

Já moc nechápu, proč se někdo pozastavuje nad tím, že je to židovské jméno. To je i Sára je jich všude kolem až až.
Spíš ve mně osobně jméno Ezra vyvolává pocit, že je pro ženu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama