Jméno pro 2. kluka (germánské/anglosaské)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 22:35

Jméno pro 2. kluka (germánské/anglosaské)

Prosím o radu. Vybíráme jméno pro 2. kluka a jsme trochu v koncích.
První syn je Samuel, takže jsme původně chtěli i pro 2. nějaké hebrejské, ale z těch jsme nakonec nevybrali. Plus bych chtěla tentokrát dát něco méně dávaného, myslela jsem si, že se Samikem to bude OK, ale vyrojilo se jich teď tolik, ze moje obava “3. dítě téhož jména ve třídě” se možná reálně naplní.

Máme německé příjmení a líbí se mi celkem jména germánská/anglosaská typu Alfréd, Vilém, Albert, Rudolf, Eduard…ale zrovna u všech jmenovaných je nějaká překážka.

Prosím, nahoďte nějaké tipy, budu ráda za jakékoli nápady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
324
7.1.22 22:41

Richard :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
7.1.22 22:43

Sice nevím, nakolik jsou moje tipy anglosaské / germánské, ale líbí se mi třeba Albert, Frederik, Karel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
7.1.22 22:47

@Proseccová zrovna ten Karel se mě osobně hodně líbí. Je to klasické jméno, žádná divočina, a v dnešní době není tak často dávané. Navíc se hodí jak pro malého roztomilého Káju, tak pro dospělého váženého Karla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55839
7.1.22 22:47

Samuel a Eduard se mi líbí. Ani Albert není vůbec špatné. Mi se líbí i Elias nebo Eliot. I zmíněný Frederik je hezké jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
7.1.22 22:56

Uvažovala jsem o Oskarovi. Albert se mi taky líbil, ale chodíme tam nakupovat, tak bych to asi nedala. Máme jen holky, tak jsem nakonec klucici nevybirala a už ani nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15724
7.1.22 22:58

Samuel a Sebastian :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
7.1.22 23:00
@Hobitka píše:
Samuel a Sebastian :think:.

Pokud má zakladatelka pocit, že Samíků je všude milion, tak se Sebíkem to bude mít úplně stejný, minimálně v mém okolí (Praha) je jich teď hrozně moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15724
7.1.22 23:02

@Proseccová To je mozny. Ale celkem se mi to k sobe hodi ;). A zatim jsem ve vsech kolektivech vsech 3 deti zatim zaznamenala jen 1 Sebika. A Samuela neznam zadneho :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104498
7.1.22 23:30

Teodor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
7.1.22 23:34
@Anna766 píše:
Teodor

To se mi hodně líbí, a jak k bráchovo jménu, tak k německýmu příjmení si myslím, že by šlo moc pěkně.
Jsem zvědavá co nám na tipy napíše zakl., pokud se ozve :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
7.1.22 23:38

Dobře mi zní jména Raimund, Jindřich či Robert. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18778
7.1.22 23:38
@Anonymní píše:
Prosím o radu. Vybíráme jméno pro 2. kluka a jsme trochu v koncích.
První syn je Samuel, takže jsme původně chtěli i pro 2. nějaké hebrejské, ale z těch jsme nakonec nevybrali. Plus bych chtěla tentokrát dát něco méně dávaného, myslela jsem si, že se Samikem to bude OK, ale vyrojilo se jich teď tolik, ze moje obava “3. dítě téhož jména ve třídě” se možná reálně naplní.

Máme německé příjmení a líbí se mi celkem jména germánská/anglosaská typu Alfréd, Vilém, Albert, Rudolf, Eduard…ale zrovna u všech jmenovaných je nějaká překážka.

Prosím, nahoďte nějaké tipy, budu ráda za jakékoli nápady.

Adrian, Cedric

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18778
7.1.22 23:39
@Hobitka píše:
@Proseccová To je mozny. Ale celkem se mi to k sobe hodi ;). A zatim jsem ve vsech kolektivech vsech 3 deti zatim zaznamenala jen 1 Sebika. A Samuela neznam zadneho :think:.

ja znam 2, kolegyne z prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
7.1.22 23:40
@warita píše:
Adrian, Cedric

Cedric :srdce: :srdce: :srdce: mít dalšího kluka, tak je volba jasná :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat