Jméno - poraďte nějaké hezké české

12505
7.10.11 10:21

Jméno poradte nějaké hezké české

Ahoj holky pořád přemýšlím nad jmenama ještě ani nevím co budeme mít jestly děvčátko nebo chlapečka..
Ale,stejně pořád přemýšlím nad jménem tatínek by chtěl aby kluk byl po něm Ondra..
Mě se líbí hodně jmen a ty co se mi opravdu líbí mít nemužeme kvuly minulosti.Holky budu ráda za každej typ.Děkuju vám moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5230
7.10.11 10:26

Anežka :palec: , my máme Matouše, ale taky to moh bejt Štěpán
A jestli chceš vyloženě český jméno, tak těch moc neni, většina je biblickýho původu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
7.10.11 10:29

Mě se pro kluka líbí třeba Jonáš. Myslím,že se moc nedává, byli byste originální :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
7.10.11 10:31

rodiče, kteří pojmenují dítě po sobě, nemají žádnou fantazii :-D
Kunhuta, Záviš, Eliška, Václav, Josefa, Josef, Jakub, František, Antonín, Marie, Monika, Rozálie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.10.11 10:33

No vyloženě český ne jen aby bylo v kalendáři enchci nějaké cizí americké a tak jak je poslední dobou zvykem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
7.10.11 10:33

Tak když Vám nevadí jména po rodičích tak co takhle kluk teda po tátovi Ondra a holička po mamince ? :-) Nebo by to chtělo napsat aspoň přijmení, či bližší kritéria, hezkých českých jmen je plný kalendář, to ti to každý napíše jiné jméno a budeš zase na začátku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5228
7.10.11 10:34

Ahoj, my máme české příjmení, takže holčička je Barborka. A má hodně variant, jsme spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.10.11 10:35
Kallkapa píše:
Tak když Vám nevadí jména po rodičích tak co takhle kluk teda po tátovi Ondra a holička po mamince ? :-) Nebo by to chtělo napsat aspoň přijmení, či bližší kritéria, hezkých českých jmen je plný kalendář, to ti to každý napíše jiné jméno a budeš zase na začátku :-D

to já právě nechci aby bylo po nás..
Mě se líbí maruška,eliška,daneček…hodně jmen ale chtěla bych jestlky tu enzazní jméno které mě prostě trkne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.10.11 10:36

příjmení bude se jmenovat po tátovy Malý,malá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
7.10.11 10:37

Ahoj, my máme Jakuba, pak se mi hrozně líbí Matěj a kdyby se nám narodila holčička, tak jsem přemýšlela o Elišce a Aničce, poslední dobou se mi hodně líbí Anežka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.10.11 10:37

Gratuluju k Barunce :palec: ¨
To bylo jedno z prvních jmen ale tět se nám v rodině jedna zrovna narodila :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
7.10.11 10:39
sunnyho.motylek píše:
příjmení bude se jmenovat po tátovy Malý,malá

Richard Malý - Ríša :srdce:
Karolína Malá -Kája :srdce:

Máte krátké příjmení, takže si můžete dovolit dlouhé jméno, a také přijmení bez R, takže do křestního jména bych ho nacpala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
7.10.11 10:42

Ještě jsme měli v záloze Markéta a mně se líbí taky Natálie.
K tak krátkýmu příjmení bych určitě dala něco delšího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
7.10.11 10:43

Ahoj,
máte krátký příjmení, můžete si tedy dovolit delší jméno. A se to i doporučuje. Takže krásný český pro chlapečka je František nebo Antonín. Pro holku klidně obměny těchto jmen, Františka, Antonie (tonička, to je kráááásné) a nebo Josefínka. Držím pěsti ať dobře vyberete! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13010
7.10.11 10:44

TAk já mám doma 3 :mrgreen:

Martin, Vojtěch, Rozálie :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...