Jméno Meda, dát ho nebo ne? (Příjmení cizího původu)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 22:59
Jméno Meda, dát ho nebo ne? (Příjmení cizíhi původu)

Ahoj, prosím o názor. Dali byste jméno Meda? A pokud ano, k jakému typu příjmení vám sedí? My máme příjmení cizího původu, ale jsme češi jak poleno :D. Uvažovali jsme o běžně dávaných jménech, jako Jana, Hana, Zuzana, Lucie, Lenka, Petra, Radka… Předběžně jsme se dohodli na Radce, ale nedávno se mi zalíbila ještě dvě jména, jméno Karla a jméno Meda. Dřív (když jsem ho tak nějak slyšela poprvé, resp. jsem ho poprvé registrovala) se mi hrozně nelíbilo a divila jsem se, jak to může někdo dát. Ale nějak postupně jsem ho zařadila do jmen neutrálních a nedávno jsem nad ním začala dokonce uvažovat, že bychom ho miminku dali. No a čím víc uvažuju, tím víc se mi líbí - tak by mě zajímal názor i někoho dalšího. Jsme totiž docela konzervy a nerada bych, aby třeba babičky s tím měly problém (ptát jich se nechci, pohlaví i jméno jsou překvápko).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8956 příspěvků 14.01.18 23:02

Mě se líbí moc :palec: i ta Karla. Nebo Heda :D

drsňačka
Kecalka 216 příspěvků 14.01.18 23:03

Je krásné!! neváhej. :D :potlesk: My máme také trošku netradiční a babičky si zvykly-co by jim taky jiného zbylo, že? :mrgreen: :mrgreen:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 14.01.18 23:05

Jestli bydlite v cizine, dala bych Meda, jestli v CR, dala bych trosku vic ceske.Ale to je jen muj nazor. Nakonec je to fakt na vas, co se vam libi. A babicky muzou klidne nesouhlasit.
Preji stastny vyber.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 14.01.18 23:09

Ja bych ho nedala, protoze jmena rada tvaruji a ohybam, a s Medou mi to moc nejde. Ale v zakladnim tvaru je to hezke.

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 14.01.18 23:11

Krásné jméno. Určitě bych dala. Babičkám ukaž Medu Mládkovou a bude klid. Možná teda, jsou lidi co mají připomínky ke každému jménu.

mau-mau
Závislačka 3325 příspěvků 14.01.18 23:13

Meda je v pohodě :palec:

Ollik
Kecalka 256 příspěvků 14.01.18 23:15

Líbí se mi. :)

Kissminka
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 14.01.18 23:17

Moc pěkné

Uživatel je onlinewelovefashion
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 98 inzerátů 14.01.18 23:19

Tak mě se hned vybavila Meda Mládkova :), mě se líbí i ta Karla a k mezinarodnímu prijmeni jdou obě

bublava
Kecalka 156 příspěvků 14.01.18 23:35

Známí mají malou Medu, říkají jí Medunko nebo Medulko :) Pro malou holčičku úplně v pohodě a k dospělé ženě ten základní tvar sedí od mládí do stáří. Já bych do toho šla :)

Bábrdl
Generální žvanilka 22058 příspěvků 14.01.18 23:37

Meda je pěkné.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17001 příspěvků 14.01.18 23:38

Za mě - nenadchne, neurazí - neutrál. Na mě působí libozvučně jiná jména. Ale dej pode sebe, skandální určitě nebude, ani kdby byla s českým příjmením. Však Něrgešová má taky Medu a příjmení jakési běžné.

Anna766
Hvězda diskuse 73237 příspěvků 14.01.18 23:47

Dala. Řadím to do kolonky jmen jako Lada třeba. Mě se líbí.

Kskaja
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 15.01.18 00:03

Az tady na emiminu jsem tohle jmeno slysela prvne.. Doost jsem se divila, ze je to vubec jmeno. 8) A porad mi prijde zvlastni. Karla se mi libi vice :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >