Jméno pro kluka s jemným příjmením

Anonymní
31.3.21 10:40

Jméno pro kluka s jemným příjmením

Zdravím a přidávám už tisícátou diskuzi o jménech. :lol: Příjmení bude Sedláček (a proto i anonym). Příjmení samotné mi přijde takové měkčí a chtěla bych aby jméno znělo trochu rázněji.

Jsem v pátém měsíci a dozvěděli jsme se, že to bude kluk. Já si celou dobu myslela, že mám jméno vyřešené, Patrik to přece bude, ale komu to jméno řeknu, tak z něj hned vypadne „Jo, Páťa, to je hezký, to jste dobře vybrali!“ No ale kámen úrazu je, že ta zdrobnělina „Páťa“ mi teď to jméno tak nějak zošklivila, neumím si představit, že říkám puberťákovi Páťa, co když mu to zůstane? ;)

Chtěla bych něco, co se dá jak zdrobnit pro batole, tak si z něj může udělat svoji zkratku i puberťák a v dospělosti bude znít důstojně. (Něco typu Davídek-Dejv-David nebo podobně)

V užším výběru jsou ještě Marek, Daniel, Dominik, Oliver, Ondřej možná i David, ale ty zdrobněliny jsou pro mě boj. Nebo napadne někoho ještě další takové jméno?

Vím, moc to řeším, ale tak má to na celý život :roll: A třeba bude mít někdo názor! :oops: Díky předem!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30217
31.3.21 10:41

Radek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24583
31.3.21 10:51

Z toho seznamu by pro mě byl nejschůdnější Ondřej. I když znám jednoho (dospělý) a ten je prostě Oncek… Tohle neovlivníš.
Jinak mám Jindřicha… Jindra mi přijde OK v každém věku :lol: Když byl miminko, babička mu říkala Inulka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 10:52

My máme puberťáka Daniela a stejně mu pořád říkáme Dáňo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
7578
31.3.21 10:55

My jsme měli na zakladce učitele a byl to Jiří, Jirka. 2 metrovej hromotluk telocvikář. Všechny holky na něj letěly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
31.3.21 11:00
@Anonymní píše:
Zdravím a přidávám už tisícátou diskuzi o jménech. :lol: Příjmení bude Sedláček (a proto i anonym). Příjmení samotné mi přijde takové měkčí a chtěla bych aby jméno znělo trochu rázněji.

Jsem v pátém měsíci a dozvěděli jsme se, že to bude kluk. Já si celou dobu myslela, že mám jméno vyřešené, Patrik to přece bude, ale komu to jméno řeknu, tak z něj hned vypadne „Jo, Páťa, to je hezký, to jste dobře vybrali!“ No ale kámen úrazu je, že ta zdrobnělina „Páťa“ mi teď to jméno tak nějak zošklivila, neumím si představit, že říkám puberťákovi Páťa, co když mu to zůstane? ;)

Chtěla bych něco, co se dá jak zdrobnit pro batole, tak si z něj může udělat svoji zkratku i puberťák a v dospělosti bude znít důstojně. (Něco typu Davídek-Dejv-David nebo podobně)

V užším výběru jsou ještě Marek, Daniel, Dominik, Oliver, Ondřej možná i David, ale ty zdrobněliny jsou pro mě boj. Nebo napadne někoho ještě další takové jméno?

Vím, moc to řeším, ale tak má to na celý život :roll: A třeba bude mít někdo názor! :oops: Díky předem!

Oliver, krásné jméno :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
31.3.21 11:07

Osobně bych ty zdroběliny asi neřešila, jestli se Vám líbí Patrik, tak bych ho dala. Třeba mu v pubertě budou říkat Sedloš (podle příjmení) nebo úplně jinou přezdívkou. A Patrikovi můžete kromě Páti říkat i Riku třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
31.3.21 11:26

:D zdrobněliny neřeš, pojmenujte ho podle toho, co se vám líbí. my jsme Sedláčkovi v mládí říkali Sedlo a křestní si ani nevybavím, na každého jde vymyslet nějaká přezdívka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
31.3.21 11:27

Jako první „ráznější“ jméno k příjmení Sedláček mě napadlo Viktor.

Z navrhovaných jmen jsou hezká všechna, nejvíc se mi líbí Daniel a Oliver. Zdrobněliny typu Daník a Olík by mi sice nešly přes pusu, ale pro mladého kluka a dospělého chlapa to jsou moc pěkná jména.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
31.3.21 11:42

K příjmení by se mi líbil Robin - Rob - Robinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
31.3.21 11:42

Robin se mi líbí k příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98232
31.3.21 11:51

Marek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
31.3.21 11:53

Bruno je takovy raznejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20575
31.3.21 11:59

Petr, Roman, Richard

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 12:13

Náš syn je Eduard a je to úžasné jméno, není časté, zní mužně a hodí se na malé miminko (Edík, Edíček, babičky používají Edoušek), puberták si může říkat Ed, no a v dospělosti Eda, Edek, nebo prostě Eduard v základní verzi. A těch variant oslovení je ještě mnohem víc, nechce se mi vypisovat 😁. Rozhodně to jméno doporučuji, reakce okolí jsou pozitivní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat