Jméno pro holčičku, nemůžeme se rozhodnout

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
2.12.21 14:06

Jméno pro holčičku, nemůžeme se rozhodnout

Ahoj všem,

čekáme holčičku a nemůžeme se s manželem rozhodnout, které jméno dáme. Shodly jsme se na Monika, Michaela, Mia, Maddie. Příjmení není typicky české.

Které se líbí a nelíbí Vám?

Děkuji za názory :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1217
2.12.21 14:10

Jmen Mia je všude plno, už z toho důvodu se mi nelíbí. Od základky jsem chtěla dceru Viktorii a když jich je taky tolik, tak se mi to jméno úplně zprotivilo.
Líbí se mi Monika nebo ta Michaela. Ale pokud to není přímo české příjmení, tak bych se přikláněla k Monice. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
2.12.21 14:12

Z těchto jenom ta Michaela ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
2.12.21 14:13

Michaela. Jednoznačně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
2.12.21 14:15

Hodně záleží k jakému příjmení… Mě se líbí Maddie, ale asi ne k českému příjmení. Jinak Michaela… Monika se mi nelíbí ale znám dvě Moniky, kterým doma říkají Mia :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
2.12.21 14:21

Pokud budete žít v česku, tak bych maddie rozhodně nedala. Michaelou nic nezkazis je to takove neutralni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
2.12.21 14:22

Michaela příp. Michelle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2568
2.12.21 14:23

Radit se tady ve diskuzy vás asi nikam neposune říká se sto lidí sto chutí, každému se tedy zřejmě bude líbit něco jiného. Jak se jmenujete vy? Napíšu že svý zkušenosti… Když jsem byla mladá tak mi maminka při obou dcerách říkala ať si dám jednu po sobě no nechtěla jsem. Odpovídala jsem, že dávat jméno po rodičích je zastaralé atd. Teď je mi 41 čekám čtvrtý s koukám na to úplně jinak. Já tady nebudu věčně tak holčička se musí jmenovat po mě i když se mi líbí jméno úplně jiné. Chlapeček musí být po mém tatínkovy i když jeho jméno je hodně netypické a vůbec se nedává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
2.12.21 14:24

Michaela, super jméno. Kdybych se tak nejmenovala já, bude to jméno nosit naše dcera. Maddie k typicky českému příjemní ne. Monika se mi nelíbí, Le je normální hezké české jemno, tím nic nezkazíte. A Mia, to je mi protivný, ale nějak nevím proc. Takže to bych tak nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6148
2.12.21 14:25
@manca 1 píše:
Radit se tady ve diskuzy vás asi nikam neposune říká se sto lidí sto chutí, každému se tedy zřejmě bude líbit něco jiného. Jak se jmenujete vy? Napíšu že svý zkušenosti… Když jsem byla mladá tak mi maminka při obou dcerách říkala ať si dám jednu po sobě no nechtěla jsem. Odpovídala jsem, že dávat jméno po rodičích je zastaralé atd. Teď je mi 41 čekám čtvrtý s koukám na to úplně jinak. Já tady nebudu věčně tak holčička se musí jmenovat po mě i když se mi líbí jméno úplně jiné. Chlapeček musí být po mém tatínkovy i když jeho jméno je hodně netypické a vůbec se nedává.

Maminka ti asi zapomněla včas říct, že bys měla chodit do školy, viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
2.12.21 14:26

Mia a Maddie určitě ne k typicky českému příjmení. Dala bych Michaelu, ta už se dneska tolik nedává a má i fajn zdrobneliny. Monika mi přijde takové tvrdé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
2.12.21 14:29

Děkuji všem za vaše názory, nejvíc taky uvažujeme nad Michaelou a Monikou, tu by chtěl asi nejvíc manžel, protože já jsem taky Monika. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7164
2.12.21 14:29

Michaela se mi z toho výběru líbí nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4731
2.12.21 14:30

Michaela, jednoznačně.
Je celkem jedno, jestli je / není příjmení typicky české, pokud hodláte žít v česku - maddie určitě ne, lidé to budou jenom komolit, všude bude vysvětlovat, jak se píše, jak se čte… pokud budete žít v zahraničí, proč ne.
Monika se mi nikdy nelíbila (osobní antipatie) a Mia už vůbec ne - upřímně nechápu odkud se to vynořilo a kde se bere nadšení pro tento tvar - mně se to zdá ukňourané, jako pro kočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
2.12.21 14:31

Mně se líbí Maddie a Mia. Monika se mi nelíbí vůbec a Michaela jen základní tvar, ale zdrobněliny už ne, takže bych ho nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat