Jméno pro sestřičku či brášku k Josefínce

Anonymní
15.1.20 05:03

Jméno pro sestřičku či brášku k Josefínce

Ahoj, máme doma Josefínu a vypadá to, že bude mít v létě sourozence :dance: Je ještě brzy, ale už teď přemýšlíme nad jmény.
Holka: Evelína, Magdalena, Emílie, Kateřina, Anastázie, Žofie, Julie
Kluk: Jindřich, Mikuláš, Eduard, Maxmilián, Kristián, Oliver
Jindřich a Evelína se nám zatím líbí asi nejvíc, ale trochu nás odrazuje to, že nevíme, jak je oslovovat jako děti.
Co říkáte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
504
15.1.20 05:34

Evelinku znam skolou povinnou, rikaji ji Evel nebo Evelí, Evelínko.
Jinak krom Žofie a Julie se mi líbí všechny, sama mám půlroční Kačenku :srdce:
Kluka jsem chtěla Olivera, kdyby nebyla Kačí.
Jindřich je asi taky k prvnimu diteti nejlepsi, a oslovovat se da vzdycky vymyslet, treba Jéňa nebo Jíňa, jenda… vim ze to je asi casteji k Honzovi, ale kdo rika ze i ne pro Jindru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
15.1.20 06:56

Oslovovat treba jmenem, ktere jim date?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
15.1.20 07:12

@Micaella22 U toho Jindřicha mi to přijde složité. Podle mě se malé dítě těžko naučí slovo Jindřich už kvůli Ř. Taky jsme uvažovali o Jindrovi a kvůli tomu máme jiné jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
517
15.1.20 07:24

Spíš bych se snažila vybrat jména ve stejném stylu a ne aby podobné zněla, to se pak plete (Evelína a Josefína mají stejnou koncovku a navíc je každé jméno z úplně jiného soudku, tomu bych se vyhnula). K Josefině se mi líbí ta Magdalena nebo Kateřina a nebo bych dala klasickou Evu. Z klučičích bych se vyhnula těm modernějším jako Maxmilián a Oliver, to je úplně jiný styl. Jindřich, Eduard a Mikuláš jsou super :). Ani s jedním neuděláte chybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 07:42

Máme Josefínou a Šimonka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
11484
15.1.20 07:44

Jako holčičí k Josefíně bych dala Antonii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2389
15.1.20 07:59

K Josefine to uz je asi jedno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 08:16

@jessikka Antonie je moc pěkná, ale nevím, jak oslovovat. Jako malá by byla Tonička, ale pak? Nemám ráda nějaké zběsile vytvořené patvary jmen a zrovna u Antonie mě nenapadá rozumná domácká varianty. Ještě se nám líbí Anastázie, ale to už mi přijde dlouhé. A pak Aloisie, ale to už je asi moooc :mrgreen:

@Anonymní píše:
Máme Josefínou a Šimonka :srdce:

Krása :potlesk: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
8825
15.1.20 08:21

Já bych dala Edu, máme v rodině. Jinak k Josefíně se mi líbí třeba Justýna :) Jinak v okolí máme třeba Olivera, ale nelíbí se mi to oslovení pro chlapečka, říkaji mu Oli nebo Olíku, stejně jako Kristián, taky máme v okolí a děcka mu říkají Kiki, což třeba si myslim, se už osmiletému kloučkovi líbit moc nebude, ale už mu to zůstane. Jindřicha taky známe, zkracují jen na Jindro :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11484
15.1.20 09:21
@Anonymní píše:
@jessikka Antonie je moc pěkná, ale nevím, jak oslovovat. Jako malá by byla Tonička, ale pak? Nemám ráda nějaké zběsile vytvořené patvary jmen a zrovna u Antonie mě nenapadá rozumná domácká varianty. Ještě se nám líbí Anastázie, ale to už mi přijde dlouhé. A pak Aloisie, ale to už je asi moooc :mrgreen:Krása :potlesk: :kytka:

Známá ji má doma a je to většinou Tonča. Jako velkou do ji dokážu představit jako Antonii nebo Tony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 09:39

K Josefínce mi nejlépe sedí Emílie, Žofie a Anastázie (nebo i Antonie - Pepička a Tonička). Nezávisle na prvním jménu se mi ale nejvíc líbí asi Evelínka, ale ta je už podle mě dost častá.
Chlapeček k Josefínce :srdce: Jindřich :srdce: nebo Eduard.

• Nahlásit
  • Citovat
5266
15.1.20 09:55
@Anonymní píše:
Ahoj, máme doma Josefínu a vypadá to, že bude mít v létě sourozence :dance: Je ještě brzy, ale už teď přemýšlíme nad jmény.
Holka: Evelína, Magdalena, Emílie, Kateřina, Anastázie, Žofie, Julie
Kluk: Jindřich, Mikuláš, Eduard, Maxmilián, Kristián, Oliver
Jindřich a Evelína se nám zatím líbí asi nejvíc, ale trochu nás odrazuje to, že nevíme, jak je oslovovat jako děti.
Co říkáte?

Cecilie, Emílie, Aloise, Františka, Antonie, Bedřiška, Bronislava, Břetislava, Miroslava, Bohumila, Lubomíra, Drahoslava, Jindřiška, Alžběta, Ondřejka, Květoslava, Otylie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 14:44

Jindra s Magdalenkou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.1.20 15:09

Máme Josefinku a Antonii, pokud se povede do třetice bude to Aloisie. Moje babička je Antonii a i v 87 letech ji všichni oslovují Tonicka. Děda ji cely život říkal Táňo. My te naší nejčastějši říkáme Toni.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama