Jméno končící na písmeno, kterým začíná příjmení

Anonymní
9.3.17 23:04

Jméno končící na písmeno, kterým začíná příjmení

Konečně známe pohlaví, kluk se ukázal v celé kráse, jenže trochu problém, že nemůžeme vybrat jméno :zed: pro holku se nám líbí spousta, ale těch klučičích moc ne :roll: Líbí se nám moc Jindřich, ale naše příjmení začíná na Cha…, zní to divně, co? :think: Omluvte anonym, ale ještě nikdo neví, že to bude kluk, nechcem to říkat a moje kámošky tady znají můj nick.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8825
9.3.17 23:20

Je to blby no, i kdyz to muze rikat obracene… Charouz Jindrich… ale i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.17 23:20

My mame Tomáše a prijmeni zacina na S…ze zacatku babicky nadavaly, ale casem si zvykly :). Dej jmeno, ktere se ti libi, je to o zvyku.

• Nahlásit
  • Citovat
49140
9.3.17 23:28

Osobne bych teda nedavala, zvlast s Ch, to je vazne jazykolam. Znam takovych lidi par s vyslovitelnejsimi pismenky a popravde i kdyz jsem si zvykla, kolikrat me napadne, co jim to rodice udelali :oops: Mozna je to i tim, ze jsem zvykla se predstavovat jmenem i prijmenim, a to v tom spravnem poradi. Nekomu to ale nevadi, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
9.3.17 23:30

Ano, ch-ch je blbé, stejně jako jiná jména, která končí na stejné písmeno, jako začíná příjmení. Můj bratr je Filip P… a zásadně se představuje P… Filip. Jinak by se z toho p-P poprskal. Kamarádky chlapec je František K. Myslím, že to bude dělat jako můj bratr, případně si bude říkat třeba Franta apod., aby to mohl dobře vyslovit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
9.3.17 23:34

Muze rikat Jindra Charouz :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22090
10.3.17 00:13

Když se to nevyhrkne, žádný jazykolam to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
10.3.17 00:31

Není to dobře. Od mládí jsem věřila, že budu mít syna a jméno bylo jasné - kdo mohl tušit, že manžel bude mít příjmení začínající stejným písmenem jako mé ideální jméno končilo :-) No, syn se jmenuje jinak…
Ze zkušenosti kamarádek vím, že to vážně není ideální. Taková Tereza Zachová byla nešťastná. Většina lidí řekne, že je to o zvyku nebo že se vdá…ale já si myslím, že rodiče by se měli opravdu zamyslet…nepřemýšlet jen nad zdrobnělinami jména, ale i nad,,pubertální,, verzí jména, nad oslovením v dospělosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 06:46

Je to to první, co vám češtináři a odborníci na jména poradí - nedávat jméno končící na stejné písmeno, jako začíná příjmení… Je to prostě nepraktické i z hlediska artikulace apod. Buďto budete jedno CH polykat a řeknete to jako jedno slovo JindřiChalouz nebo musíte udělat výraznou pomlku a mezeru i v mluvě, aby to bylo správně vyslovené: Jindřich / Chalupa… Známá má Jakuba, jehož příjmení začíná na B a je to teda hrůza, však si to zkuste vyslovit tak, abyste opravdu slyšela obě CH/B, není to jen tak a člověk u toho vypadá jak blb mnohdy :-D Na druhou stranu lepší než kdyby to byl Johny Skřivánek :-D A jak tady padlo může se představovat naopak a nebo říkat Jindra Chalupa :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
10.3.17 06:59

Syn se jmenuje Andrej Janošec a problem s tim, ze ma stejne pismenko nemam :D
horsi bylo kdyz jsem uvazovala nad jmenem Jonáš to bohuzel s prijmenim neslo :) :/
Jestli bude i druhe miminko chlapecek tak by se mi libil Alexej Janošec a nebo Viktor ;)
Vyberte to co se Vam bude libit..vsak prijdete na to nejlepsi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
10.3.17 07:07

Obecně se doporučuje nedávat to, ve většině případů je to jazykolam, stejně tak v tomto. Jindra si nebude říkat věčně a příjmení pravděpodobně z důvodu svatby měnit nebude. Vybrala bych jiné jméno. Taky jsem měla vybraná a favorizovaná jiná jména, než se děti jmenují, právě z důvodu nekompatibility s příjmením jsme nedali.To musí ladit, to je základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32869
10.3.17 07:09

Taky jsem měla stejný problém..Chtěla jsem Jakub(a )ale příjmení nám začíná na B..to jméno jsem pro kluka chtěla celý život, no nakonec nebyl dán:o(…znělo to fakt blbě :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4195
10.3.17 07:16

Stejně mu Jindřich Cha…nikdo říkat nebude, jen na úřadech. Jinak to bude Jindra Cha… a to ničemu nevadí.)

Nebo když se bude představovat, tak může říkat příjmení před jménem Cha… Jindřich
nevim, já bych se asi vysněného jména nevzdávala kvůli tomuto

Příspěvek upraven 10.03.17 v 08:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49140
10.3.17 08:24

No já nevím, já se jenom v práci představuju do telefonu tak desetkát denně a ještě párkrát osobně. Někdo tohle řeší jenom příjmením. Ale stejně své jméno v plném tvaru používám opravdu velmi často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
10.3.17 09:31

Měli jsme podobný problém s holčičkou, chtěla jsem vždycky Barboru, ale v kombinaci s Bartošovou, jsme ji zavrhli, to samé se nám líbil Štěpán, a s Bartošem je to taky hodně divoký, zvlášť když se řekne Bartoš Štěpán, moc šišlavé. Takže teď jsme se dozvěděli, že je to holka a bude to Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama