Reklama

Jméno pro Elenčinu sestřičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenunu
Povídálka 22 příspěvků 06.01.17 10:39
Jméno pro Elenčinu sestřičku

Chci se zeptat na Váš názor.. První dcerka se jmenuje Elen a pro druhou by se nám líbilo jméno Adéla. Elenku nám občas někdo zkomolí na Alenku, takže mám obavu, aby to s tou Adélkou (A na začátku) nebylo ještě horší a nemuseli jsme stále někoho opravovat. Myslíte, že to bude lidi plést?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 06.01.17 10:42

Mě se líbí jak to je vyřešené v té pohádce - Večernice..
Elenka, Lenka a Helenka:o))

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 06.01.17 10:43

Jinak Elen a Adél..jako podobné si to je..ale snad záleží na vás jak to chcete..okolí si zvykne, nebo prostě budete opravovat..moc času to nezabere říct ne Alen ale Elen.. :nevim:

Katka Břízová
Stálice 93 příspěvků 06.01.17 10:46

@Lenunu Ahoj, já mám Elenku a když jsem čekala druhý, tak jsem chtěla holku Vandu :-) Nakonec to byl kluk :lol:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 06.01.17 10:47

Klidně ji dejte ;) ja mam Ondru a edu a stejne to lidi pletou. Mas fuk

elen-ka
Extra třída :D 11893 příspěvků 9 inzerátů 06.01.17 10:48

@Lenunu Tak zkomolit jde vše :mrgreen:. Já občas řeknu dceři jménem syna a obráceně :oops:. Většinou je to, když jsem dost unavená. Ale přiznám se, dala bych klidně druhé dceři co chci, Adéla je hezké jméno. Více bych se zaobírala tím, zda se mi hodí k příjmení, než ostatním.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 06.01.17 11:01

@smurfka mě se to taky líbí, asi jsem úchýl, ale my máme Alenku, Elenku a kdyby snad někdy přibyla další, rozhodně by to byla Lenka :D :mrgreen: :P

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 06.01.17 11:04
@ajvl píše:
@smurfka mě se to taky líbí, asi jsem úchýl, ale my máme Alenku, Elenku a kdyby snad někdy přibyla další, rozhodně by to byla Lenka :D :mrgreen: :P

já teda ty české jména holčičí moc nemusím, jako Lenka nebo Helena..ale zase kdyby byla kombinace více dětí tak by se mi to líbilo..Třeba Helenka a Elenka:o) :mrgreen:

Lenunu
Povídálka 22 příspěvků 06.01.17 11:13
@elen-ka píše:
@Lenunu Tak zkomolit jde vše :mrgreen:. Já občas řeknu dceři jménem syna a obráceně :oops:. Většinou je to, když jsem dost unavená. Ale přiznám se, dala bych klidně druhé dceři co chci, Adéla je hezké jméno. Více bych se zaobírala tím, zda se mi hodí k příjmení, než ostatním.

Příjmení je Senecká, myslím, že obě jména k němu jdou..

Lenunu
Povídálka 22 příspěvků 06.01.17 11:14
@ajvl píše:
@smurfka mě se to taky líbí, asi jsem úchýl, ale my máme Alenku, Elenku a kdyby snad někdy přibyla další, rozhodně by to byla Lenka :D :mrgreen: :P
:D :srdce:

Lenunu
Povídálka 22 příspěvků 06.01.17 11:23

Také jsme uvažovali o jménech Kristýnka nebo Sárinka. To by snad k té Elence taky šlo a tolik se to nepletlo..

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 06.01.17 11:35

@Lenunu Elena a Kristýna je taky fajn..zní to spolu a nelze to poplést..

Uživatel je onlineMichelle_M
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 06.01.17 11:39

Prosím neberte můj dotaz nikdo jako rýpání, opravdu mě to zajímá :kytka: Jak se pozná, že se jména sourozenců k sobě hodí? Rýmují se, začínají na stejná písmena, nebo prostě jen nějak „souzní“? Proč vlastně tímto směrem při vybírání druhého jména uvažujete? Čekám druhé mimčo a vůbec mě tento aspekt nenapadl :)

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 06.01.17 11:42

Adélka je krásná :srdce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 06.01.17 11:44

@Michelle_M
tak jsou to sourozenci, tak aby to bylo poznat i na jménech..že to spolu jde, že to souzní, nebo že to je podobné..
Jako mít třeba Angeliku a Horymíra..no nevím.. :nevim: ale je to na každém samozřejmě..já teda zrovna souznící nebo podobné jména nemám tak mám co říkat :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama