Jméno mimina a názor staršího sourozence

246
15.11.10 22:25

jméno mimina a názor staršího sourozence

Je tady někdo, kdo by mi poradil fígl, jak starší sourozenkyni vnutit náš názor na jméno miminka, které přijde? :-) Má svůj názor a zatím se nám nedaří ji přesvědčit…ne že bychom už nějaké jméno měli :roll:

Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17519
15.11.10 22:28

Ato je ten její tip tak hrozný? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
15.11.10 22:30

Já jsem malýmu to svoje tak trochu vnutila :oops: Pořád jsem mu přes den mlela, jak je to jméno hezký a jak bysme na malou volali a pak když přišel tatínek a zeptal se, jak se bude jmenovat setřička bylo rozhodnuto :jazyk: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15599
15.11.10 22:32

Neptat se na názor :lol: Naši pojmenovali nejmladšího (čtvrté dítě) Vlastimilem. Nemohli jsme to jméno ani vystát, ale po porodu jsme si rychle zvykli. Pokud ještě nemáte žádné vybrané, co třeba lístečková metoda? Každý napíše jaká jména by se líbila (třeba 10), rodiče využijí právo veta a automaticky vyškrtnou ta, která se jim rohodně nelíbí (ideálně, pokud by se jedno jméno vyskytovalo na lístečku všech hlasujících), zbydou ta, která jste ochotni akceptovat. Lístečky se dají do klobouku a jméno se vylosuje… Jen mě to napadlo, možná je to blbost. Vyprávět pak mladšímu dítěti, jak dostalo jméno, tak by vás asi nepochválilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xxKl
15.11.10 23:21

U nás starší jméno sourozenci vybírala a je na to patřičně pyšná, všude to vypráví. A já jsem šťastná, že až se dítěti jméno nebude líbit, tak mu řeknu - ha běž si to vyřešit se ségrou :lol: Navíc takhle v rodině prošlo jméno, které já bych nepropasírovala ani náhodou.
Když jsme se s manželem rozhodli, že jí takhle dodáme na důležitosti ve vztahu se sourozencem, tak jsem si řekla, že se budu snažit přijmout jakékoliv jméno, ale fakt nevím, co bych dělala, kdyby přišla s nějakou šíleností. Navíc ona by si to naprosto nenechala vymluvit - rodina do ní hučela horem dolem, dokonce padla výhrůžka babičky, že dítě s takovým jménem mít ráda nebude. Dcera z toho byla smutná, pořád nad tím přemýšlela, ale stejně neustoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
emocuc.polymorf
16.11.10 00:10

Hele, jste mě napnuly!! :dance: :dance: Zakladatelka, Lucius a poslední nepřihlášená, napište to jméno, prosím :dance: :dance: :dance:
Jinak myslím, že když se to pořád mele, dítě si zvykne a bude to mít rádo.. Naši známí pojmenovali mimi pracovně Spytík (jako Spytihněv) a s Kačkou vesele nakupovali pro Spytíka věcičky, malej vylezl, jmenuje se Michal, ale všichni mu říkají Spytík, ..taky aby se to Kačce nepletlo.. :lol: Navíc Michalů je moc.. :lol:
Nějak mu furt mel, až budeš mít vybráno, jak je to pěkný jméno :palec: Neříkej jen, že jeho návrh je nic moc, nacpi mu ten svůj :palec:
Ještě jsem si vzpomněla, že kámoška měla mít brášku, (bylo jí tehdy už 20 :mrgreen: ) a matka že to bude Ivan. Kámoška, že chce Jindru, a že ať si ho pojmenujou, jak chtěj, bude mu říkat Jindro.. :mrgreen: No, stejně mu říká Ivánku, co jí zbylo :palec: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2237
16.11.10 05:26

Když jsem čekala Eli (nevěděli jsme jestli to bude kluk či holka, tak pro kluka jsem vybrala já (byl by Štěpán) a u holek byl velký boj. Nejstarší syn v té době 15.let chtěl Beatrice, prostřední 14.let Valerii a nejml v té době 12, byl asi od sedmi let zamilován do pohádky princezna ze mlejna a vždy říkal „já chci Élišku“, drželo ho to pořád, tak máme Elišku. Ale neberu takový výběr, že st. dítě má pět let a ve školce básní o Davídkovi a chce mít Davídka apod. Prostě vtáhnout jej do výběru taky, hlavně nenásilně, jen aby mělo pocit, že se výběru taky zúčastnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
16.11.10 06:14

starsi vymyslel meno mladsiemu. S manzelom sme sa vzdy vecer rozpravali, ake dame meno a synceka to velmi bavilo. Citali sme aj z kalendara a v tom maly zahlasil, ze to bude Daliborko, odvtedy o inom mene ani pocut nechcel. Vedel to tak krasne povedat, ze sa mi to hned zapacilo. Manzel si zvykal pomaly, ale ku koncu tehu drobcekovi v brusku, inak ako Daliborko ani nepovedal. Matusko bol extra pysny, ked sa ho hocikto pytal na meno.. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35733
16.11.10 06:38

a melo by se to vubec? podle me jmeno vybiraji rodice.
ja si predstavim, ze treba nebudou mit pozdeji dobry vztah a mladsiho by mohlo stvat, ze mu starsi vybiral jmeno. rodice jsou takova dana autorita, sourozenec je mi rovny, rodic nadrazeny. tak nejak to citim.
ja si treba vzpominam, jak me stvalo, kdy segra nosila mamin svetr - to je preci mamin svetr, ten svetr.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55374
16.11.10 07:15

Tak u nás byl boj hlavně s tatínkem. Dceři se vesměs naštěstí líbila stejná jména jako mně. Každý jsme podal několik návrhů a nakonec se všichni tři shodli jen na jednom a tak ho malý dostal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
16.11.10 07:19

Ja si myslím, že pokud se ti to jméno i líbí, tak proč by ho nemohl vybrat starší sourozenec. myslím, že je to i jako prevence takového toho žárlení, že se starší sourozenec bude cítit důležitě.
ale jestliže máš jinou představu, tak dej jméno podle sebe, udělejte třeba domácí hlasování. A pokud na tom sourozenec trvá- nevím věk. co třeba nějakou hračku, která to jím vybrané jméno ponese?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
16.11.10 07:31

Já myslím taky že jméno vybírají rodiče,když jsem se totiž dcerky zeptala jaké jméno by vybrala ona když byl v bříšku Lukášek/pohlaví jsme nevěděli/,tak sem málem upadla :mrgreen:
Byla v 1.třídě a říkala že chlapeček by se měl jmenovat „pan Varga a nebo Josef Cápík“ to byli řidiči školního autobusu a holčička „Karkulka“ 8-o
No tak nevím,to bych si nevybrala :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15559
16.11.10 07:57

Jméno pro Marka jsme vybírali bez dcerky. Ona věděla, že „máma má v bžíšku miminko“, ale bylo to prostě miminko. Teprve když se narodil, dozvěděla se, že je to „to naše miminko Mareček z bžíška“…

Můj muž i já zastáváme názor, že výběr jména je záležitost nás dvou a NIKOHO jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
16.11.10 08:03

Ahojky,

a co takhle domluvit se se starším dítkem na tom, že miminko bude mít dvě jména??? Pokud tedy to, co vybral starší sourozenec je běžně v kalendáři a není to jméno filmové či pohádkové postavičky ;-)

My se tehdy na jméně s ex.manželem taky neshodli. Holčičku jsme vybrali Patricii, ale chlapečka… to jsme ještě debatili v porodnici. Nakonec jsem vybrala jméno Erik a když už, tak manžel si vymyslel, že to bude Erich… takový malý kompromis. :-)
Svátek slaví na Erika a od malička toto jméno prostě patří k němu.
Nyní si pomalu plánuju, jak by se mohlo jmenovat naše budoucí miminko… ale s partnerem víme, že se hádat rozhodně nebudeme, synův názor respektovat budeme a spíš to bude společná „akce“ najít nějaké nezvyklé ale né krkolomné jméno :-)

Držím palce, abyste našli taky nějaký schůdný kompromis ve výběrech jména budoucích miminek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená majdina
16.11.10 08:14

no potřebujeme jednoduché jméno bez R, ř, protože máme dlouhé a složité příjmení. A malá prosazuje Klárku :-) Lépe řečeno Káuku…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama