Reklama

Jméno Juan ve španělsko-české rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katia32
Nováček 6 příspěvků 08.01.18 17:17
Jméno Juan ve španělsko-české rodině

Ahoj, čekáme chlapečka a manžel by mu chtěl dát jméno Juan po dědečkovi. Manžel je ze Španělska, ale bydlíme v ČR. Jak vám prosím toto jméno zní v českých končinách? Mně se docela líbí, ale mám trochu strach, jak by to přijalo okolí. Přece jen, volat na dítě na hřišti Juanku není úplně běžné ;) Děkuji za vaše názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 08.01.18 17:20

Mě se to osobně moc nelíbí - manžel má bratrance Juana a říkají mu Juanito - prý je to hodně běžné jméno jako u nás Honza. Jestli se ti líbí, pak klidně jo, ale zvážila bych kde budete žít - v české škole to bude znít divně - po dědovi může přece dostat i druhé jméno.

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 08.01.18 17:34

Moje kamarádka volá na svého syna syrským jménem. Je to tmavovlasý hnědooký kluk. Mimochodem je to moc hezké jméno, netřeba zdrobňovat. Nikdo to neřeší. Váš syn dostane jméno po dědovi (jako můj syn a je to taky méně dávané jméno). Předpokládám, že má španělské příjmení. Takže nehrozí kombinace Juan Šťastný nebo Novák. Klidně ho dej. Lepší než miliontý Maxík nebo Kubík.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 08.01.18 17:34

Tak záleží na příjmení syna. Pokud má i exotické příjmení, tak proč ne. Ale nic lepšího než Juanito, Juanjo asi nevymyslis jako zdrobneliny

Levandulina
Kelišová 5399 příspěvků 10 inzerátů 08.01.18 17:34

Já bych asi nevěděla, jak to jméno číst. Asi bych zvolila jiné jméno, nějaké, které nebude jen španělské.

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 08.01.18 17:35

@Katia32
A oni by Juana zdrobnili jak? Chuanito mi zní jako holčičí verze.

Malaga
Generální žvanilka 24600 příspěvků 08.01.18 17:35

Jen dotaz - budete to vyslovovat nejspíš jako „Chuan“…jediný problém vidím v tom, že to někteří nebudou umět napoprvé správně vyslovit…

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 08.01.18 17:37
@Levandulina píše:
Já bych asi nevěděla, jak to jméno číst. Asi bych zvolila jiné jméno, nějaké, které nebude jen španělské.

Předpokládám, že o „Donchuánovi“ jsi slyšela :-)

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 08.01.18 17:39

Ja porad nevim, proc lide hledi na to, jak zni nejake jmeno! Dnes je doba naklonena ruznorodym jmenum. A kdo s tim ma problemy, je sam porouchanej. Vubec bych se neohlizela na okoli. Moje deti maji zvlastni jmena a jeste si toho samy ani nevsimly. :lol: A okoli taky v pohode. Jestli se vam libi a mate k nemu vztah, tak proc ne?!

Levandulina
Kelišová 5399 příspěvků 10 inzerátů 08.01.18 17:40
@Russet píše:
Předpokládám, že o „Donchuánovi“ jsi slyšela :-)

Jo aha :lol:

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6425 příspěvků 08.01.18 17:41

Ve Španělsku je to asi velmi běžné jméno.
Bohužel jsou asi jména, která tady moc libozvučně nezní, Juan mi prostě hezky znějící nepřijde.
Myslím si, že třeba ve Španělsku by nehezky pro jejich uši znělo třeba Jaroslav nebo něco podobného.
Snažila bych se mu to vysvětlit. Já bych dítě prostě nepojmenovala jménem, které mi nezní hezky v mých uších.

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 08.01.18 17:44

Pokud bude mit chlapecek cizi prijmeni po manzelovi, tak bych klidne zvolila adekvatne i cizi jmeno.
Juan se ale mne osobne nelibi a spousta lidi to nebude umet spravne precist.
Dala bych ho jako druhe jmeno a prvni volila nejake lepe vyslovitelne pro ceskou populaci, pokud tedy planujete zit v Cechach. Pokud ne, je to samozrejme jedno.

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 08.01.18 17:45
@Sany80s píše:
Ve Španělsku je to asi velmi běžné jméno.
Bohužel jsou asi jména, která tady moc libozvučně nezní, Juan mi prostě hezky znějící nepřijde.
Myslím si, že třeba ve Španělsku by nehezky pro jejich uši znělo třeba Jaroslav nebo něco podobného.
Snažila bych se mu to vysvětlit. Já bych dítě prostě nepojmenovala jménem, které mi nezní hezky v mých uších.

Souhlas. Vystihla jsi to pekne… :palec:

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 08.01.18 17:46
@Levandulina píše:
Jo aha :lol:

Vidíš :kytka:

Russet
Extra třída :D 10975 příspěvků 08.01.18 17:50
@Luca82 píše:
Pokud bude mit chlapecek cizi prijmeni po manzelovi, tak bych klidne zvolila adekvatne i cizi jmeno.
Juan se ale mne osobne nelibi a spousta lidi to nebude umet spravne precist.
Dala bych ho jako druhe jmeno a prvni volila nejake lepe vyslovitelne pro ceskou populaci, pokud tedy planujete zit v Cechach. Pokud ne, je to samozrejme jedno.

Nepřečtou to lidi, co v životě nebyli ve Španělsku. Nebo ti, kterým dělají problémy i jiná jména jako Eliah Wood (ilajdža).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >