Jméno pro holčičku použitelné v Anglii i v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Relad
Kecalka 106 příspěvků 02.01.18 08:50
Jméno pro holčičku použitelné v Anglii i v ČR

Žijeme s partnerem v Anglii a popravdě není v plánu se do Čech vracet. Neříkám, že nikdy, ale v nejbližších letech to v plánu není. Jsem v 21. týdnu a čekám holčičku. Dlouze jsme přemýšleli nad jménem, které by bylo stejné tu i v ČR, ale žádné se nám nelíbilo. Tedy nedokázali jsme se shodnout. Já chtěla Amelii, můj muž chtěl Stellu, jedná babička Ellu, další Annu…atd. Nakonec jsem přišla do styku kvůli své práci se 102 dámou, která se jmenuje Lily-May a do toho jména jsem se zamilovala. Tatínek jej akceptuje a prarodičům i ostatní rodině se líbí. Lily znamená lilie a představuje čistotu duše, May je květen a dává se holcickàm narozeným v květnu což ta naše princezna bude. Je to staré anglické jméno z viktoriánského období. Myslíte si, že je to moc divné či exotické až bude malá jezdit s námi na dovolenou do ČR a nebo bychom se v budoucnu vrátili? Děkuji za názory ????

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 02.01.18 08:55

V dnešní době už v Čechách není divné nic :roll: bude mít jedno z nejnormálnějších jmen. Je hezké, klidně bych ho dala :palec:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 02.01.18 08:58

V pohodě. Muze se představovat jen lily. To je tu teď v kurzu

bjetuschka
Závislačka 4588 příspěvků 02.01.18 09:03

Řekla bych, že i tady v ČR se teď dávají anglicky znějící jména a to i přesto, že rodiny pak žijí jen v ČR, takže určitě to nebude vypadat divně. Když se vám líbí, tak ho dejte. ;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 02.01.18 09:04

V pohodě. Zní to malebně, i Čech to dobře vysloví, navíc Lilinky se dávají i u nás. Dejte :palec:

kaja00
Extra třída :D 13384 příspěvků 02.01.18 09:06

Úplně v klidu bych ho dala, u nás se taky dávají taková jména.

dedrichov
Závislačka 2653 příspěvků 02.01.18 09:09

Jak píší ostatní, Vaše volba je úplně klidně použitelná. Však tu žije i plno cizinců

divine woman
Echt Kelišová 7678 příspěvků 02.01.18 09:10

Krásné jméno :palec:

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 09:19

Taky bych dala.Ctu blog o jedne ceske rodine, ktera hodne cestuje a jednu dcerku maji Lily a druhou May :) Momentalne zijou v CR a nemyslim, ze by byl problem.

yvvett
Stálice 52 příspěvků 02.01.18 09:21

Není to typicky české, to je jasné, ale zas taková exotika to není. Jestli se líbí vám a dokonce panuje shoda v celé rodině, tak je to super, jděte do něj.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.01.18 09:29

@Relad naprosto v pohodě.. jinak znám lidi, co dávají jména, která se pouze jinak vyslovují, ale fungují v obouch zemích stejně - taky se nechystají vrátit do čr..

Popokatepetla
Závislačka 2962 příspěvků 02.01.18 09:44

Je to krásné jméno, vůbec bych s ním neměla problém :)

Relad
Kecalka 106 příspěvků 02.01.18 09:44

Jé děkuji… pozitivní ohlasy jsem nečekala ????

Kelsey
Hvězda diskuse 43834 příspěvků 02.01.18 10:32

Lily May je moc hezke.
Anna mi se nelibi (to je desne ohrane jmeno).

Topgal
Stálice 75 příspěvků 18 inzerátů 02.01.18 12:13

Moc hezké jméno, líbí se mi :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama