Jméno pro holčičku ELLIZABETH ?ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nikol2792
Stálice 59 příspěvků 07.01.18 21:34
jméno pro holčičku ELLIZABETH ?ano či ne?

Mám takový dotaz, jaké se vám zdá toto jméno? první naše holčička 5 let je Sarah, zed cekáme druhou holčičku a mě osobně se Elizabeth moc líbí, ale manžel se bojí aby to nepůsobilo nějak,,králov­sky,,až moc vznešeně…
pak ještě uvažujeme o Sofince, prosím vaše názory děkuji :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Laurie
Kecalka 387 příspěvků 07.01.18 21:36

Sofie mi přijde lepší :) Elizabeth - stejne jí pak budou řikat Eliška

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 07.01.18 21:38

Jméno hezké, ale myslím, ze ji budou říkat Lizbethko a to mi zní šíleně.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44884 příspěvků 07.01.18 21:38

Ubrat jedno l. Znam Elizabeth a nikdo ji nerika Elisko. Elizabeth, Eli nebo Bety, Beth se ji rika.

Enmamma
Závislačka 3066 příspěvků 07.01.18 21:44

Mě se Elizabeth moc líbí.

Kecalka 244 příspěvků 07.01.18 21:54

Elizabeth je pěkné jméno, pokud Vám přijde, až moc vznešené, co takhle dát českou verzi Alžbětu? :) Mně se líbí obě podoby jména.. Co se týče Sofie, tak jméno je to pěkné, ale je teď už takové profláknuté.. Je jich moc @nikol2792 C

labelinka
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 07.01.18 21:58

@nikol2792 U mě by rozhodovalo příjmení (sice je to holka a případným sňatkem si příjmení změnit může, ale nejméně 18 let bude nosit to vaše). Pokud máte ryze české, tak bych byla pro Sofii, pokud cizí, tak bych dala Elisabeth :) A možná se to bude zdát jako hloupost, ale i délka příjmení by mi pomohla v rozhodování, mám jméno se stejným počtem písmen jako Elisabeth a do toho ještě dost dlouhé příjmení a hodně často mívám problém uvést své jméno a příjmení do kolonek v různých formulářích, nikde se nevejde :D Navíc než se pak chudinka v 1. třídě podepíše ;) Ale je fakt, že je méně typické, než Sofie, se kterými se jednu dobu roztrhl pytel.

Příspěvek upraven 07.01.18 v 22:02

Andakova
Povídálka 21 příspěvků 2 inzeráty 07.01.18 22:00

Elizabeth je moc hezké jmeno a nemyslím si, ze by ji někdo říkal Eliška

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 07.01.18 22:02

K sestre Sarah se hodí, pokud máte vhodne příjmení. Dcera ma spoluzacku Elizabet, říkají jí Eli, Bety nebo Elizabetka. Elisko ji nikdo neříká. Rozhodne lepsi nez stopadesata Sofie.

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 07.01.18 22:11

Pokud se líbí vám, dala bych ho. Ostatní ať si dají jména podle svého vkusu ;). Jinak mi příjde v pohodě :kytka:.

violass
Kecalka 240 příspěvků 07.01.18 22:15
J
@nikol2792 píše:
Mám takový dotaz, jaké se vám zdá toto jméno? první naše holčička 5 let je Sarah, zed cekáme druhou holčičku a mě osobně se Elizabeth moc líbí, ale manžel se bojí aby to nepůsobilo nějak,,králov­sky,,až moc vznešeně…
pak ještě uvažujeme o Sofince, prosím vaše názory děkuji :srdce: :srdce:
Elizabeth ne, každému bude vysvětlovat jak se to píše

ewelinka
Kecalka 220 příspěvků 07.01.18 22:34

Moje dcera se jmenuje Elizabeth. Doma jí říkáme Elinko, Eli, Lizabetko (tak si říkala, když byla malá). Ve škole jí říkají Elízo-to proto, že když byla v 1.třídě a všechny děti měly napsat na tabulku před sebe své jméno, ona napsala Eliza..a zbytek se jí nevešel, páč byla pro ní tabulka malá (podle jejího vysvětlení) :mrgreen:
Eliška jí níkdy nikdo nenazval a s Elizabeth nemá malá problém, líbí se jí to jméno;-)

Uživatel je onlineMarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 07.01.18 22:47

Taky hodně záleží na prijmeni

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 22:54

@nikol2792
Za mě Elisabeth. Pise se ale normalne s jednim L. Jinak se jim rika Eli, Lisa, Elisa, Eliška… je to nadherne jmeno a jako kralovske mi tedy vubec neprijde. Tvuj muz mysli zrejme Sisi ne?

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 07.01.18 22:55

Pokud žijete v ČR, dala bych nejjednodušší verzi (v cizině si případně vždy může upravit na tu v dané zemi). Jinak nic proti nemám. Kdyby ji někdo říkal Eliško, tak prostě vysvětlíte, že Eliška to není.
Sofii NE, prosím vás ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >