Jméno pro druhého syna po tatínkovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 13:02
Jmeno pro druheho syna po tatinkovi?

Ahoj holky, cekame ted druheho chlapecka. U prvniho syna jsme zvazovali, ze dame krestni jmeno po tatinkovi, ale nedali jsme. Tatinek ted opet navrhl jmeno po sobe, rada bych mu vyhovela, ale rikam si, aby na sebe kluci kvuli tomu treba nezarlili. Jaky na to mate nazor? Pripadne mate nektera takto doma? Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10997 příspěvků 18.06.19 13:04

Nedávala bych, už tak ty starší děti mívají pocit, že jsou na druhé koleji :think: když už jmeno po rodičích tak pro prvorozeneho :nevim:

Flyingfrog
Extra třída :D 12322 příspěvků 18.06.19 13:05

Za mě nedávat. Proč když jste jednomu vybrali originální ve vaší rodině, tak druhému nemůžete?

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17029 příspěvků 18.06.19 13:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky, cekame ted druheho chlapecka. U prvniho syna jsme zvazovali, ze dame krestni jmeno po tatinkovi, ale nedali jsme. Tatinek ted opet navrhl jmeno po sobe, rada bych mu vyhovela, ale rikam si, aby na sebe kluci kvuli tomu treba nezarlili. Jaky na to mate nazor? Pripadne mate nektera takto doma? Dekuji

Jmenuju se po mámě a neřekla bych, že by na mě z toho důvodu sestra žárlila…

Alushka.S
Kecalka 291 příspěvků 18.06.19 13:07

Já bych nedala. Ještě bych to pochopila u prvorozeného, ale takhle bych nedala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 13:07

Má to tak můj švagr - jeho mladší bratr se jmenuje po otci. Nic divného na tom nevidím. Švagr je naopak rád, že on se po otci nejmenuje, protože to není zrovna cool jméno :mrgreen:
Prosím anonym - rodina

sissi001
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 18.06.19 13:10

Já i manžel nejsme příznivci jmen po rodičích a to pro žádné dítě, ani první, druhé, třetí… :)
Přijde mi, jakoby si rodič vytvářel jakousi kopii sama sebe… :nevim:

Kecalka 344 příspěvků 18.06.19 13:10

Záleží na jméně… Pokud by mel otec jméno které jsem vždycky chtěla dát, tak bych ho dala a pokud nějaké nemoderní/ nehezké tak ne

Flyingfrog
Extra třída :D 12322 příspěvků 18.06.19 13:12
@sissi001 píše:
Já i manžel nejsme příznivci jmen po rodičích a to pro žádné dítě, ani první, druhé, třetí… :)
Přijde mi, jakoby si rodič vytvářel jakousi kopii sama sebe… :nevim:

Mně to vždycky přišlo jako nulová snaha poohlédnout se po jiných jménech. Nám rodiče taky dali jména po sobě. Kdyby to byla nějaké extra zajímavá originální jména, tak neřeknu, ale tuctová jména.

warita
Extra třída :D 11287 příspěvků 18.06.19 13:14
@Russet píše:
Jmenuju se po mámě a neřekla bych, že by na mě z toho důvodu sestra žárlila…

taky se jmenuju po mame. Nemam pocit, ze sestra zavidi, proc taky. Je to blbost.

M-A
Kecalka 414 příspěvků 18.06.19 13:15

My sice čekáme snad druhé mimčo holku, ale k chlapeckému jmenu jsme napsali taky po manželovi, prvorozeny syn má samozřejmě jiné jméno, ale i to jsme vybírali pečlivě a se symbolikou, teď to druhé kdyby byl chlapec, ani jsme už nevěděli jaké vybrat a proč ne po tátovi… Moje sestřenice je taky mladší ze sester po matce, nepřijde mi to divný, možná lepší než u prvorozeneho
Ještě dopisu že manželovo jméno je paradoxně v naší široké rodině velmi oblíbené, mají ho moji dva strejdove, dva bratranci a já v ženské podobě, takže i proto jsme pro, i když příjmení je jiné…

Příspěvek upraven 18.06.19 v 13:18

Nerine
Kelišová 5335 příspěvků 18.06.19 13:15

Určitě bych druhorozenému nedávala… Když už jméno po tátovi, tak ho má mít prvorozený.

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10454 příspěvků 18.06.19 13:16

Za mě ne, ale my jsme oba zastánci toho nepojmenovávat děti po sobě, ideálně ani po nikom z rodiny a povedlo se nám to a že máme rodinu na obě strany dost velkou :) a i pro případné třetí dítě máme jména, která nikdo nemá :)

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 18.06.19 13:17

Nedavala bych. Ne kvůli prvorozenemu, ale protože zrovna pojmenovávání děti po rodičích mi přijde dost nešťastné

unuděná
Echt Kelišová 8076 příspěvků 18.06.19 13:17

Já bych taky nedala. Ale nedala bych ani tomu prvnímu, nelíbí se mi předávání jmen v rodině, obzlášť po klučičí linii.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama