Jméno pro dceru ke dvěma klukům

Napsat příspěvek
49241
22.2.17 20:08
@Miminko17 píše:
Dobrý den. Chci prosím poradit. Máme dva syny Vojtěcha a Filipa. Nyní čekáme holčičku, ale máme problém vybrat jméno do finále se dostala NIKOL (NIKOLA), DENISA, TEREZA, ŠÁRKA. Jaké jméno by se Vám líbilo i s ohledem na jména našich kluků nebo i bez ohledu. Prosím, napíšete svůj názor. Díky.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.17 21:02

Proč myslíš, že kdyby to byla, tak to bude mít těžké? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.17 21:07

Proč si myslíš, že kdyby to byla Nikola, tak to bude mít těžké. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15622
22.2.17 22:05
@Miminko17 píše:
Proč myslíš, že kdyby to byla, tak to bude mít těžké? Díky

Taky by mě to zajímalo… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
23.2.17 15:09

Z těchto, co uvádíš tak Nikola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 17:32

**Šárka Zyka**

@Miminko17 píše:
Dobrý den. Chci prosím poradit. Máme dva syny Vojtěcha a Filipa. Nyní čekáme holčičku, ale máme problém vybrat jméno do finále se dostala NIKOL (NIKOLA), DENISA, TEREZA, ŠÁRKA. Jaké jméno by se Vám líbilo i s ohledem na jména našich kluků nebo i bez ohledu. Prosím, napíšete svůj názor. Díky.

Rozhodně Šárka :srdce: - je to krásné české jméno. Zdrobněliny můžou být Šárinka, Šárí, Šárinečka

Terez i Nikol je všude přehršle.. Jméno plní rozlišovací funkci.

Příspěvek upraven 24.02.17 v 17:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 17:34
@Klopotkova píše:
Tak ono jméno Matilda nebo Amálie/Análie/ nechce nikdo, chudák holka s takovým jménem, to je pomsta… - můj názor, pamatuji si Tě z jedné, kde jsi to pro prosazovala

Proč pomsta? Proč chudák? Nač tak silná slova?!
Matilda je krásné jméno. Znamená ‚bojovnici‘ ;) Dá se jí říkat Maty, Matilenka, Tily, Mat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 17:36
@Klopotkova píše:
Nikola ne - pro mě jedno z nejhorších jmen, vždyť Nikola je muž v jiných státech
Denisa - je pro mě jméno neutrální, to samé Šárka
Tereza - hezké, nadčasové jméno…

Souhlasím s tebou Nikola je výhradně jméno chlapácké.. Jedná se o řecké mužské náčelnické jméno s významem ‚vítěz mezi lidmi‘.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
24.2.17 17:44

@Shari81 ahoj,mrzi mne, ze se tak trapis a ani se ti nedivim, citis se odstrcene…Opravdu ti nikdo jinak nerekl. Treba Šárinko, Šaruš, Šari? pritom maš krasne jmeno a nemusi byt az tak tvrde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
24.2.17 17:46

Vybrala bych Šárku, moc se mi jmeno libi…A terezka…Doma Mam Elišku a Martina toho mam 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
24.2.17 17:52

@Morrígan Ní_Boii @LUCYHla Holky, kandidátky se zúžily na dvě - Nikola a Denisa. A řeší se ve vedlejší diskusi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15622
24.2.17 18:57
@Morrígan Ní_Boii píše:
Proč pomsta? Proč chudák? Nač tak silná slova?!
Matilda je krásné jméno. Znamená ‚bojovnici‘ ;) Dá se jí říkat Maty, Matilenka, Tily, Mat

Pro mě je to prostě hnusné jméno a mít ho, tak se nechám přejmenovat… napsala jsem jen svůj názor… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
24.2.17 19:09

@Shari81 také mě mezí, že se tím tak trápíš… ale třeba za mě, je Šarka jméno měkké a nepotřebuje už nijak zdrobnovat. Za mě, když to končí na „ka“ tak to je vetšinou jemné, např Miška, Lucka, Lenka, Šárka, Terezka…například já jsem Soňa a to když někdo řekne, tak je to jak rána z děla přímo mezi oči :cert: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
24.2.17 19:15

@Miminko17 tak bez ohledu Viktorie, s ohledem z těch co píšeš tak jednoznačně Šárka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
24.2.17 19:18

@Shari81 to mě mrzí,. že se tak trápíš, já jsem Jana, mám jednu sestru Danu a druhou sestru Šárku a mě se to jméno prostě líbí, většinou jí říkám Šari, Šárko taky a nepřijde mi to jako tvrdý jméno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama